Plánovaný císařský řez - provádí se v termínu porodu?

nikafol
24. srp 2014

Dobrý den maminky,
rodím v lednu a už teď vím, že musím rodit císařským řezem. Zajímalo by mě, zda se čeká na termín porodu, nebo se CŘ provádí o několik dní dříve nebo se čeká na porodní bolesti? Děkuji za informace

alpakovo
24. srp 2014

Ahoj, na termín se nečeká, pokud neporodíš dřív, tak aspoň u mě to bylo plánováno dva týdny před termínem (ale prý jde i týden) 😉

lamarika
24. srp 2014

@nikafol většinou se plánuje v 38tt 🙂

glimmer
24. srp 2014

plánovaná sekce se dělá +/- 38 tt ... mě dělali 38+1 tt

mesiacik2924
24. srp 2014

ja som mala 38tt naplanovany cisar

kimby
24. srp 2014

@nikafol mě čeká císařský řez, ve středu jdu ještě na kontrolu do porodnice, kde se bude vše domlouvat a to už budu 38+3(39. týden), tak jsem sama zvědavá, kdy to bude

janapavlik
24. srp 2014

Mě dělali plánovaný císař v 39. týdnu, ale podle mých propočtů (vím, kdy jsem otěhotněla) to byl 37. týden 😉 Nicméně podle utz 39. týden 😉

taniik
24. srp 2014

Já jsme měla plánovaný, a byl 38+3, Dr. chtěla 38+0 ale to byl štědrý den 🙂

lenicka07
24. srp 2014

@nikafol
Jeden jsem měla 11 dní před termínem a druhý 9 dní před termínem. Ale ten první mi už nestihli naplánovat, takže jsem tam jela už s bolestmi a byl to fofr. U druhého se to naplánovat stihlo, ale bylo to fakt nadoraz.

soleilll
24. srp 2014

@nikafol Já měla plánovanou sekci pouhých 5 dní před termínem - je to podle zvyklostí dané porodnice. Pokud by to na tebe přišlo dřív (jako na mě), budeš v té době už dávno registrovaná v porodnici, takže tam jen zavoláš, že jedeš a oni vše nachystají za pochodu. V opačným případě tě žádný porodní bolesti nečekají - jen poporodní. 😎

julietta111
24. srp 2014

Já měla jeden 39+0 a teď budu mít v 38+1. Záleží na stavu jizvy a porodnici.

jankadudova
24. srp 2014

39tt. Ale je to hlavne podle nalezu.

michaela_2
24. srp 2014

@nikafol ahoj vždy je to individuální 🙂 já měla SC u dcery, z důvodu KP ( byla zadečkem napřed). Císaře jsem ale strašně moc nechtěla, proto jsem byla domluvena se svou doktorkou, že pokud se porod rozběhne do termínu porodu, zkusím jej přirozeně. Přenášet mě ale nenechala, takže jako datum sekce stanovila dva dny po termínu.
Dcera se přemluvit nedala a počkala na daný den 😉
Běžně ti ale kvůli poloze KP u nás stanoví termín sekce na 38. týden............

Syn se narodil o 22 měsíců později přirozeně ( těžce jsem si to u doktorů vyprosila 🙂) byl hlavičkou napřed, ve správné poloze,

A za sebe, ze svých zkušeností, říkám, že ani jednoho se člověk nemusí bát. Jak císař, tak přirozený porod - zažila jsem horší tělesnou bolest v životě 🙂)

michaela_2
24. srp 2014

@nikafol omlouvám se, nějak jsem se přehlédla a nepovšimla jsem si, že už dvě děti máš 🙂 takže ten konec není přímo ke tvému tématu.
Ale jinak jak jsem napsala - záleží na důvodu, který k SC je........

evue
24. srp 2014

Ja jsem sla v 39 tydnu.

javyb
24. srp 2014

já jsem měla plánovaný SC 38+4

pisisvori
24. srp 2014

Jak kde a jak kdy. mel by se delat az od 39+0tt,kdy je to pro miminko lepsi,drivejsi termin zvysuje moznost vyskytu astma atd. Rodila jsem 2x cisarem u Apolinare. 1. 39+6tt 2.39+3tt.samozrejme take podle prubehu tehotenstvi...pokud zacnes rodit,hned do porodnice a udela se driv.

aajda
25. srp 2014

Plánovaný jsem měla 39+2.

nikafol
autor
25. srp 2014

Děkuji všem za informace všem maminkám,
nečekala jsem, že vyvolávají už o dva týdny dříve. To by mi vycházelo na silvestra nebo vánoční svátky 😀

verunkav
2. dub 2016

tak ja mam termin 4.4. podle ultrazvuku a na cisare planovaneho me davaji az 5.4. a to mimco uz tedka tyden pred terminem melo 4400. a je to muj druhy cisar. takze muzu jen zurit

vemenex
28. dub 2016

Mně císaře naplánovali přesně na den shodující se s termínem, 1.4. Nakonec se malá začala hlásit o dva dny dříve... Rodila jsem v Ivančicích, podle informací od ostatních maminek tam hodně často plánují CS co nejtěsněji nebo shodně s termínem.

mpavlinka
28. dub 2016

Překvapuje mne, že někomu naplánují císaře na 38tt. V Podolí mi bylo jasně řečeno, že plánovaný císař se má v podstatě shodovat s termínem, max. pár dní předem.

gabi001
11. kvě 2016

mně dnes také řekli že tak 38tt, že déle čekat nebudou. kdyby se to náhodou rozběhlo, nebyli by úplně rádi.... takhle je klid, ví se o mně, ale taky bych raději přirozeně a v termínu.... no, vědí, proč mě tam chtějí mít a vědět o mně dopředu. 😒

zouzalka1982
3. čer 2020

Ja mela uz 2 cisare,oba ve 37tt,presneji 36+3 a 36+6 a ted me ceka 3.cisar takže to bude asi to same.U prvniho me chytnul zlucnik,tak to bylo za vterinu 12 a druhy byl moc veliky,ve 36tt uz mel 4kg a doktori meli obavu o mou prvni jizvu z cisare aby to vydrzela,takze pristoupili na druheho cisare,ikdyz jsem chtela spontální porod.No a ted me cisar proto uz nemine.Ale urcite to nebude ve 39tt jak tu holky pisou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru