Deprese z porodu

terezie1613
12. lis 2017

Ahoj holkky potrebovala bych poradit. Jsemndruho rodicka a chtela bych rodit cisarskym rezem jekoz muj prvni porod trval 36 hodin silene bolesti nakonec me museli uspat aby me dali do kupy zasita zevnitr i z venku. Vim ze kazdy porod je jiny ale i tak mam s toho deprese. Zitra jdu k me doktorce tak uvidim chtela jsem se zeptat jestli jste se nektera taky s tim nesetkala. Myslite ze mi napise indikaci k cisarskemu rezu dekuji za odpovedi

pasiba
12. lis 2017

Přesně Můj případ. Škemrala jsem u doktora za císaře. Psychikou jsem se totalne proti přirozenému porodu zablokovala ...... Nakonec mi nikdo císaře stejně neudělal. Porod byl mnohonasobne lepší a ted budu rodit potřetí 🙂 Snaž se pracovat na psychice. To jedině ti pomůže. Predstavuj si krásný vteřiny přirozeného porodu. Jina cesta není. ... podruhé to jde opravdu lépe! 🙂

listopadka1
12. lis 2017

ja to mam podobne, prvni porod horor, dlouhej, sileny bolesti, nakonec cisar. ted podruhy jsem klidna, protoze si toho cisare proste vydupu. doktor se tvari, ze to nebude problem. myslim si, ze se ty prirozeny porody dost precenujou, podle me je lepsi si radsi v klidu pospat nez se desitky hodit kroutit v bolestech. ja jsem z toho porodu byla tak zdrbla, ze mi dost dlouho trvalo, nez jsem se s tim ditetem szila. to budu radsi po cisari psychicky v pohode a schopnejsi mu to vynahradit, nez znova zazivat tu hruzu.

looolaaa
12. lis 2017

@terezie1613 ano když budeš vytrvalá - lze dík psychické nevyrovnanosti napsat papír na císaře.

terezie1613
autor
12. lis 2017

Muze mi tu indikaci napsat i muj gynekolog ? Jsem totiz v 36tydnu. Bylo to silene poporodu jsem sest tydnu jen lezela a drzela se za pipinu jak jsem byla roztrhla jeste ze se k nam na sest tydnu nastehovala mamka jinak nebim jak bych to zvladla a na wc jsem umirala bolesti

terezie1613
autor
12. lis 2017

Ja ted byla se domluvit v porodnici a tam mi rekli ze pokud bhdu mit indikaci tak ze to musi schvalit primar.

veg
12. lis 2017

@terezie1613 tak kdyz budes silet a delat neuveritelny sceny ze se z toho zblaznis, tak ti to asi napisou. Kdyztak muzes vyhrozovat ze pokouses doktora, nebo rozmlatis porodni sal😂
Pred tim nez jsem porodila dceru jsem nespala 3dny a z toho 2dny kvuli bolestem, a bolelo to fest, ale na druhej porod se zase tesim, nechci epidural ani jiny oblbovaky, at jsme s miminkem prirozene v kontaktu. Ale to je moje vnimani. Vsechno je to v hlave no, jestli se chces prestat bat(cehokoli) zkousej se uvolnit a prestat na chvili myslet, protoze vsechny strachy prameni z mysleni. Taky si zkus uvedomit co je prirozene. Nikam te tim necpu, jen rikam co si myslim ze by mohlo pomoct. At se dari🌸

lussycat
12. lis 2017

Doporučuji aniball - může velmi pomoci hlavně pro urychlení 2. doby porodní, prevence nástřihu, mnohonásobně lepší rekonvalescence.. já jako prvorodička bez nástřihu, 3 mini stehy, ze sálu jsem odešla po svých a bez větších bolestí..také jsem se bála porodu a uvažovala o císaři, ale teď jsem ráda, že to tak nedopadlo.

veg
12. lis 2017

@lussycat ano, velmi dobra rada. Ja cvicila s epinem a za skoro 3tydny byla ze 17cm na 31. Mela jsem 2dp za par kontrakci za sebou, poraneni zadny a hned po porodu byla uplne fit. Pomuze to psychicky i na tele👍

veg
12. lis 2017

@terezie1613 a taky je dobry rodit do vany, mit pustenou vlastni hudbu, provonenej sal aromalampou, a nechat si namazat brisko es.olejem., proste si ten porod zaridit po svem a nenechat si do toho kecat. je to takovej malej velkej luxus, ver mi😉

terezie1613
autor
12. lis 2017

@listopadka1 nevite zda tu indikaci muze napsat muj gynekolog ?

terezie1613
autor
12. lis 2017

@pasiba jaky je celkove druhy porod ?

pasiba
12. lis 2017

@veg Paní nevypadá že by jí to přesvěčilo, ale já si to jistojistě pořídím 🙂 Díky

veg
12. lis 2017

@pasiba 😊preju krasny porod😉

listopadka1
12. lis 2017

@terezie1613 urcite ano, domluvte se s nim, zalezi samozrejme na tom, jakej k tomu ma pristup, nektery to napisou ochotne, nektery se cukaj. vysvetlete mu svou situaci a on vam urcite poradi, co a jak. pokud vam to nebude chtit napsat, zkuste obvodaka a ten vas treba posle k nejakymu psychiatrovi, da se to vyridit i pres nej - ze mate proste psychickej blok a mohla byste se tam treba zhroutit.

terezie1613
autor
12. lis 2017

@veg nemyslite ze na to prilis pozde kdyz jsem v 36tt ?

terezie1613
autor
12. lis 2017

@listopadka1 dekuji moc za odpoved uvidim zitra co mi rekne ma gyn.

listopadka1
12. lis 2017

@terezie1613 ja uz to do myho doktora valim od zacatku, rika, ze to nebude problem, ze se da vzdycky najit nejaky duvod. ja teda rodila nakonec cisarem, a to je velkej duvod, takze mam v tomhle kliku. ale fakt hrozne zalezi na doktorovi, tak vam budu drzet palce

pasiba
12. lis 2017

Já jsem poprvé vlastně potrácela v 21. týdnu. To vyvolávají porodem a trvalo mi pět dní. Příšerné psycho. Masakr. Pořád brečím při pomyšlení na to. Tam jsem se asi zablokovala ☹
První dcera mi trvala dva dny. Vyvolávaný porod bez utišujících léků. Hrůza, hrůza, hrůza. Před druhou dcerou už jsem z brekem útočila na doktory, že to nezvládnu a opravdu jsem působila celkem dost hystericky což mi i dnes rád připomíná můj bejbavalej ..... chytrák 🙂 Zase vyvolávaný porod kdy už se nademnou teda slitovali a píchli mi epidural no a to byla bože paráda 🙂 Do sedmi hodin byla venku při celkem snesitelných bolestech. Teď potřetí je mi oporou můj božský přítel. Zkusím vše možné i nemožné aby porod přišel sám bez vyvolání a snažím se hlavně tu psychiku směrovat jiným směrem. Přesvědčovat se a myslet na vteřiny hned po porodu. Citím se tak mnohem lepe a tolik se nebojím 🙂 Ale vlastně jsem klidnější u svého až čtvrtého porodu, takže mám trochu náskok. Věř mi ale. Že vše máme opravdu jen v hlavě ...

terezie1613
autor
12. lis 2017

@listopadka1 ma doktorka je vazne hodna i lidska umi se vcitit do pacientu tak uvidime a vi jake jsem mela komplikace a jak to vsechno bylo

terezie1613
autor
12. lis 2017

@pasiba ja jak rodila prvni dite tak jsme bydleli strasne daleko od porodnice byla jsem sama s pritel jak zjistil ze jsem tehotna utekl a nez sanitka dojela tak jsem na vsechno byla sama dojela jak jsen mela posledni ztah a maly vypadl tudiz je to takove mam vazne s toho silene obavy. Zase si rikam ze je uplne jina situace ze proste nebydlime tak daleko manzel nas hlida no ale i tak ......

pasiba
12. lis 2017

@terezie1613 Pokud ti císařský řez příjde lepší řešení, tak do toho jdi, ale ........nech si klidně napsat nějaké to doporučení od doktora ať ho třeba máš v ruce a počkej jak se situace bude vyvíjet. Třeba to půjde tak dobře, že nakonec budeš šťastná, že máš obě přirozeně. Já chci vidět třeba přítele jak uvidí svoje první dítě a to jsou věci nad kterými se snažím přemýšlet. To jak se pak vyfotíme 🙂 To jak budeme psát smsky že už je prďolínek na světě 🙂 To jsou věci na které myslím a to mi pomáhá 🙂

terezie1613
autor
12. lis 2017

@pasiba zkusim se pobavit o tom jeste s mou doktorkou a uvidim co mi poradi jak dal postupovat

zuzanastr
12. lis 2017

Z císaře se ale po porodu vzpamatováš hůř, navíc nemusíš mít miminko hned u sebe, když se zvolí císař.
Taky jsem si u druhého porodu přála císaře, protože první porod byl šílený, nakonec jím opravdu vyhrožovali protože malé padaly ovzy a pak jsem byla neskutečně ráda, že jsen porodila přirozeně. Navic druhé porody bývají o dost rychlejší. ☺
Moc držím palečky a doporučuji knihu Hypnoporod. 😊

soleilll
12. lis 2017

@terezie1613 První krok - zeptej se na doporučení k sekci svého gynekologa (po předešlých zkušenostech, s přihlédnutím k psychickému stavu atd.). Pak si zkus domluvit schůzku s primářem ve vybrané porodnici. Když by neklaplo ani to a ty stále trvala na sekci (což osobně úplně chápu), budeš se asi muset poohlídnout po jiné porodnici. Máš nejvyšší čas to začít řešit. Termíny pro plánované sekce se blokují několik týdnů předem (samotný porod se dělá nejčastěji 14-5 dní před TP).
Mně primáš v porodnici říkal, že pokud jde žena rodit s myšlenkama, že to klasicky nedá, tak i kdyby to z čistě zdravotního hlediska šlo, tak se natolik zablokuje, že prostě neporodí. A stejně jí nakonec musí udělat sekci. Rozhodně je lepší plánovaná, než akutní. Držím palce, aby to proběhlo, jak si přeješ.

terezie1613
autor
12. lis 2017

@soleilll dekuji moc za odpoved zitra vse vyridim a doufam ze to pujde

veg
12. lis 2017

@terezie1613 jestli je na to pozde? Podle me nikdy neni pozde, ale vam do hlavy nevidim, nekomu staci na zmenu postoje milisekunda, nekdo se drzi pevne svych jednou rozjetych koleji a nehne s nim nic.. to je prece na vas, jestli chcete aby to bylo pozde nebo ne. Je to vas porod, vy vite nejlip, snad muzete pokorne naslouchat, kdyz uz se ptate, a tak se dozvite nove, ale jak jsem rikala, nenechte si do toho kecat 🙂

zdenkaell
12. lis 2017

@terezie1613 obvidacka muze napsat indikaci pouze pokud v dane nemocnici pracuje, jako atestovany lekar. A i tak to musi schvalit primar nebo zastupce primare. Jinak muze napsat maximalne doporuceni a s nim pak pujdete do indikacni poradny v nemocnici. Jinak indikaci muze napsat jiny lekar z jineo oboru- treba ocni kvuli dioptriim, neurolog kvuli urai patere atd. Pripadne ten psychiatr. Ale jestli se to stihne vsechno vybehat a naplanovat..? To tezko rict. Jinak gynekolog si nemuze zindikovat jen tak z niceho nic. Bez ovjektivniho lekarskeho duvodu. A velke siti po prvnim porodu takovy duvod nebude. Ja teda mela cisarsky rez pro konec panevni, takze osobne nemuzu tu rekonvalescenci porovnat. Ale ja byla uplne v pohode. Ranni sprcha byla blaho a pak uz jsem se nezastavila, behala jsem kolem mimca a bylo mi hej.

terezie1613
autor
12. lis 2017

@zdenkaell ne obvodak ale muj gynekolog chodim do soukrome ordinace

zdenkaell
12. lis 2017

@terezie1613 no to myslim. Obvodni gynekolog

pabka
7. únor 2018

@terezie1613 mužu se zeptat, jak vše nakonec dopadlo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru