Přirozený porod a hemoroidy, máte zkušenost?

heybi21
9. zář 2015

Chtěla jsem se zeptat, nemáte některá zkušenost s přirozeným porodem a hemoroidy (vnějšími) jsem ve 20 tt. A uz teď mam celkem dost strach z porodu, že si je vytlačim. Tak zvažují nad císařským řezem, ale tam se zase bojím toho, že je to operace. Prosím o radu, dekuji 🙂

karlajasmine
9. zář 2015

@heybi21 Ahoj, ja zkusenost nemam, ale moje maminka je mela.. po jednom porodu je fakt, ze si to dost zhorsila.. ale rodila prirozene. Zkus si nechat predepsat lek Detralex (jestli uz ho neberes?), muze se i v tehotenstvi a co jsem slysela, tak je na hemeroidy nejlepsi..

blahova_andrea
9. zář 2015

já používala zhruba od té půlky těhotenství mycí intimní gel herbalon s dubovou kůrou. také je důležitý dostatek tekutin, správné složení stravy apod. porodu se bát nemusíš. pokud ti mají vylézt, tak se to stane už v osmém či devátém měsíci 😅 já poslední týden před porodem už fakt trpěla. porodem už se to asi ani moc nezhoršilo, už to bylo tak zlé, že to asi horší být nemohlo. dostala jsem to pak i do správy pro dr. v porodnici mi na to dali strachovu mast, super věc! 😉 po porodu jsem léčila sedem na kruhu, mytím po každém wc tím gelem a pak natřením strachovi masti. to mi pomáhalo a fakt se to lepšilo. ale měla jsem to fakt hodně, takže běh na dlouhou trať. jako nikomu to nepřeju, to ne. ale dobrovolně by mě teda pod kudlu nikdo stejně nedostal. raději toto než císař 😅

p3tulkaa
9. zář 2015

@heybi21 ano, mám zkušenost, chodili se na mě všichni dívat, co jsem si to vytlačila, nepomohlo nic, ani detralex, ani masti nic, trpěla jsem na ně od 8. měsíce a chodila jsem na proktologii, kde mi je píchali.....pomohl až čas, cca 3 měsíce po porodu, ale bylo to děsné.... :(

lv
9. zář 2015

v těhotenství nic, ale brala jsem Detralex (na křeč.žíly vylezlé na nohou a v tříslech). U obou porodů vytlačeny malé, chodikla jsem si na sesternu v porodnici pro mast Faktu, měli ji vychlazenou, na tamponek. Doma jsem natírala ještě pár dní a zmizely.

kimh
9. zář 2015

Já ze celé těhotenstí nic a vylezly mi až po porodu, celkem 3 a jsem 2 měsíce po pordu a mám už jen jeden :-/

gaba_h
9. zář 2015

Také mám bohužel bohaté zkušenosti. V prvním těhu problémy snad od půlky těhotenství, byly uvnitř, detralex velmi pomohl, porodem se to nezhoršilo, hemagel to srovnal bleskurychle. Je sice drahý, ale funguje. U druhého jsem si je vytlačila při porodu, fakt hezký, až se sestry chodili dívat... no dostala jsem v kalíšku jejich míchanou mastičku, do konce šestinedělí se to zatáhlo a ok. Strachova mast taky výborná a stojí pár korun. JInak se osvědčila hy-intima od Hádka + hemagel.... občas sednout do dubové kůry. A hodně pít.

zo_ja
9. zář 2015

Nesedět, nesedět. Chodit, ležet atp. Gel z dubové kůry atp., detralex možno. Po stolici umýt studenou sprchou (stačí sednout na vanu a vyšpulit zadek ku sprše), ochladit a dobře umýt a osušit.
Rodila jsem s děsnejma, krvácejícíma, a přííííšerně svědivýma... Spravilo se to pak postupem času samo a u dalšího těh. krátce poté s nima takovej problém nebyl.
U císaře jsou mraky příšernějších komplikací.

naomi6
9. zář 2015

@heybi21 Já jsem na ně trpěla v těhotenství a po produ se mi to vždy zhoršilo. Trvalo mi to dost dlouho, než se to upravilo. Po prvním porodu jsem to léčila sama různými mastičkami, po druhém porodu mi dokrotka napsala ten Detralex, zabíral mi ale dost dlouho. Doporučuji ti posilovat pánevní dno a hlídat si, abys neměla zácpu. Držím palce a hodně štěstí. Císařský řez je určitě horší varianta.

terka_85
9. zář 2015

Také jsem si při porodu jeden vytlačila. Pomohli mi čípky Faktu - za 14 dní byl pryč.

craki
9. zář 2015

Hemoroid je na porodu to nejmensi... Jeden jsem si vytlacila, a do 2 tydnu byl pryc... Mazala jsem gelem z dubove kury... Navic k tomu vubec nemusi dojit... Rez je operace, nemusi byt vzdy bezpecnejsi, a je zbytecne ho podstupovat jen ze strachu... Navic se prirozene nevyrovnaji tak rychle hormony a celkova rekonvalescence je po rezu delsi...

drakenn
9. zář 2015

Za me cvicit sverace a pouzivat sedaci koupele dubove kury..
Hlavne vc opustit hned po vyprazdneni, nevysedavat tam a vyhnout se projimadlum,,

helga20
16. bře 2017
Uživatel helga20 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od helga20.

holky s tou dubovou kurou jak tu resite, mate nekdo zkusenost s herbalonem? Je to myci gel, a docela me to oslovilo prave tim obsahem te kury, tak bych rada znala nazory. Dekuji 🙂

fialka58
16. bře 2017

myslím si že k tomu musí mít lidi dispozice aby se jim to stalo...🙂 ale zkus se zeptat na gyndě..=) třeba ti nějako poradí... 🙂

kikimaruska
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru