Porod do vody, máte zkušenosti?

hrizuzu
18. led 2015

Máte s ním některá zkušenosti? Doporučili by jste ho, nebo nikoli?

tarra27
18. led 2015

@hrizuzu zkusenost nemám, ale myslim, ze je to blbost. Dítě tam bude chvilicku a ty tam budeš sedět ve vane s krvi,moci,stolici....a v tom bude plavat dítě...

Je to pouze můj pohled na věc ;) a nemám osobní zkušenost.

werunqa
18. led 2015

Já chtěla když jsem čekala naše první dítko,ale v naší nemocnici do nedělají.
A nakonec jsem i ráda.jelikož mi teplá voda vůbec nedělala dobře na břicho při konktracích 😕 .Navíc jsem měla oba porody tak rychlé,že by vanu ani nestihly napustit 🙂

espada
19. led 2015

@hrizuzu Podle mě je to výmysl dnešní doby. Za mě tedy ne. A doktoři z toho mají pupínky, kdykoli o tom slyší.

guinea
19. led 2015

@espada Jenže doktoři mají pupínky z lecčeho, co se jim nehodí do krámu, nebo by přidělalo "starosti" - rozuměj, snížilo JEJICH vlastní pohodlí. Když jsem se minulý měsíc při prohlídce Bulovky ptala sestry, která nás provázela, jestli si rodička může zvolit vlastní polohu, která jí bude nejpříjemnější, tak se skoro pokřižovala.

guinea
19. led 2015

@hrizuzu Moje kamarádka rodila do vody ve Vrchlabí, už je to tedy asi 15 let. A byla moc spokojená, kvůli tomu tam jela rodit z Prahy.

kajalka
19. led 2015

Já tu volbu měla, ale nakonec jsem z vany vylezla, nebylo se za co zapřít a taky mi voda nedělala moc dobře. Můžeš to zkusit a když se ti tam nebude líbit, tak holt taky vylezeš 🙂

v2e2rka
19. led 2015

Moje kamarádka pracuje na specializovaném oddělení pro nemocné novorozence a říkala, že do vody by rodit nikdy nešla, mají minimálně jedno miminko měsíčně, které má komplikace po porodu do vody. A že to nebývá léčba na týden je asi všem jasné.

jaajaa
19. led 2015

Ja mam za sebou 2 porody do vody a parada. Jen je nutne pocitam s tim, ze to nemusi vyjit. Urcite to neni kratkodobe, dite neplave v krvi ani ve stolici.....Pri prvnim porodu se mnou v bazenu byl i manzel a pak tam jeste zustal s nasim synem. Ja vzdy vylezla na porod placenty ven.

tarra27
19. led 2015

@guinea vrchlabí je proslulé tím, že do ničeho nezasahují a vše je na přání rodičky, taky však nejeden lékař odtamtud byl před soudem a jsou i maminky, ktere majínemocné dítě, pokud přežilo....

espada
19. led 2015

@guinea Jojo, oni tam jsou určitě proto, aby zažívali co největší pohodlí. Určitě studovali jak blázni, hrabou se v krvi, mají obrovskou odpovědnost a platy minimální proto, aby schválně rodičkám kazili jejich orgasmické porody. Jejich největší starostí je porodit dítě tak, aby bylo zdravé ono i matka. Dneska si rodičky vymýšlejí a doktoři a sestry nemají nic jiného na práci než studovat porodní plány a vyhovět rodičce, v jaké poloze chce rodit i když je ta poloha třeba špatná. Přála bych ti někdy si zkusit šestnáctku na porodním a pak bys mluvila jinak. Ono to v reálu nechodí jak v ordinaci v růžové zahradě.

zuzana_ka
19. led 2015

@hrizuzu Souhlasím s holkama výše.... Já taky chtěla rodit do vody. Zaplatila jsem si i nadstandard s vanou. Porod byl tak rychlý, že jsem ani nestihla zahřát lůžko, natož abych ještě napouštěla vodu 😀
Nicméně jsem ráda, že jsem do vody nevlezla.
Při porodu dcházelo dost krve, píchali mi plodovku a k tomu ta stolice... Nic hygienického....

@jaajaa Byla bych ráda, kdyby jste mi popsala jak to probíhalo u vás, jestli jste měla čistou vodu a manžel plaval s vámi????

tarra27
19. led 2015

@espada přesně. Ono problem je že spousta lidí do zdravotnictví nevidí...kritizují sestry, lékaře, nastudují si spoustu vecí na internetu a v lliteratuře....ale život není podle příručky....ale když se neco deje, šup stížnosti, komentáře na netu, psaní řediteli, právníkům a hned chceme odškodnění....a i když se nepotvrdí zanedbání, lékař je vyřízen, neb nemá důveru.....ono je jedno, jak to pak dopadne, proste to je ten co byl u soudu nebo ten na ktereho si stežovali a kdo ví jak to tenkrát bylo.....
a navíc seriál jak Ordinace, kde sestry s usmevem převlečou lůžko a v podpatkách jdou dát lék, stihnout mrknout na sál a pobrečet si za sklem, fandit pacientovi i lékaři.....kde jsou propletené vztahy, kde spal každý s každým...a vypadá to, že vše mají zadarmo....to je pak těžké. Netrvdím, že není pacient někdy v právu, ale co se občas deje, je na zvážení.

já bych někomu přála, aby si zažil ty12h smeny, 3 dny denní, 3 dny noční, den volna...a znova na ranní..kolikrát si nestihnete zajít na obed...v noci se nezastavíte.....ano, spousta chytrých žen řekne, však to nemusíte delat....no jo, jenže jednak se najdou i vděční pacienti, jednak proste musíte uživit rodinu a pokud je to práce, kterou umíte, kde máte praxi, tak kam jinam jít....do obchodu rovnat zboží??? není to škoda..? a to se nepovyšuji nad prodavačky, ale člověk nestuduje VS proto aby pak šel do obchodu prodávat.....byt sestra nemá o moc penez víc....

samozřejmě když je rodina, je lepší najít si místo na amb a pak se vrátit na smeny pozdeji, když deti odrostou....

že je málo sester do smen, že tam zustavají po službě, aby dohnaly papíry....a mezi náma, pokud mají fakt fofr, tak se nedivím, když jim třeba přijede naráz x žen s porodem, každá vytasí plán a požadavky, když neco je jinak, nafouknou pusu a ještě si stěžují...

já teda na porodnici jim vůbec nezávidím.....navíc spousta žen vyděšených, hormonálně rozjetých.....a netvrdím, že se nenajde protivná sestra....to zcela jiste najde....ale myslím si, že to chce pochopení na obou stranách...ne jen, že personál za každou cenu musí vyhovet pacientovi, jinak si pacient stěžuje a navíc má kyselé obličeje...ale i pacient by mel mít snahu pochopit personál, že holt vše nejde podle příručky....

ale to je již mimo téma tady....

já jsem mela 2x sekci, 1x akutne a jednou plánovaně...sestry měly takový fofr, že doslova lítali papíry vzduchem, zvonily telefony...litovala jsem je....po sekci, kojící sestry no nebudu psát, že jsem z nich byla nadšená, hlavně ze dvou, ale jinak byly všichni super a pak jsem jim podekvala, když jsem odcházela.....
při plánovaném toho měly taky teda až až, sestřičce nešla napíchnout flexila, no já oteklé tluste ruce, bodejt by to šlo, nakonec to zvládla a já jí říkala, sestři za to nemůžete...já mám žíly hrozný, mě to mrzí....a pak když jsem byla na přípravce, vše jsem p sobe uklidla, odezinfikovala....pak mi přišla sestřička podekovat na pokoj osobně...pro mě samozřejmost....

usmev mi vyšel na tvář, když me sestřička přišla zavest cevku a já se ptám - sestři, jaká je to velikost - odpověd - univerzální....a vedela, že jsem sestra...takže já jsem se usmála, nebudu ji zkoušet, a nechala jsem to být....pak jsem videla podle barvy, že 12....

takže asi tak.

kdyby na me však byl nekdo hulvat, tak se slušně ozvu.

je to na obe strany a všichni se musíme snažit....

luciebx
19. led 2015

Ja mela porod do vody a uplne uzasny druhatko budu chtit rodit zase do vody. Mam porod popsany v profilu

espada
19. led 2015

@tarra27 Přesně tak. Ano jsou doktoři a sestry, kteří neumějí nebo kteří jsou hulváti, jako v každé profesi, ale některé rodičky, které jsem potkala...no konec. Když jsem šla rodit já, měla jsem jen jedno přání, aby byla malá v pořádku. Čekala jsem, že porod bude bolet, bude hnusný, ale čeká mě na konci moje dítě. Je mi jedno, jaký je můj porod, hlavně, že dopadne dobře. Nemyslela jsem na sebe, ale na malou. A můj byl opravdu náročný a malá je venku jen díky doktorům. A mám dojem, že dnes se z porodu dělá jakási soutěž, kdo bude mít zajímavější porod. Jsem seczase rozčílila takhle večer 😠

kajalka
19. led 2015

@tarra27 Tak já do zdravotnictví vidím a kolikrát nestačím zírat. On úsměv a milejší chování ještě nikoho nezabily. Ano, práce s lidma je snad nejtěžší profesí, ale nedává to člověku právo nárokovat si pozici poloboha v bílém.

tarra27
19. led 2015

@espada nerozčiluj se....já zase nemám ráda alternativní matky, co chtejí rodit doma...a v záveru i vymýšlí v porodnici...za každou cenu rodit klasicky...a at se na mě holky nezlobí,beru rouhání, když sekcí porodí díte a jim se to nelíbí....cítí že pouto není takové a kecy kecy kecy....máma má být štastná, že díte má v náručí i dkyž třeba trošku pozdeji....těšit se domu...a ne se hroutit, že porod probehl jinak, než si vysnila....

a nejlepší jsou tak a ted mě tady máte, mám plán a podle toho budeme postupovat....

upřímně, když jsme videla mluvu některých rodiček, no to bych se po měsíci asi zcvokla 🙂)) mám dojem, že by měly mít zdravotníci na porodnici delší dovolenou než osttatní 😀

tarra27
19. led 2015

@kajalka já nemyslím, že by všichni byli báječní nebo naopak báječní...a nemyslím si, že by si myslela většina, že jsou Bohové/Bohyně....jde o slušné jednání na obou stranách, nic víc 😉

espada
19. led 2015

@tarra27 Amen!

orchidis
19. led 2015

@espada To je smutný, když žena napíše takovou blbost, že malá je venku jen díky doktorům. Tohle, když slyším, tak je mi to vždycky hrozně líto, protože ta žena neprožila něco, co ženu jako takovou utváří, je tím poškozená a ještě děkuje doktorům, kteří jí ten porod (v 98% případů zcela zbytečně medicínsky podělali). Nevím, co na to říct... a jestli ty děláš na porodním, tak to potěš koště 🙂. Neber si to zle, ale ženu, která takto uvažuje, bych teda ke svýmu porodu nepustila a radši odlezla rodit před špitál. Osobní zkušenost 🙂.
A nerozčiluj se navečer, není to zdravý! 😎 Jo a porody jsem měla celkem pěkný, moc pěknej byl ten, kdy jsme nepříjemnou PA vyrazili a přišla až chytit dítě 🙂. Při dalším už to zvládnul manžel sám 😀.

espada
19. led 2015

@kajalka Ano nezabily, ale já budu radši, když doktor udělá co má, než když se na mě směje. A mám zkušenost, že ti nejlepší doktoři nejsou jak kámoši. A to proto, protože ze jsou profíci a léčí. Až budu chtít s doktorem pokecat a vidět jeho úsměv, pozvu ho na kafe.

tarra27
19. led 2015

@orchidis tak hlavně že tam neděláš ty.....proč @espada urážíš?? jak víš jaký měla konkretne porod, že ho hodnotíš na dálku???tady z páru příspěvků??

tarra27
19. led 2015

@espada kašli na ni 😉

kajalka
19. led 2015

@tarra27 Od zdravotníků a především lékařů by rozhodně neuškodila trocha pokory a respektu k pacientovi. Jen výjimky se tebou zabývají opravdu pečlivě a celostně a záleží jim na tvé pohodě, uzdravení, popř. na co nejpřirozenějším porodu, ať nejsme daleko od tématu. V naprosté většině pacient znamená pouze snůšku výkonů, a to často i vymyšlených, či jen polovičatě provedených, jen kvůli pojišťovně a vykázaným bodům. Další prosím!

orchidis
19. led 2015

@tarra27 Nikoho neurážím 🙂. Ale počítala jsem s reakcemi. Tohle některý lidi vytáčí, ani nevím proč. Každej z nás má, do určité míry právo, chránit sebe i své blízké. Třeba i proti nekompetentnímu personálu. Poškození poškozují dál... to je bohužel stará pravda... a PA, která takto uvažuje, podle mého osobního názoru není kompetentní. Co Tě na tom tak vytáčí? Ty jsi někde psala, že jsi rodila sekcí, takže předpokládám, že Tvé prožitky a zkušenosti jsou jiné a nevidím důvod, proč kategoricky soudíš názory druhých 😉 😎.

espada
19. led 2015

@orchidis Ajajaj. Tak tomu se musím smát. Můžeš mě litovat, ale já utvořena jsem jak sviňa. Jsi mě fakt pobavila. A zdravotník nejsem.

Co se týče mého porodu, nic o něm nevíš. A že mě lékaři zachránili, to je fakt. Bez nich by tu malá nebyla a já možná taky ne. Že ty jsi měla bezproblémové neznamená, že i někdo jiný. Tak laskavě drž ústa a nerouhej se!

PS: Když jsou ti doktoři takoví packalové, měla jsi rodit před tím špitálem.

espada
19. led 2015

@tarra27 Já pořád říkám, že nejhorší je srážka s blbcem.

tarra27
19. led 2015

@espada :D přesně...ale pss nebo nás zamknou či vyhodí....

kajalka
19. led 2015

@espada Forrest Gump: "Pro hlupáka každý hloupý" 😎

tarra27
19. led 2015

@espada před špitálem....pche........ rodit je nejlepší v lese nebo u řeky.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tam se dá být i s plánem...a navíc žádný takový doktor a zdravotník ti nepokazí porod

espada
19. led 2015

@kajalka A víš, jak je to v originále? Tak si to zjisti a uvidíš, že tohle tam vůbec neříká, ale má to úplně jiný význam, který mimo jiné potvrzuje mnou výše napsané 😝 To jen tak naokraj 😀

Mě baví, jak mě někdo chce dostat a nedaří se a nedaří...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru