Je možná indukce "na přání" 7 dní po termínu?

baru88
22. dub 2017

Hezký den, ráda bych se zeptala, zda je možné hospitalizovat a začít vyvolávat porod na přání těhotné? V pondělí jdu na další ko do porodnice, po termínu už budu tyden a mam hrůzu z toho, že mě opět pošlou domu..Prvního syna jsem porodila 11 dní po terminu za pomoci dvou tablet. Porodní cesty nezrale, hrdlo uzavřené, hlavička nesestouplá, ale od prvních pravidelných kontrakcí jsem porodila za krásný tři a půl hodiny. Díky této zkušenosti se dalšího vyvolávaného porodu nebojím ☺ ještě doplním, že na poslední kontrole jsem byla otevřená na prst, hlavička naléhala, ale porodní cesty byly nezralé...děkuji za vaše názory a zkušenosti

dolezalovalucie
22. dub 2017

Ahoj me moje gynekoložka poslala do nemocnice do rizikove poradny 3 tydny před terminem s doporucenim aby porod vyvolali protože byl plod vetsi a presto mi odmitli porod vyvolat,pry ze to zvladnu a to jsem je prosila aby to udelali,mela jsem hodne plodove vody a bricho velke jak kdybych cekala trojčata.Nakonec vyvolali az dva dny před terminem,protoze mala hodne rostla nakonec mela 55cm a 4670g,osobne si myslim,ze pokud opravdu není zdravotni důvod tak jen na vase prani ho nevyvolají,me rekli,ze to není prirozene a muzou byt komplikace.

hesstia
22. dub 2017

já už chodila do porodnice, asi pár týdnů před termínem, brali dříve.. týden před porodem už si mě tam nechali kvůli tlaku 160/240.... sráželi mi to práškama a pak se to zase uklidnilo, dva dny před termínem 36+5 mě už chtěli propustit, já si ale zašla za primářem oddělení a pozeptala se, jestli je nějaká možnost vyvolání, že už je to pro mne neúnosné, přibrala jsem 30kg a měla toho fakt plné kecky... primář mi do papíru napsal: indukce na přání rodičky a druhý den se začalo, malá byla venku velice rychle 🙂

rousse
22. dub 2017

@baru88 ano - já to tak měla. Přenášela jsem týden, porodní cesty nachystané dlouho, od 35. týdne jsem byla otevřená na 3cm a furt nic. Tak mi v rizikovce doktorka narovinu řekla, že druhý den můžu sama nastoupit na indukci anebo čekat a za týden už bych na indukci šla povinně, kdyby nic. Já už nechtěla čekat ani minutu, malá byla moc velká, břicho jsem měla jak kontejner, takže jsem šla dobrovolně. Porod trval celkem 8 hodin, 6 hodin byla pohodajahoda, nic se nedělo, kontrakce takové pohodové nic.... pak praskla voda a za 2 hoďky byla malá venku.

baru88
autor
22. dub 2017

@dolezalovalucie
@hesstia
@rousse

děkuji za zkušenosti...váhový odhad plodu z 39 tt je 3200, takže ,,běžná,, porodní váha, ale přibrala jsem dvacet kilo, hodně trpím na otoky, a na žíly - na ty beru detralex a nosím kompresní punčochy..doma máme dvouleťáka..už opravdu melu z posledního..a představa dalších ač třeba jen pár dní navíc je pro mě šílená...

doufám, že s nimi bude v pondělí rozumná řeč...hlavně už i začínám mít trochu strach o placentu a plodovku (kor když při prvním těhotenství mi plodovku kontrolovali cca týden po termínu takovou tou trubičkou - prý byla ok) ale když mě přijímali k indukci a koukali do papírů tak dr povídal no nevím jak kolegyně na plodovou vodu dohlédla, když vy jste úplně zavřená a není tam vidět..tak nevím..)

hesstia
22. dub 2017

@baru88 tak to bys mohla "ukecat" 🙂 řekni jim vše, co tě trápí, aby to bylo tak nějak víc než trápí všechny těhulky... já byla zavřená na 10 západů, porodní cesty naprosto nepřipravené a i tak mi to schválili a i když mě primář upozorňoval, že s tímto nálezem ať počítám porod na 2 dny než se něco začne dít, tak od první bolesti za 43 minut byla venku 🙂 celá den se nic nedělo, 17,50 rupla voda, začaly ihned ohromné bolesti, stále zavřená, v 18,00 otevřena na 3cm, 18,33 byla malá venku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru