Nespokojenost s dulou. Co se v takovém případě dělá?

modrakonice
19. bře 2024

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat jak (jestli vůbec nějak) byste řešily ne úplně spokojenost se službou duly při porodu.

Hrozně se to ve mně mele… u prvního porodu jsem také měla dulu a spokojená jsem byla moc. Jenže k druhému zrovna ta stejná nemohla, a tak jsem měla jinou… porod byl dlouhý, táhlý, do porodnice jsme přijeli večer a porodila jsem až druhý den… ALE.
Nějak jsem nečekala, že dula nebude moc aktivní a že většinu noci prospí a já budu tiše trpět “sama”. Prostě v tu chvíli co rodíte opravdu nechcete chodit za dulou a budit jí, nebo připomínat, jestli pro vás něco udělá, měla by se (podle mého názoru) sama nabídnout. Jsem z toho taková nesvá. Nakonec mi nejvíce pomohl manžel (masáž, byl u mě atd.) a personál nemocnice (skvělá PA, která mě v podstatě odrodila, nejradši bych ty prachy dala jí…).

Já prostě nevim. Nejsem spokojená. Ale objednala jsem si službu. Není to svetr, který do 14dní můžete vrátit. Ale není to taky zrovna malá částka. Co se v takovém případě dělá? Na co mám právo? Co byste dělaly vy?

🙏🏻🙏🏻🙏🏻

hasara33
19. bře 2024

@modrakonice obávám se, že tady moc možností není 🤔 můžeš jí odmítnout zaplatit z důvodu nespokojenosti s jejími službami a můžete se dohodnout, že jí zaplatíš třeba jen nějakou poměrnou částku, pokud si byla alespoň s něčím spokojená nebo se nedohodnete a můžete to dotáhnout až k soudu - otázka je, zda to za to stojí 🤷🏼‍♀️ potom je tu jiná možnost a to, že zaplatíš, ale řekneš jí, že si s ní spokojená rozhodně nebyla, a že takhle si služby porodní duly představuješ plus na ní napsat negativní recenzi 🤷🏼‍♀️ možná ti tu někdo poradí lépe, ale jiné možnosti mě nenapadají 🤔

janule0123
19. bře 2024

@modrakonice nerikam, ze její přístup byl ok- ale pokud se budeš cukat - predpokladam, ze bude argumentovat, ze vše bylo ok - ze si u porodu nevyjádřila nespokojenost …jinak bych začala přičtením smlouvy …

mysh_me
19. bře 2024

No to by se mi teda taky nelibilo, kdybych ji mela platit za to ze mi pomuze u porodu a ona tam spala?? Jako chapu ze porod byl dlouhy a treba se “nic nedelo”, ale tak porad rodis a ona je najata na podporu pri rozeni, jak si muze dovolit spat “v praci”? A uplne chapu ze pri porodu jsi nemela chut a silu se s ni dohadovat, ja jsem clovek ktery nema problem si cokoliv vyjednat a ozvat se, ale u porodu kdyz jsem chytla protivnou PA tak jsem taky nebyla schopna ji poradne nic rict, proste telo si setri sily a upina vsechno k porodu a na tyhle veci neda kapacitu. Od toho tam je ten personal, PA a duly a doprovod, aby pomahali a rodicka nemusela nic resit. Je samozrejme otazka jak jste se dohodly predem, mohlo dojit k nedorozumeni nebo nepochopeni co od te spoluprace kdo cekal, ale urcite bych ji aspon zpetne rekla co si o tom myslim, co mi vadilo a proc nejsem spokojena, a navrhla bych ji snizit odmenu. Uvidis jak se k tomu postavi, jestli to vezme jako zpetnou vazbu a sama upravi castku, nebo se bude cukat a trvat na platbe… kazdopadne nic horsiho nez ze ji kdyztak das ty penize a negativni recenzi, se stat nemuze, takze bych to urcite nejakou dohodou zkusila…

honatko092
19. bře 2024

Taky jsem moc nebyla spokojená se svojí dulou a tím, co mi poradila a jak se chovala, když jsem ji volala, že asi rodím...ale já nakonec porodila v autě cestou do porodnice, takže jsme se dohodly, že jí zaplatím půlku...byla na telefonu celou dobu při cestě do porodnice..nechceš mi do zprávy napsat křestní jméno té tvojí duly a odkud jsi? Dost by mě zajímalo, jestli jsme neměly stejnou 😀

tereza0111
20. bře 2024

@janule0123 no, to je pomerne lichy argument, vzheldem k tomu, ze jeden z hlavnich duvodu proc si dulu brat je obava z toho, ze v ramci porodnich bolesti nebude maminka schopna uplne za sebe bojovat, to dula uplne vytahnout nemuze, ze se mela ozvat "rovnou" . Ale samozrejme na nejake "dokazovani" to neni uplne snadne

22hanah
20. bře 2024

Takovou zbytečnou kozu si ani neobjednávala, když bych měla manžela, pa a byla v nemocnici, ale tvoje věc za co vyhazuješ peníze, sama píšeš, že porod byl vleklý, tak jestli jsi chtěla celonoční masáž, možná sis měla zaplatit spíš geishu, co tam měla celou noc dělat jiného než se prospat😂

22hanah
20. bře 2024

@honatko092 půlku z jaké částky? Ona byla jen na telefonu a dostala zaplacenou půlku své práce??? Holky, Vy asi máte peněz dost vyhazovat je takovým zbytečným způsobem, že...

lucie_1986
20. bře 2024

Asi bych stavela na zakladu, zda jste mely pevne domluvene nejake podminky.

glitterglue
20. bře 2024

@22hanah dula/PA kvuli kazde rodicce "drzi pohotovost", muze mit dohodnutych jen nekolik porodu do mesice, aby byla opravdu schopna je doprovodit. I kdyz u porodu nakonec nebyla (ne vlastni vinou), je adekvatni tento cas zaplatit.

ele_nka
20. bře 2024

@modrakonice a řešili jste předem jakou máš představu? Říkala jak to bude probíhat? Tohle se většinou řeší na schůzce už před porodem. Takže bych vycházela z toho jestli dodržela co slíbila nebo co je psané ve smlouvě. Pokud nedodržela, řekla bych ji svůj názor a chtěla například platit méně.

prejeta_zaba
20. bře 2024

Tak to je dobrý byznys, shrábnout peníze za neprovedenou práci. Ještěže se zrovna nechtělo spát třeba té porodní asistentce. 🤣 Dule bych dala tak třetinu částky a uvedla jí patřičné recenze. Prostě neprovedená služba - kadeřnici taky asi nezaplatíš polovinu obarvené hlavy. 🤷‍♀️Chápu, že se může stát, že dula nestihne přijet nebo se něco semele, ale aby prochrápala rozjetý porod, tak to je její role opravdu "velmi platná". 🤣

mourovatakocka
20. bře 2024

@22hanah Zajímavé komentáře. Dneska sis poplatila účty a nic ti nezbylo, že tady sypeš moudra, za co má kdo vyhazovat peníze?

exbordelar
20. bře 2024

Ja jsem z toho nadpisu cekala, ze treba byla neprijemna, nebo ze prijela pozde, nebo ze te nutila do nake blbe polohy a tak. Ale ze ten tvuj porod PROSPALA?! 😲 Tak to je dobra haluz 😅
Je neco, co pro tebe behem porodu udelala?
Nevim, jestli bych mela v sestinedeli silu a chut se s ni dohadovat...
Uz se mi parkrat stalo, ze jsem si zaplatila sluzbu, ktera byla vykonana, ale nebyla jsem vubec spokojena. Jenze ja v techto chvilich vzdycky zamrznu, mlcky zaplatim a pak si jen nevericne trham vlasy a nadavam, jak je tohle mozne. Taky bych potrebovala poradit, jak v takovych pripadech asertivne rict, ze jsem se sluzbou nebyla spokojena a jak se dohodnout na snizeni castky...
Kolik ji mas vlastne zaplatit?

sies
20. bře 2024

Já mám například dohodnutou dulu na druhý porod, už jsme měly spolu schůzku, kde jsme probíraly jak by měl porod probíhat s ní, co tam bude dělat pro mě za ty peníze. Tak jí musíš říct, s čím jsi nebyla spokojená a zeptat se jí, co pro tebe vlastně udělala..? Jinak já platim rezervační nevratný poplatek ještě před porodem a druhou půlku jí zaplatim po porodu. Jen pro představu, moje dula vyjde na 13500,-

kosopemi
21. bře 2024

Taky me zarazilo, ze "v praci" nekdo spi "sefovi" pred nosem a pak chce za tu "praci" jeste bez ostychu zaplatit.

modrakonice
autor
21. bře 2024

No, jeste me tedy zarazilo, ze si nauctovala cestovne a parkovne. Na webu to uplne uvedene nema, ale taky to nema napsane jako soucast sluzby. Ma sice cestovne napsane u jednorazovych konzultaci, ale nejak jsem cekala ze je to v cene doprovodu k porodu kdyz je to uz tak takova palka 😅
Jakoby… kdybych to mela brat stejnou merou, tak ja taky sefovi neuctuju to, co projezdim cestou do prace 🤪😅 a nebo kde zaparkuju, jestli na free miste nebo nenajdu a platim

lennus
22. bře 2024

@modrakonice Měla jsem u porodu dulu, platba byla na 3x - pár měsíců před 1., pak asi měsíc před 2. a poslední po porodu. Pokud bych nebyla spokojená z objektivních důvodů, tak jí tu poslední platbu nepošlu. Já teda porodila za 1:15 po příchodu na sál, ale neumím si představit, že by mi nebyla nápomocná. Napsala bych i recenzi. A taky to s ní ještě probrala, je to i pro ni zpětná vazba.

exbordelar
22. bře 2024

@modrakonice no a jak ses tedy rozhodla? Budes ji s tim konfrontovat?

kadla88
22. bře 2024

@modrakonice Dulu neobhajuju, ale je spoustu profesi kde si taky uctujou dopravny a ne nejnizsi, takze tohle bych ji fakt nevycitala. Spis bych si na tvym miste priste predem zjistila, co vsechno ma v ceně.

gruyerre
22. bře 2024

@modrakonice předpokládám, že už jsi jí něco platila za rezervaci a za ty předešlé schůzky? Nevím, dulu jsem neměla... No a když říkáš, že tvůj porod prochrápal a byla ti tam úplně k ničemu, tak v tom případě bych jí zaplatila jen to dopravný a parkovný 😀. A určitě je třeba jí říct (či aspoň napsat) proč.

hanka_12345
22. bře 2024

@modrakonice ale u takovych to profesi jako je dula bych to asi cekala, tyto lidi si cestovne atd proplatit nechaji, to same treba kdyz k tobe jede fotografka, kdyz mas kameramana na svatbe atd, ti vsichni si cestovne proste uctuji...takze u duly bych to asi cekala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru