Od kolikátého týdne vám dělali ultrazvuk přes břicho?

jajinkaboh
28. črc 2015

Ahoj,můžu se optat od kolikáteho týdne vám dělali ultrazvuk přes břicho ?

belleelle
28. črc 2015

@jajinkaboh me uz ma Dr v 8+6. Ale byla jsem u jiné Dr, a ta jeste 11+1 vaginalne. Tak nechapu, jak si to vybírají.

chroustinka
28. črc 2015

@jajinkaboh u obou deti prvni poradna, prvni utz v 9tt (vnitrni) ten dalsi v 13tt uz normalni

ducik
28. črc 2015

@jajinkaboh NT screening delaji pres bricho a navazující poradna uz byla taky tak, do te doby vaginalne

damilinka
28. črc 2015

já dnes 10+3tt vaginalně a příště za 14 dní NT screening už bude přes břicho.

belleelle
28. črc 2015

@ducik nekdo tady psal, ze v Praze bulovka/motol??? dělají screening vaginalne, to me pripada fakt hrozne. Nevim no, treba je za vaginální uz vice peněz nez přes bricho...

elana
28. črc 2015

NT skríning na genetice dělali přes břicho, ale můj gyndař mi ho pár dnů před tím dělal jen tak orientačně (jestli se nemusím bát 🙂 ) a dělal ho vaginálně. Mám tedy oba obrázky a musím říct, že ten vaginální je mnohem lepší, ostřejší, je tam krásně vidět celé miminko, oproti tomu běžnému uzv přes břicho je strašně hubené a má vidět všechny kosti 🙂. Na tom druhém, břišním, samozřejmě taky, ale kvalita těch čar je nesrovnatelná.

nicméně obecně už opravdu od cca. 12tt se dělá přes břicho, vaginálně pak jen když je třeba změřit čípek (můj gyndař měří rutinně v 26.tt).

ducik
28. črc 2015

@belleelle to netusim, jak to delaji na bulovce nebo v motole, nebyla jsem. u obou deti jsme byli ve screeningovem centru mudr Brestaka, coz je v Hloubetine. ovsem tam se za to plati, nektere nemocnice na to maji grant a je to tam zdarma. Jinak jsem o vaginalnim NT neslysela, coz ale vubec nic neznamena 😉

sisstin
28. črc 2015

Od 10tt ;)

belleelle
28. črc 2015

@ducik no, me to taky překvapilo. Jeste tam bylo popisováno, jak se chodi jedna za druhou chystat do kabinky.
Na to, ze to ma byt zážitek a někoho si vezmu s sebou, no nevim.

ducik
28. črc 2015

@belleelle zazitek to bude urcite 😉

barumat
14. říj 2015

Od začátku, první UTZ v 5.tt

oliik
14. říj 2015

Jsem v 11tt a zatím vždy vaginálně. Jednou zkusil dr. i přes břicho (asi 9tt), ale vzhledem k tomu, že mám zakloněnou dělohu, tak jediný, co viděl, byla střeva 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru