Vyvolání porodu, jak probíhá krok za krokem?

paolasan
8. dub 2015

Ráda bych se zeptala jak přesně kok za krokem probíhá vyvolání porodu. Kvůli těhotenské cukrovce mi budou porod za týden vyvolávat, pokud se miminku nebude chtít na svět samotnému a mudr mě připravila na to, že je to velice bolestivé. Je mi jasné, že každý snáší bolest jinak a má jiný práh bolesti. Zajímalo by mě ale jak přesně to probíhá od nástupu do porodnice až po samotný porod. Děkuji za odpověď. Pavlina

mon_88017
8. dub 2015

Sepíšeš si administrativní kolečko a ubytuješ se. Asi ti taky natočí monitor, aby viděli, jak se miminu daří. Pak dostaneš vyvolávací tabletku, potom musíš asi dvacet minul klidně ležet, aby se rozpustila a účinný látky vstřebaly. No a pak už jen čekáš, jak tvoje tělo zareaguje (někomu stačí jedna tableta, někdo jich potřebuje víc). Mně přišly kontrakce asi za dvě hodiny. Nejdřív po pěti minutách, pak po třech, pak asi po dvou. Trvaly asi dvanáct hodin, během kterých jsem dost zoufale pochodovala po chodbě oddělení. V intervalech dvou hodin jsem chodila na monitor a vydržet ležet s pásama na břiše bylo dost obtížný. No a po těch dvanácti hodinách naprostý agónie porod postoupil, takže mi píchli vodu a vzali na sál a bylo to.
Epidurál jsem neměla, nejdřív na něj prý bylo moc brzo a pak už moc pozdě. Vydržet se to dalo, ale nebylo to zrovna něco úžasnýho 😎
Nedávno jsem mluvila s jednou anestezioložkou, která mi řekla, že u vyvolávaných porodů by se měl epidurál dávat automaticky a hned jak se pořádně rozjedou bolesti, aby rodičky nebyly tak vyčerpaný a mohly na sále dobře spolupracovat.

aquila
8. dub 2015

Ahoj, já jsem měla oba porody vyvolávané kvůli těhotenské cukrovce. Záleží, jestli jsou porodní cesty nachystané. Poprvé jsem ležela v porodnici a dělali mi tzv. preindukci porodu - zátěžový test, zavádění tyčinek na dozrání děložního hrdla atd. Trvalo to dva dny. Podruhé byly porodní cesty nachystané, takže jsem přišla v 7 hod. ráno na porodní sál, po prohlídce a natočení monitoru mě dali na porodní box, zavedli tabletu a čekalo se. Celkem se to rozjelo, ale ne dost, tak jsem dostala další půlku tablety. Pak klystýr, do toho mi sama rupla voda a rozjely se kontrakce. Nemám srovnání s normálním porodem, ale říká se, že vyvolávaný porod bolí víc, kvůli tomu, že kontrakce nastoupí rychle a ve větší intenzitě. Většinou navrhují v porodnici epidurál, tak si rozmysli jestli ho chceš. První porod trval dýl, druhý byl kratší, ale určitě větší bolesti. Každý to má jinak... Každopádně držím palce!

86radka86
8. dub 2015

taky mi kvůli těhu cukrovce vyvolávali porod - v pátek příjem, v sobotu ráno zavedli tabletu a nic se nestlo, v neděli zavedli druhou a opět nic a jelikož mě nechtěli dál trápit bolestma, protože jsem otěhotněla 11m po císaři a dost mě bolela jizva, tak jsem šla v pondělí opět na císaře... sestřičky po porodu mi pak říkali, že ty vyvolávaný porody jsou nejbolestivější,, ale kamarádka měla taky vyvolávaný porod, zavedli jí tabletu, píchli vodu a malá byla za tři hodinky venku 🙂

marvas7
8. dub 2015

Mě vyvolávali porod kvůli věku (rodila jsem v 41. l), celé těhotenství v pořádku, žádné komplikace. Nastoupila jsem v pondělí - administrativa, EKG, monitor, atd. V úterý v cca 10 hod zavedli pilulku, snědla jsem ještě oběd v jídelně. Kolem 14 hod mě začalo malinko bolet v zádech a v podbřišku, nic netušíc, že už je to "ono". Pak jsem šla na monitor. Tam se najednou mimi něco nelíbilo, takže monitor "řval". Přilítla sestra, doktor .... zazněla nezapomenutelná hláška "No maminko, co nám to tady vyvádíte?!" Odvezli mě na sál, píchli vodu. Začali kontrakce. Jak píšou už předešlé maminky, nejhorší bylo vydržet v tuto chvíli na monitoru ležet. Pak píchli epidurál, i přes to to dost bolelo. Porod nějak moc nepostupoval a mimi se doktorům nezdálo, tak nakonec asi v 21 hod zahájili akutního císaře (epidurál nezabral ani na něj). Pak už jen vím, že zazněla druhá hláška "Je to kluk". Viděla jsem ho, jak ho kolem mě nesli a pak až probuzení na JIPce. Také nemám srovnání s normálním porodem.

karolka321
8. dub 2015

Postup je takový jak píšou maminky už výše. Porod mi také vyvolávali, takže jsem dostala jen oxytocin a maly byl zachvili venku a nebylo to tak děsný jak jsem očekávala... 🙂

terezapetrova
9. dub 2015

To se urcite nedá říct, ze všeobecně vyvolávány porod je bolestivejsi. Muže to podle me byt klidně naopak. Ja vyvolávany porod pro hypotroficky plod, 1 tableta v 9 h ráno hned sál, pak tušim 2. Tableta, prasknutí plodovky doktorkou, a ve 14,45 odpoledne byl syn na svete. Kontrakce nejhorší snad 1,5 hodiny jenom.. Podle me záleží na konkretni situaci, na porodnici a na doktorech 🙂

editkaromana
29. kvě 2015

Kazdy tu bolest vnímá jinak, ale je pravda ze u vyvolavaneho porodu se bolesti rozjizdeji opravdu rychle. A tablety také účinkují u každého jinak. U me to trvalo dva dny, než tableta zabrala. Ale během noci jsem cítila poslicky myslela jsem ze to.jsou bolesti, ale nechtěla jsem zbytečně plasit jsem ty bolesti zaspala. Na druhy den ráno v 8 mi dali další tabletu a nic, ale pote co jsem šla na oběd do jídelny jsem cítila bolesti, byly to stejne bolesti co jsem cítila v noci. Akorad ze se to začalo stupňovát. Tak jsem si dala rychle horkou sprchu. A to už pak byly bolesti větší a větší začaly kolem 11 dopoledne. V 1 už jsem šla na porodní box zkontrolovat a už jsem byla otevřena na dva cm. Bolesti rychle přicházely a ustupovaly. Pak mi udělali klistyr. A na pasech se to u skoro nedalo vydržet. Potřebovala jsem se pohybovat. Mezitim mi jeste pichli plodovou voduNo a ve 4 se mi narodila dcerka. Takže porod s bolestmi trval pět hodin. Za me docela rychle , myslela jsem ze porodím az večer 😀 takže jak říkám u každého to zabere a probíhá jinak např paní co byla ve stejnou dobu objednána na vyvolání jako ja tak u Te se rozjel porod pote co byla zavedena tableta hned asi hodině a pul a taky mela rychlý porod za dva hodinky porodila 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru