Otok po masáži hráze. Máte zkušenost?

swan42
1. črc 2022

Holky nemate nekdo zkusenost?
Pred prvnim porodem jsem masirovala hraz a vsechno ok. Bez nastrihu, bez poraneni, proste cajk.
Ted masiruju znova, ale vzdycky mi ten posevni vchod silene otece jeste nez domasirujem a boli to pak jeste nejmin do druhyho dne.
Cim to muze byt?
Masaz probiha uplne stejne a olejicek je taky stejny (weleda)
Zacinam z toho byt lehce (spis krute) nervozni, ze kazdou chvili rodim a nejsem na to pripravena 😒

elesse
1. črc 2022

Muzou to byt klidne kvasinky nebo neco podobneho. Vykaslala bych se na masaz a nechala si udelat ster

europa00
1. črc 2022

@swan42 taky bych to viděla ze se muže jednat spíše o bakteriální infekci přeci jen předávas tam bakterie z konecniku E coli a podobně. Plus jsou brutální horka taky muže způsobovat větší otok.

swan42
autor
1. črc 2022

@elesse
@europa00
Diky, holky
Jen jeste dodam, ze to je natekly a boli jen ten den potom, pak do dalsi masaze je to zas ok 🤷
Kvasinky (nebo neco podobnyho) by delaly problemy od ty doby kontinualne asi?

elesse
1. črc 2022

Ne nutně, někdy zlobí jen, když je tkáň podrážděná (když se drbeš, po sexu,..), takže by to klidně mohlo být

ina10
1. črc 2022

@swan42 muze byt klidne po te masazi.A otoky taky mohou byt, sestra mela teda i otekle stydke pysky,pry jako kacer vypadala tam dole 😀 po porodu to zmizlo (ze to byly otekle zily), na masaz se ted vykasli,schvalne,zkus bez ni,jestli ti zas otece...nebo ze by nejaka alergie na ten olej?

swan42
autor
1. črc 2022

@ina10 no pred necelymi 3 lety jsem po tom samym oleji a masazi neotykala, tak prave vubec netusim 🤷

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru