Tenká jizva po sekci. Je tady maminka, kt. rodila první CS a druhý přirozeně?

dancza134
4. srp 2020

Krásný den všem,
Chtěla bych se zeptat zda je tu nějaká maminka, která rodila císařem a při dalším miminku přirozenou cestou? Já mám za sebou dva porody, první spontánně, druhý sekce a teď potřetí jsem si přála rodit spontánně, nicméně došlo na měření jizvy a podle utz mi vyšlo 1,7 mm a tak doporučili další sekci. Trochu mě to tam vzalo, prptpte kde jsem chtěla rodit, tak tam otec u císaře být nemůže a to mám pocit, že zkrátka nezvládnu a tak se konzultovalo a za týden nové měření. Nevím upřímně co dělat a ráda bych slyšela názor jiné maminky co si prošla něčím podobným. Jinak jizva mě vůbec nebolí, vůbec o ní nevím, miminko je malé 36+2 a váhový odhad 2485g. Díky moc všem a budu ráda za zpětnou vazbu.

balogis
4. srp 2020

@dancza134 poslouchala bych lékaře.. ruptura dělohy není úplně med a toho se zřejmě bojí..jak dlouho jste od sekce?

dancza134
autor
4. srp 2020

@balogis Pět let 😶

balogis
4. srp 2020

@dancza134 já rodila první císařem a druhé a třetí vaginálně ovšem mezi sekci a druhým sem měla osm let takže jizvu ani nikdo neměřil,ale pět let mi přijde už ok , nicméně stejně bych poslouchala lékaře..třeba dopadne druhé měření líp,držím palce ❤️

dancza134
autor
4. srp 2020

@balogis děkuji moc, naděje umírá poslední

hezz17
4. srp 2020

Minimum pro porod spont po sekcu je 3mm. Ja mela 6mm. Za dalsi 4 tydny se muze jeste ztencit. Koukni se na pravitko, kolik je 1,7mm a kolik toho musi pri porodu vydrzet!!!

dancza134
autor
4. srp 2020

@hezz17 Mě za minimum označili 2 mm, uvidím co ukáže další měření. A jak se ti pak rodilí, pokud jsi Teda rodila?

potaplice
4. srp 2020

Rodila jsem 2,5 roku po císaři vaginálně. Jizvu doktor neměřil, jen kontroloval ultrazvukem. Pokud nebudou komplikace, další porod bude opět vaginálně.

dashyyy
4. srp 2020

Rodila jsem vaginálně tři roky po CS, v jizvě jsem měla absces jako blázen (praskla nějaká jizvička po vnitřním stehu), doktor mi to celý čistil a vypichoval jehlou, jizvu neměřil, ale po utz byla ok.. a porod v pohodě.. pokud by ale váhal, dala bych na něj 🙂

hezz17
4. srp 2020

@dancza134 rodila jsem 2,5roku po sekci. A dobry. Jako myslim ze i kdyby mi ta jizva praskla, tak v te agonii to fakt nepoznam 😅

teeerez
4. srp 2020

za dulezitejsi se uz berou jine faktory nez sirka jizvy - zejmena bolest. Jestli te v jizve neco tahne, picha, obecne o ni vis, tak je to asi riziko. Jestli o ni nevis, muzes to zkusit.
Mela jsem take pry tenkou (nevzpomenu si, kolik to bylo), rodila jsem si jak se mi chtelo, jen jsem mela hlasit, kdyz to zacne bolet. Ale jako taky jsem si rikala, jak mam doprcic poznat, jestli me boli zrovna jizva :D

dancza134
autor
4. srp 2020

@potaplice Mě ji měřili utz no, asi jsem na to snad ani neměla chodit, protože můj pocit je, že je v pořádku, ani jednou žádná bolest či něco jiného 😶 Nejsem fanatik co za každou cenu chce porodit normálně, ale z císaře mám obrovský strach a obzvlášť když mi nedovolí muže.

dancza134
autor
4. srp 2020

@hezz17 A nikdo nic neměřil předem? Nebo potom?

hezz17
4. srp 2020

@dancza134 jasne ze predem, psala jsem, ze jsem mela 6mm.

hezz17
4. srp 2020

@dancza134 a kontrola i po.

dancza134
autor
4. srp 2020

@teeerez Tak nějaký obecný popis toho je, ale jako taky dost pochybuji, že kromě nějaké deformace břicha se to dá při porodu poznat. Takže se ti to povedlo, to je skvělé, kéž by i mě dovolili...

dancza134
autor
4. srp 2020

@hezz17 Ano, promiň. 6 mm to je hodně, tam se nechytám, já se modlím za ty 2 mm při tom dalším měření.

dashyyy
4. srp 2020

@dancza134 já mám teda kámošku, co rodila první kvůli KP císařem a druhý měla rodit vaginálně.. jizva držela, ale rupla až při kontrakcích už v porodnici, musela okamžitě na sál na CS.. takže ani jizva změřená v pořádku nezaručí hladký průběh

hezz17
4. srp 2020

@dancza134 kamaradka mela 2,7 a nenechali ji. I ty 2 je podle me hodne malo

dancza134
autor
4. srp 2020

@dashyyy všude čtu, že měření je nic říkající, že záleží na více okolnostech, ale jednou jsem se změřit nechala, tak čerpám zkušenosti.

dancza134
autor
4. srp 2020

@hezz17 2 mm mi řekli, že je ta spodní hranice u mě co by více rodičky, první porod proběhl v pořádku a váha miminka byla 3870g, takže se asi předpokládá, že zvládnu rodit i s 2 mm.

potaplice
4. srp 2020

@dancza134 Mého gynekologa hlavně zajímalo, jestli mě jizva nebolí. V kolikatém jsi tt? Mě to ještě kontrolovali v porodnici, kam se u nás chodí poslední měsíc před porodem každý týden na kontrolu.

dancza134
autor
4. srp 2020

@potaplice jsem 36+3 a chodím už do porodnice do poradny. Jela jsem si tam sepsat porodopis a už si mě tam nechali.

potaplice
4. srp 2020

@dancza134 Tak to mě mrzí. Snad to ještě přehodnotí a podaří se to. Držím palce.

dancza134
autor
4. srp 2020

@potaplice jsem zvědavá jak moc se bude měření lišit, když to ale bude málo, tak holt císař, což mě sice mrzí, ale nedá se nic dělat 🤔😞😶

hezz17
4. srp 2020

@dancza134 a jak tak cisar probiha?
Manzel taky nebyl u operace. Ale on by ani nechtel... dceru jsem mela na hrudi asi pul hodiny a pak hned klokankoval manzel ve vedlejsi mistnosti. Celou dobu (asi 3h), nez me privezli z dospavaciho pokoje.

dancza134
autor
5. srp 2020

@hezz17 Při tom předchozím se mnou muž normálně byl na sále, tady to nedělají. B by má chodbě a pak se spolu s miminkem přesune na novorozenecké a nazdar bazar.

hezz17
5. srp 2020

@dancza134 a po operaci kam? Jip, dospavak, sestinedeli? Me vzdycky prislo hrozne smutny, kdyz je po sekci mama 24h na jip, dite na novo a kazdej smutni jinde.

dancza134
autor
5. srp 2020

@hezz17 po prvním císaři jsem byla převezena na normální šestinedělí, kam mě chodili kontrolovat, jak to bude teď, to nevím. Že dávají maminky na Jip mi říkali u toho prvního císaře, ale nebyla kapacita a já se cítila dobře.

ladyhacek
6. srp 2020

@hezz17
@dancza134 záleží na nemocnici
manžel i u císařa mohl být, ale nehctěl - čekla na chodbě. Hned jak mě převezli na pokoj mi malého přivezli a byl tam s námi než odešel manžel. Pak mi ho vozili po 3h (cca) a nehávali mě tam s ním. S tím, že jsem opravdu byla unavená a neohla vstávat, takže jsem za "odvoz" byla ráda. Malinký byl hodný a hodně spinkal

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru