Vnitřní hemoroidy a přirozený porod

cajankova
27. únor 2018

Ahoj maminky,jsou tady mezi vami ty,které během těhotenství trpěly na vnitřní hemoroidy a rodily přirozeně bez větších následků?
Jsem ve 39.tydnu, proktologem zjištěny vnitřní hemoroidy 2.stupne,občas prasknou. Užívám Detralex. Dle proktologa není důvod nerodit přirozeně. Gynekolog se nevyjádřil
Mám ale obavy, co tlak během porodu může s zilami udělat? Mate některá zkusenost?

normalnimatka
27. únor 2018

nevim...ale radim vyhádat si v porodnici polohu vhodnou na rození (svislá! stoj, dřep, na čtyřech...) s tím, že dítě budeš postupně prodýchávat ven. žádný řízený tlačení. to tělo to stejně vypuzuje samo, tak bych nepřidávala žádný zadržet dech a ted budu tlačit až do zmodrání....

cajankova
autor
27. únor 2018

děkuju za názor, ohlídám si to

odula
27. únor 2018

ahojky. já, rodila jsem přirozeně (s prodychavanim ven,jak pise @normalnimatka,) poloha na boku ( svisla naopak by prý mohla být vic zatěžova) a naprosto v pohodě 🙂 a ještě bez detralexu🙂

normalnimatka
27. únor 2018

jo a to mě pak taky napadlo...že možná v tý poloze je ten tlak na ty tkáně jakoby větší, těžko říct. ale bok by měl bejt v pohodě, hlavně neležet/nepolosedět/nesedět si na kostrči a nemít nohy nahoru.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru