První porod vs. druhý porod. Jak byste srovnaly jejich průběh?

miriam1989
22. říj 2023

Ahoj Ženy, zajímá mě, jestli vaše průběhy porodů ve srovnání byli dost podobné nebo naopak naprosto odlišné?

uzivatelkapetra
22. říj 2023

@miriam1989 první vyvolávaný 10 dní po termínu, druhý akutní sekce v 32tt... 🙂

lv
22. říj 2023

Kratší o moc, lehčí, stav po mnohem lepší

1pomnenka
22. říj 2023

První dlouhý, druhý o dost kratší, ale daleko silnější bolesti. Po druhém jsem byla ihned fit, hned jsem chodila, seděla. Po prvním mléko až za 3 dny, po druhém ihned. Každá to máme jinak, znám v okolí i opačné případy.

jannym
22. říj 2023

Prvni relativne rychly, ale zrasena jsem byla desne, jeste mesic po návratu jsem mela fialovou jednu pulku zadku, v terminu. Druhy byl v terminu, prekotny porod, na placentne infarkty, porodila jsem doma v loznici, pani ze zachranky davala manzelovy instrukce, chlapum ze zachranky trvalo pouhych 5 min nez prijeli a to uz jenom prešykly pupecni snuru.

andelka
22. říj 2023

Všechny tři úplně stejné. Jen první byl delší, druhý a třetí kratší.

miriam1989
autor
22. říj 2023

@jannym wau tak hlavně že všechno dobře dopadlo ♥️ tohodle se bojím hrozně 😬

miriam1989
autor
22. říj 2023

@uzivatelkapetra no tak tohle je rapidní rozdíl teda 🤣

miriam1989
autor
22. říj 2023

@andelka já jsme měla první vyvolávaný, tak mě právě zajímá, jestli už to člověk má daný, že se tělo nedokáže samo k porodu "odhodlat". Ráda bych si pro tentokrát už odfuňela aspoň půlku doma 🤣

konidana
22. říj 2023

@miriam1989 az na to ze prvni byl asi 10 dni po terminu a druhy na termin, tak byly defakto oba velmi podobne. Druhy jsem teda hlavne psychicky davala mnohem lip, protoze jsem uz tusila co a jak bude. U prvniho to pro mne byla velka neznama (co bude za chvili? ) a to mne dost stresovalo.

lauriak
22. říj 2023

Prvy 10h ale bolesti pohodicka, dieta na 2 zatlacenia vonku. Druhy 3h, vyvolavany, dieta som tlacila hodinu a celkovo ta bolest bola ovela horsia.

miriam1989
autor
22. říj 2023

@konidana tak to já jsem šla do prvního porodu s tím, že jsem to tolik neřešila a dost si ho idealizovala bych řekla a tím pádem jsem se nějak nebála. Což ve výsledku asi i ten průběh nebyl tak hroznej (samozřejmě 10hodin bolestí je prostě 10 hodin bolestí že jo 🤣 co si budem). Ale u mě byl spíš horší poporodní stav - začalo to zánětem průdušek týden před porodem (ATB), poporodní ztráta vědomí, křeč, potrhání stehů, přešívání bez umrtvení, velký poranění,vetší ztráta krve, špatnej krevní obraz, znovu ATB, transfúze, miminko též zánět - přesun na JIP... Takže teď mám z toho druhýho porodu naopak hodně velkej respekt musím říct. Neřekla bych, že si nesu vyloženě trauma, ale vědět je teď pro mě momentálně mnohem horší než nevědět no 😬

cilkat
22. říj 2023

Oba porody vyvolávané kvůli těhotenské cukrovce.
První z nepřipravených cest, vyvoláví dva dny, ale po tom, co se objevili první kontrakce, tak do hodiny praskla plodovka a pak bylo za dvě hodiny hotovo (porod velmi "intenzivní", ale rychlý a nijak extra bolest, le půlku času jsem vůbec nevnímala okolí)... následně ale velké otoky dole (byl nástřih i natržení), nemohla jsme asi tři týdny skoro sedět a hlavně jsme skoro týden byla "úplně mimo" (nějaký hormonální výkyv, nebyla jsem schopná vůbec vnímat okolí (s vyjímkou dítěte) ani samu sebe (nevnímala jsme věci typu hlad/žízeň, což je u kojení trochu problém), nebyla schopná s malým jít ven, protože jsme prostě nebyla schopný to na plánovat a pod...
Druhý už při sestouplém dítěti, porodní cesty pootevřené. PO vyvolávací tabletě se rozjely docela protivné křížové bolesti (ani ne tak intenzivní, jako fakt protivné), voda prasknutá lékařem, od té doby asi tři hodinky. Tentokrát jsem porod v pohodně vnímala, bez nástihu, potrhání (a to o kg větší dítě)... zase jsem měla chuť seřvat a vyhodit porodní asistentu, která byla chytrá jak rádio a furt mi do něčeho kecala... Po porodu jsme asi pět dní bulela jak želva kvůli každý prkotině, ketrá se týkala staršího (měla jsme pocit že ho chuděrku zanedbávám a nikdy už na něj nebudu mít čas), ale už pátý den jsme s oběma dětma blbli na hřišti (malej velmi dobře akceptoval šátek, byl v něm schopný prospat x hodin denně)

lenerka1
22. říj 2023

První za 4,5 hodiny od prvního "jé, že by tohle byly ty poslíčky", pohodový, o kontrakcích jsem věděla, ale nic šíleného, malý pak za 10 minut venku, já jen 2 kosmetické stehy, hned po bondingu a doplnění vynaložené energie sladkostmi z kufru jsem normálně fungovala. Druhý bezbolestný, sice jsem v porodce tvrdla 4 hodiny, ale kontrakce jsem dokázala aspoň rozeznat až po rupnutí vody a to pak byla malá do 40 minut bez jediného zatlačení venku. Opět hned v plné síle. Třetí jsem taky málem nepoznala, kontrakce jsem začala vnímat jen jako lehké ms křeče až na cestě do porodnice a málem jsem nedošla ani na porodní box 😁 Ale podle mě je rozdíl, pokud rodí člověk oslabený nemocí nebo v plné síle.

konidana
22. říj 2023

@miriam1989 no tak ja to oboji mela naprosto bez komplikaci. Urcite druhy porod nemusi byt takovy masakr jako ten tvuj prvni😘

janule0123
22. říj 2023

@miriam1989 první trval skoro tři dny, zacal kontrakcema, druhy začal prasknutím vody, nic se nedělo a nakonec to bylo na hraně prekotnyho porodu… bolesti u druhyho byly podstatně větší, nesli rozdychavat predpokladam ze kvůli te rychlosti …

kleio
22. říj 2023

Oba vyvolávané. Druhý kratší. Bolest stejně velká, ale uměla jsem si s ní lépe poradit, asi protože už jsem věděla, co čekat. Taky jsem už u druhého věděla, co mi pomáhá a co mi je přijemnější (polohy a pod.). U prvního nástřih, u druhého stejně velké natržení (to se hojilo mnohem lépe).

urtica
22. říj 2023

První 30hodinový, nepostupující, na konci a oxy...měsíc po porodu jsem nedokázala objeít dům. Druhý 12 hodin, postupný, přirozený, jen tlačení dalo zabrat, ale to bylo dáno synovou hmotností a blbou porodní polohou.

la_lilloise
22. říj 2023

U mě velmi podobný, plus minus stejný termín, stejne velké dítě, stejný prubeh, jen ten druhy proběhl zhruba o polovinu kratsi.

miriam1989
autor
22. říj 2023

@lenerka1 wau ty tvoje porody byli dost snový 😊 tiše závidím 😊

miriam1989
autor
22. říj 2023

@cilkat no teda první porod a poporodní stav opravdu náročný, jsem právě ráda že i přes všechny komplikace člověk neměl nějaké trauma. Je hlavně fajn že druhý porod si měla mnohem lepší a to že si bulela naprosto chápu, člověk to prostě musí vstřebat a zjistit že to není nic co by nezvládl a i dokonce to půlení člověka nějak najednou dá 🤣

miriam1989
autor
22. říj 2023

@konidana no doufám, že už jsem si ten horší porod vybrala 🤣♥️

miriam1989
autor
22. říj 2023

@urtica no díky za mých "jen" 10hodin bolestí teda oproti tobě 😬

endousek1
22. říj 2023

První vyvolávaný ve 42t, trval 23hod. Druhý vyvolávaný ve 41t, za 5hod hotovo. Ale nástup zase jak byl rychlejší, tak to vše z prvního se jen vlezlo do kratšího času. Ale stejně, jak je uzlík v náručí, tak je vše zapomenuto

lucynka721
22. říj 2023

První porod vcelku pohoda, od První bolesti 4 hodky a byl konec v termínu Druhý porod masakr, sice 1,5 ale šitá jsem byla úplně všude, 10 dní po termínu ( vyvolavany)
Třetí porod krása, od píchnout vody bylo po 34 minutách po všem. Ale rodila jsem ve 37tt. Bez poranění.
Čtvrtý porod horší, dost bolel, za 2 hodky bylo po všem. 39 tt

monaluza
22. říj 2023

@miriam1989
První syn 39+1, porod dlouhý 4 hodiny (od prasknutí vody)
Druhý syn o 21 měsíců později 38+2, 1 hodina (od chvíle, kdy jsem usoudila, že tohle už poslíčci nebudou)

Takhle kdyby rodila každá, tak je svět ještě víc přelidněnej...

veru181
22. říj 2023

Úplně jiný a druhý horší 🙈 První postupně zkracování kontrakcí a zvyšující se bolest, jeden den poslíčci, druhý den porod 11,5 hodiny od první kontrakce, větší poranění. Druhý začal odtokem plodové vody, porod 12,75 hodiny od té doby, kontrakce začaly až po dvou hodinách, ale rovnou po třech minutách a brzy se zhoršující bolest (ale zase bez poranění).

1983martina
24. říj 2023

@miriam1989 ahojky, prvni porod v cr rychly bez bolesti, nastoupila jsem k ranu a nechaly si my tam na kontrolu uz jsem mela termin a druhy den monitory a zadne bolesti a vecer posledni monitor a sestra ze jdem rodit ze uz jsem cca 5 cm otevrena a porod trval cca 30 minut, a druhy to same jak pres kopirak ale to uz jsem rodila v rakousku. A mame dva kluky prvni mel 3700 a druhy 4 kila. U obou nepatrne siti a to pouze venkovni, vnitrni zadne, a hned jsem mohla chodit, sedet a kojila jsem hned, prvniho do cca 3 let a druhyho jeste stale jsou mu 2 roky.

miriam1989
autor
24. říj 2023

@1983martina to se moc hezky čte 😊 kéž by bylo dopřáno takhle nám všem 😊

honatko092
24. říj 2023

2020 První porod 10 hodin šílených bolestí se zásahy lékařů, ukončeni pro nepostupující porod akutním CS v celkové narkóze, půl roku bolesti a poproodní deprese. 2022 druhý porod, celé těhotenství jsem se připravovala s dulou na přirozený porod, 6 hodin bolestí, kdy jsem si myslela, že ještě nejde do tuhého, pak 1:40 praskla voda a 2:35 se narodila dcera v autě cestou do porodnice, manžel ji chytal a dula radila po telefonu. U druhého byly bolesti ještě intenzivnější než u prvního, u toho šíleného řevu jsem se nepoznávala. Ale porod byl krásný, hlavně bez zásahu lékařů...dojeli jsme do porodnice, kde mi přestřihli pupeční šňůru a porodila jsem placentu. Držím palce ❤️

angelchild
24. říj 2023

Ahojky, prvni porod 39tt trval cca 5 hodin a i pres nastrih a velkou bolest spodku cele 6 nedeli jsem vedela, ze to chci jeste jednou zazit a u po druhem porodu jsem rekla uz nikdy😁 druhy byl vyvolavany po terminu a hrozne moc rychly. Prisla jsem na porodni box s tim, ze se jeste nic nechysta a bude to trvat dlouho a do 10 min byla mala na svete. Pro me sok, pro manzela taky. Dcera nestihla dorotovat tak mela zlomenou klicni kost a ja natrzena az k zadku. Byl to fofr🫣

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru