Masáž hráze po porodu, máte zkušenost?

kusanagi87
22. únor 2017

Ahojte, máte prosím zkušenost s masáží hráze po porodu? Nikde se o tom nepíše, ale slyšela jsem, že ji lze provádět. Já jsem měla hráz tuhou před porodem, u porodu to doktor také komentoval, že je nepružná, a teď po malém nástřihu (2.stupně, 3 stehy) je prostě ještě méně pružná ☹ Což je problém při sexu. Čas na něj moc při malém není a nebo jsme s manželem ko, takže ideálně tak rychlovku, ale to prostě už nejde. Máme i silikonový gel vhodný po porodu, ale i tak to dře, pne, bolí... Manžel není moc trpělivý, že by jako počkal třeba 20 min než to půjde dobře. Nevím, zda má vliv i kojení a užívaná antiko, ale prostě to moc, až skoro vůbec, nejde. Pokusy byly, některé se povedly a tak po 10-15 min to i přestalo bolet, ale jinak...
Bylo mi to nepříjemné i při gynekologické kontrole půl roku po porodu, jak na tu hráz doktorka zatlačila při UZ, to bylo málem po mně a skoro jsem jí řekla, ať dá pauzu.
Takže můj dotaz směřuje k čemukoliv, co Vám s hrází pomohlo, aby nebyla tak "stažená" a nepružná ☹ Pokud máte zkušenosti s masáží, prosím o rady a doporučení oleje?! Před porodem jsem ji neprováděla, doktorka mi řekla, že hrozí záněty.
Předem děkuji za jakékoliv tipy a rady, ptž jinak už čekám až si manžel najde "bokovku" pro to, co doma nemá.

kusanagi87
autor
22. únor 2017

Nebo je to na doktora? Manžel se mě na to pořád ptá, zda už to není na konzultaci s doktorem.

rsr
22. únor 2017

Asi nemám úplně stejný problém, mně hodně ztuhly a ztvrdly stehy po šití a pomohla mi pravidelná masáž. Používala jsem olej na masáž hráze od firmy saloos, záněty jsem z toho nikdy neměla. Řekla bych to určitě svému gynekologovi.

kusanagi87
autor
22. únor 2017

@rsr díky za radu, podívám se na něj.

kusanagi87
autor
22. únor 2017

@rsr ještě dotaz, jak často si masírovala a jak dlouho? A jen vně nb ty si masírovala přímo místo, kde si byla šitá? Děkuji.

rsr
22. únor 2017

Snažila jsem se masírovat každý den, obvykle večer, tak 10-15minut. Ze začátku to bylo dost bolestivé, pak se to zlepšilo. Já jsem byla šitá docela dost, takže vevnitř i vně.

barumic
22. únor 2017

@kusanagi87
Urcite se porad s lekarkou, ale myslim, ze by masaz nemela byt problem. Navic to muzete zahrnnout do predehry.
Ja se chystam na masaz pred porodem, tam se doporucuje 3-5 minut max. Koupila jsem si olejicek primo na to od Saloosu. Techniky najdes na youtube.
Infekce bych se nebala, pokud dodrzujes alespon zakladni hygienu a netrpis treba na mykozy.
Nocmene neni nic jednodussiho, nez se zeptat MUDr. 😉
Hodne stesri a hlavu vzhuru..

kusanagi87
autor
22. únor 2017

@barumic ted uz na ně naštěstí netrpim 🙂 ale pred porodem a před těhu pořád. K doktorce jsem až na duben, ale je třeba to řešit dříve. Do předehry asi moc ne no, ta manžela nebaví. Nejraději na to skáče hned, ptž on je hned ready..To bude v rámci chvilky osobního volna při koupání 😃

alboo
22. únor 2017

@kusanagi87 ze ho to nebaví neni od něj teda moc fer. Jako jedna vec je problém s hrazi a druha je psychika. Ja mela po porodu dost velkej problem, velky siti,který se spatne hojilo. Bolelo to hodne dlouho a i ted po dvou a pul letech to neni nekdy uplne ok. Nejvic mi pomohlo, ze jsme se zacali venovat i jinym technikam nez klasickemu sexu. Dlouha predehra,manzel se vsestranne snazi a nikam nechvata. Jakmile mam stres,tak mi nepomuze ani cela lahvička gelu 🙂

barumic
22. únor 2017

@alboo
@kusanagi87
Alboo ma pravdu. Psychika na prvnim miste. Obcas s tim mam taky problem.
Nicmene ja osobne bych masaz zkusila. Pokazit tim nic nemuzes, pokud dodrzis hygienu.

kusanagi87
autor
22. únor 2017

@barumic už jsem si zjistila, jaký masážní olej a napsala jsem PA z predporodniho kurzu, kde nám říkala o masáží před porodem, tak jsme probraly i tu teď po porodu při problémech s hrází. Zítra jdu pro olej a jdu na to 😃

barumic
22. únor 2017

@kusanagi87
A jaky doporucila? Zeptej se i na dobu masaze. 10 minut mi prijde dost. Ale samozrejme to bude zalezet na Tobe, kolik sneses.

kusanagi87
autor
22. únor 2017

@alboo Mně se teď při kojení moc nechce, menstruaci jsem také ještě neměla, takže ani ovulaci a libido je na nule - a když vím, že to bude nepříjemné a nic z toho mít nebudu, tak se mi nechce o to víc 😢 Jenže manžel mi řekne, že jestli chci předehru, ať začnu, že jej to jako tak nebaví. Jenže je těžko začít, když nejsem psychicky a ani fyzicky vzrušená... Jiné varianty sem tam také jsou, ale jemu nestačí na ten "přetlak". No a jak píšeš, mně kolikrát nepomůže ani lahvička gelu, hlavně když to má být hned okamžitě. A když nějakou předehru zkusí, tak tak 1x za měsíc, akorát že vždy když mám milión běhání kolem malého nb je 23 hod a já jsem ko a podobně. No a pak je naštvaný, že se snaží zbytečně... Až se bojím kolikrát i říct, že teď na to opravdu není ta vhodná chvíle, aby se smrtelně neurazil. Zvlášť když si asi mysli, že je nás jen pár, co máme jako tyto problémy. Ostatní ženy asi můžou furt a pořád.

kusanagi87
autor
22. únor 2017

@barumic od Nobilisu nb od Karla Hádka, ty přírodní. Doporučovala je i před porodem. Když nezapomenu 😁 tak se na tu dobu zeptám. Někdy jsem hlava děravá 😃

barumic
22. únor 2017

@kusanagi87
No tak koukam, ze to nemas s tim chlapem jednoduche..
Tak uvidis. Chce to hlavne pohodu. Aspon to rikaji vsichni, kterym nic neschazi 😀 😀

kusanagi87
autor
24. únor 2017

Nakonec jsem si vzala Intimiss od Hádka, malé balení za 50 Kč (velké je za 300), doporučen mi byl i olej od Motherlove kolem 400 Kč, ale toho Hádka už jsem kdysi obecně měla, je na více věcí, tak zkusím ten. Není tekutý a je to bambucke máslo s bylinkami. Jinak se prý může i čisté bambucke máslo a masáž tak kolem 10 min nb jak kdo zvládne. Vzala jsem si tam i meduňkový olej do koupele, jak mi dala PA v porodnici - krásně voněl, tak jsem zvědavá 😃

apacheee
AMBASADORKA
24. únor 2017

zkus cvičit s aniballem, ten je vhodný i po porodu a navíc je jako prevence na inkontinenci, což po porodu trápí hodně maminek

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru