První porod rychlý - jaký byl druhý?

janule1940
22. čer 2019

Dobrý den, první porod jsem měla rychlý. Ve 4 praskla voda, v 6 začaly první slabé kontrakce, pak se spustily naplno a v 8 jsem byla otevřená na 10, zašlá branka. Bohužel v té chvíli se porod na okamžik zklidnil a dal mi čas se projít a napít (nyní už vím, že je to u přirozeného porodu zcela normální a klasická fáze těsně před tlačením), v této chvíli mi PA píchla oxytocin, na který jsem měla vedlejší reakci, okamžitě jsem omdlela a dceři začal selhávat oběh, takže porod skončil kleštěmi. Jsem si ale jistá, že bez oxytocinu bych do 9 porodila přirozeně. Přijde mi, že od prvních kontrakcí za 3 hodiny je docela rychlý porod na prvorodičku. A zajímá mě - kdo jste to tak měli, jak pak probíhal druhý porod, byl rychlejší nebo pomalejší? Mám to do porodnice přes hodinu, tak abych to vůbec stihla🙂

sudylichozrout
3. led 2021

@gramar Jop, odrikaneho nejvetsi krajic 😆😆

gramar
3. led 2021

@sudylichozrout Tak to potom jo, plánuješ ještě nějaký porod, já že bych na to prodávala lístky, zisk by šel napůl... :D

sudylichozrout
3. led 2021

@gramar 😆😆 Hele, uz snad ani ne. Bych skoncila s papiry na hlavu 😆 Ale kdykoliv tamtudy jedu, tak se usmivam. Chtela bych tam nechat udelat plaketu.

gramar
3. led 2021

@sudylichozrout Na plaketu ráda přispěju, pokud na ní bude původní popis :D Jela jsem tam teď 26. prosince a taky jsem se usmívala, s plaketou bych alespoň nemusela pokaždé vysvětlovat co mě tak pobavilo :D Myslím že to je jediný cizí porod, na který asi jen tak nezapomenu 🙂

sudylichozrout
3. led 2021

@gramar To me moc tesi 😀 Az to budu jednat s MC, tak dam vedet 🙂

gramar
3. led 2021

@sudylichozrout Dorazím s transparentem 🙂

sudylichozrout
3. led 2021

@gramar 😆 Domluveno!

gramar
3. led 2021

@sudylichozrout Naplánuj to prosím tak aby byla otevřená nějaká kavárna kolem, jo :D

gracinka7
3. led 2021

Druhý byl 2x tak dlouhý a ještě mi ho urychlovali.

janule1940
autor
4. led 2021

@veroniquecz fičák😄v 23.45 praskla voda, kontrakce hned po 3minutach,začala jsem tlačit už v aute kolem 1.00.v porodnici se to stresem trochu zpomalilo,tlačili mě do zásahu (oxy,kanyla atd.)-než přijela moje PA.jakmile dorazila,zas se to rozjelo a v 1.57 byl syn na svete bez jediného zásahu,jen ho zachytili,jak vyklouzl🥰.zrovna vedle mě usnul,už víc jak roční Milacek.

krasna_neznama86
4. led 2021

Taky jsem měla obavy z rychlostí porodu, u prvního mi v 36+6 praskla voda a za 4 hodiny byl malej venku, bez jakýhokoliv zásahů, silné kontrakce cca 2,5 hodiny...
Druhej byl mazec... Měla jsem silnější poslíčky, v půl 4.jsem volala manželovi, ať radši přijede z práce, že radši pojedu na kontrolu, v půl 5.jsme vyrazili, pátek odpol.zacpa, že... Pořád se to dalo v pohodě vydržet, říkám, jedem asi zbytečně... V půl 6.jsme dorazili do porodnice... Vyšetření na ambulanci, otevřená na 6 cm, na box jsem dorazila v 17.40, s PA jsem vtipkovala, sepisovala papíry a psala svýmu Dr, aby kdyžtak případně dorazil... V 17.50 šlo do tuhého a v 18.01 byla princezna venku... Suma sumárum od první hnusné kontrakce do porodu 10 minut.. To byla odměna za předčasné hrozící porod od 30 tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru