VZP - Poukaz v hodnotě 500 Kč pro miminko. Jak je to s platbou?

stastnamatka07
11. čer 2022

Holky, dostal někdo tento poukaz od VZP pro miminko na nákup v lékárně ? Jde mi o to, že bych poukaz ráda využila ale nevím zda poukazem rovnou v lékárně zaplatím a nebo mohu poukaz nechat doma, zaplatit a pak doložit v pojišťovně i s účtenkou.
Paní v poj. říkala, že poté mám donést poukaz i s účtenkou, tak nevím, jak to je 😁
Děkuji

katule1990
11. čer 2022

@stastnamatka07 Poukaz nechat doma, v lékárně si vzít účtenku a donést s poukazem na pojišťovnu. Kdybys tím přece zaplatila, tak proč bys pak ještě někam nosila poukaz (který už bys neměla) s účtenkou 😀?

stastnamatka07
autor
11. čer 2022

@katule1990 Už jednou jsem platila jedním poukazem, normálně mi poukaz vrátili, dali mi účtenku a to jsem doložila, akorát to nebylo u VZP, takže proto se ptám.

veru181
11. čer 2022

Proplácí se to zpětně, poukaz nepotrebuješ 🙂 Jen pozor, musí to být na evidentně dětské věci - plínky, vlhčené ubrousky apod. Chtěli jsme uplatnit na bezkontaktní teploměr a neuznali nám to.

87pavlina
11. čer 2022

Ano, je to tak. Poukaz nech doma. Dojdi do lékárny, nakup pro miminko a pak s poukazem a účtenkami na VZP. Akorát, když jsem mluvila s paní od VZP po telefonu, tak mi říkala, že by na účtence mělo být napsáno, že nakoupené zboží je "dětské" nebo "baby", aby z toho bylo zřejmé, že to bylo koupené pro dítě. Když jsem ale šla s účtenkou a poukazem na VZP, tak mi tam uznala i věci, které nebyly tak označené. No ale radši pro klid duše bych vybírala výhradně takto označené 😉

areh
11. čer 2022

@stastnamatka07 já jsem za to kupovala nějaké léky. Myslím espumisan a pod. Uplatnila jsem to online a v pohodě.

stastnamatka07
autor
11. čer 2022

@veru181
@87pavlina
@areh
Holky děkuji, chci vzít věci jako sudocream, espumisan atd, tak uvidíme zda to uznají 😄
Když ne, tak se nic nestane, člověk to musí koupit tak či tak .. 😃

xnikax1
11. čer 2022

@stastnamatka07 V říjnu jsem kupovala biogaiu a podávala online úplně v pohodě.

veru181
11. čer 2022

@stastnamatka07 Třeba to on-line bude lepší, my jsme tou dobou ještě neměli přístup do aplikace a zamítli to na pobočce 🙂 Navíc zrovna měla pobočka zavřeno, museli jsme 20 km, takže na další pokus bychom už víc projeli než získali 😀 Ale s tím dalším příspěvkem, 2000 Kč na těhotenství a mateřství, mám naopak dobrou zkušenost. Posílala jsem průběžně asi 15 účtenek, něco tam nesedělo, tak mi paní volala a smála se, že to teda byla docela fuška 🙂