Jak probíhá postup vyvolání porodu?

paolin84
3. led 2018

Ahojky maminky,
zitra mam nastup do porodnice v Breclavi. Termin jsem mela 27.12. a nic takze zitra mi budou vyvolavat. Chtela bych vedet nebo znat vase zkusenosti jak to probihalo? Voda mi jeste neodtekla a jsem zatim jen na prst otevrena. U prvnich dvou porodu mi praskla voda bez bolesti a museli kapackou vyvolavat. A ted u tretiho poprve prenasim a nevim co me ceka. Trosku mam strach a i se tesim na mimiska😍dekuji za vase zkusenosti

linee
3. led 2018

@paolin84 dole ti daji tabletku na rozpusteni,podle toho jak si otevrena.Nekomu ctvrt, nekomu pul,mne dokonce celou.A pak se uvidi,kazda reaguje jinak.Ja mela prvni den kontrakce,dokonce pravidelne,ale dlouhe a rano se zjistilo,ze jsem se neotevrela vubec.Druhe rano opet tableta a tentokrat vubec nic,ani kontrakce.No a zniceho nic praskla o pulnoci voda a za narodila else za par hodin mala.Ale kazda reaguje uplne jinak,takze univerzalni navod jak bude postupovat porod u tebe neni:(

eldrag
3. led 2018

Mě vložili k čípku tabletku a do hodiny a pul jsem se otevřela na 8cm

paolin84
autor
3. led 2018

@linee tak jasny kazda to ma jinak ale i tak ti dekuji aspon vim jak to asi probiha. Prala bych si aby to bylo zitra. Mam dva kluky a toto by mela byt holcicka.

alkapinka
3. led 2018

Neotevrena,takže celá tabletka v 18 večer. Do půl hodiny brutální kontrakce po 2minutach.. neotvirala jsem se do rána..v 6 ráno kontrola,otevřená na cm.. tak že počkají.. v 7 kontrola..pořád 1.. takže nastoupili na prasknutí vody, (to byl celkem masakr), poté hned klystýr a už mi začli dávat oxytocin jelikož jsem se neotvirala.. jelikož už porod rozjeli,museli to nějak dokončit.. po klystýru kontrakce ještě zhoršili po minutě.. stále jsem se neotvirala až do 19hod večer kdy do mě celej den rvaly epidurální,oxytociny a bůh ví co všechno.. už pro mě šli na císaře a stal se zázrak.. zničeho nic na 9cm a do 15min byl Malej venku prirozene

paolin84
autor
3. led 2018

@eldrag tyyyy jo zavidim. Taky bych to tak chtela mit 🙂
Tak uvidime jak to u me bude pusobit 🙏

eldrag
3. led 2018

@paolin84 hele mě se třeba s oxytocinem a vyvolavaci tabletou rodilo lip nez po druhe bez niceho :D asi jsem zentivový typ :D dostala jsem jen 1/4 a nastup byl brutalni, ono otevrit se v kratkem case takhle moc nebylo uplne prijemny :D

mia255
3. led 2018

Mě ráno kolem osmé zavedli tabletku(nevím zda celou, půl či čtvrt) nic se nedělo... Po dvou hodinách druhou a to už začli kontrakce po 1-2 minutách, takže klystýr, epidurál, oxytocin... No ale malá byla před třetí hodinou na světě takže vcelku rychlovka 🙂 jinak od začátku jsem byla otevřena na prst 🙂

paolin84
autor
3. led 2018

Dekuji holky. Takze prvni zacina tableta a pak podle toho se uvidi.
Takze zitra uvidime. V 7hod rano mam nastup tak doufam ze vse bude probihat rychle a hladce 🙂 vim porod boli ale vydrzet se to da a musi

pavca1982
3. led 2018

Ahoj já šla taky k vyvolání porodu...pamatuj na to, že porod si můžeš určovat taky trochu sama.Já jsem si nechala nejdřív píchnout vodu,použití ostatních uvedených věcí jsem si nechala až kdyby to nešlo...šlo to a porod trval od půl 12 do půl čtvrté.

paolin84
autor
3. led 2018

@pavca1982 taky bych to tak brala ze by mi mohli pichnout vodu a pak by se videlo. Zkusim se zeptat🙂

luckylee
3. led 2018

Nejdriv bych si nastudovala mozne komplikace.Napriklad u toho predcasneho pichnuti vody...vsechno ma svuj duvod.A prenaseni je az od 42+tt.

makiszek
3. led 2018

V 6 večer jsem dostala tabletu, nato dostala brutální kontrakce po 45 s, neotevirala jsem se s pro hrozící hypoxii plodu šla v 11 večer na císaře 😕

bianca_86
3. led 2018

U první dcery mi praskla voda tři týdny před termínem a nic...dostala jsem tabletu, za hodinu nastoupily silné kontrakce a za další hodinu byla malá venku.
Druhou dceru jsem 11 dní přenášela...v 8 ráno tableta, pak leháro na pokoji a až po půlnoci kdy jsem se vzbudila na záchod mi začaly kontrakce, které mě občas budily, ráno už to hodně bolelo, v 9 hodin prohlídka, otevřená na 7. Přesun na sál, příprava, tam jsem si asi do 11hopsala na míči a sjížděla se rajským plynem, pak mi praskly vodu a za chvíli byla malá na světě.

luci_ela
3. led 2018

Naše malá se narodila 38+0tt ve 3 ráno mi praskla voda, bez bolesti. Jeli jsme do porodnice, natočil se monitor. Ozvy v pořádku kontrakce žádné a otevřená sotva na prst. Přítel jel domů, s tím, že to prý bude dlouho trvat. Šla jsem na pokoj a místo spánku jsem přemlouvala tělo ať už to začne. Na malou jsem se hrozně těšila 🙂 v 7 ráno další monitor a to samé jako v noci,prostě nic a též jsem se neotevřela. Chtěli dát tabletku, ale odmítla jsem. Souhlasila jsem, jen že mně doktorka prošťouchne jak hezky řekla, a že bych se prý měla začít otevírat. Další kontrola v 10:30 a stále se nic nedělo. Tak jsem tedy souhlasila s tabletkou. Zavedly jen půlku, že to rozjede otevírání. Do 11:40 se nic nedělo a pak najednou přišla brutální vlna bolesti, která byla v kuse, bez nějaké přestavky. Chtěla jsem volat přítele ať přijede, ale ujišťovali mně ať počkám, že na vše je ještě spousta času. Kor když jsem prvorodička. Tak jsem šla do koupelny, tam si vlezla na čtyry a prodýchávala. Studená dlažba mi dělala dobře 🙂 přesně v 11:58 jsem najednou začala cítit obrovský tlak do spodku a konečníku. Tak jsem si tam dolu šáhla, a nahmatala hlavičku venku 😀 co nejrychleji jsem "běžela" za PA že mám venku hlavičku a rodím
Koukala na mně jak na blázna, že to není možný. Ale jak jsem vlezla na křeslo a dr se podívala, zhrozila se ať proboha hlavně netlačím, ať si stihne nandat rukavice a malou chytit. Zatlačila jsem a malá byla venku, přesně ve 12:08 😀 Jooo a to jsem celou dobu mněla v ruce mobil a psala příteli, že rodím a nestihne to ani kdyby byl Superman 😂 prej tam takový porod neměli, a hrozně nás chválili. Porod byl rychlý a bez poranění. Malá na mně hned otevřela očka, přisála se a já se beznadějně zamilovala ❤️ teď už bude mít za 3 dny 4 měsíce, ale pro mně to je jako včera. Druhý porod bych brala taky takový. Ale hlavně aby to sithl tentokrát přítel 😀

luckylee
3. led 2018

@makiszek a to je presne jedno z rizik vyvolavani.😕

23363
3. led 2018

Já šla na vyvolání 37+5, jen mě “prošťouchli” a hned to pomalu začalo. Malá se narodila za 20 hodin.

pavca1982
3. led 2018

@paolin84 neptala jsem se🙂měla jsem sepsaný porodní plán a na takovém postupu jsem trvala pokid tedy není ohroženo miminko, nebo maminka...vždycky máš právo volby.

normalnimatka
3. led 2018

já bych je předně ukecala, že je brzo na vyvolávání;) personál je mnohd ynepříjemnej, ale je to tvoje tělo a tvoje dítě, tak se holt za to občas musíš bít. ty rodíš, ne doktoři.

barumat
3. led 2018

Mně nepraskla, jen sákla voda, a protože jinak se nedělo skoro nic a měla jsem pozitivní stěr na streptokoka, dali mi v 10:00 půl tabletky. Do pěti minut přišla první kontrakce a oproti tomu šimrání po pěti až deseti minutách předtím, byly tyhle po minutě až dvou úplně šílený. Hlavně kvůli tomu, že nejdřív nesmíš vstát, aby se ta rozpouštějící se tableta nevypudila. Takže to snášíš vleže, což je nejhorší, u mě k tomu navíc kapačka atb. Nevím, jaký jsou přirozený kontrakce, já měla pocit, že mi pánev rozšlapala kráva, chtělo se mi zvracet, dorazil průjem, omdlévání... Jakmile jsem mohla, potácela jsem se po chodbě, kde byl průvan, celá zelená. Určitě to bylo tabletou, protože tohle za dvě hodiny odeznělo, zbyly jen bolesti. Ve 13:00 otevřená na sotva dva prsty, týden před porodem jsem byla na jeden. To jsem málem brečela, když mi to řekli. Pak mě pustili do sprchy a najednou hup, na osm. Pak mi na bobku rupla voda, dcera sjela do porodních cest, já se dopotácela na kozu a za osm minut byla dcera venku. Takže u mě nástup šílenej, ale pak už rychlovka a zívačka.

eviicka
3. led 2018

Ahoj, byla jsem 41+1 zavedli tabletu ráno před sedmou, kontrakce přišly hned. Druhou nějak po osmé. Kolem desáté píchli vodu. Po poledni se malý narodil, přirozeně, bez ničeho dalšího.

sylvusska
3. led 2018

Ja mela vyvolavany porod pro odtok plodovky, s tim, ze se do 24h nedostavaly samy kontrakce. Tak me rano zavedly tabletu k cipku(nevim kolik) rano v 8h, byla jsem otevrena na 1-2prsty. Nejak po pul hodine byly ihned kontrakce po 1-2 minutach, ktere uz po hodine byly s minimalnima pauzama. v 10h jsem byla otevrena na 4cm, rekla jsem si o klystyr. Nemela jsem nic na bolest a ani zadnou kapacku oxytocinu. V 10:45 jsem zvonila na PA, ze nejspis rodim. Byla jsem uz na 10cm. Mala se narodila presne v 11h. Urcite bych ale nesouhlasila s oxytocinem. Ono se muze zacit dit neco behem par minut. Me dost pomohl ten klystyr.

Uvidis, jak telo zareaguje na to vyvolani, pokud je telo pripravene, tak to bude rychly 🙂 Drzim palecky 🙂

dzogobela
3. led 2018

Mne zavedli kolem pul 10 tabletu a dcera se narodila ten den ve 23:32 🙂 bolesti do zad mi zacaly nejak kolem treti tusim, opravdu zle mi bylo myslim od sesti i jsem zvracela, kolem osme mi praskla voda a pak zacaly normalni kotrakce. Furt jsem se neotvirala, ale pak to slo najednou raz na raz. Kolem 22:45 mi rekli, at pomalu volam manzela, ze se konecne neco deje a ze udelaj monitor a pak me presunou na porodni sal no a za 45 minut byla mala na svete. Vyvolavali mi ve 38+6 kvuli vysokemu tlaku 🙂 hodne stesti!

alkuska
3. led 2018

@barumat Měla jsem to podobně, teda bez těch nepříjemných vedlejších projevů, taky mi sákla vod a taky vyvolávali kvůli streptokokovi. V 7.00 první tableta, v 10.00 druhá. Pro mě to byla asi nejhorší část porodu, strašně to bolelo, měla jsem úplně tvrdý a dlouhý čípek, nepřipravený na porod a nemohla tam ani prstama dosáhnout, střídaly se na mě dvě ženské a cpaly mi to tam násilím, to bylo fakt strašné, jediná část porodu kdy jsem křičela a tekly mi slzy. V 10.30 začly kontrakce snad po dvou minutách, pak po minutě, pak bez pauzy... Vůbec to nepostupovalo, ve 14.00 mi vítězoslavně PA oznámila, že se konečně spotřeboval čípek a začnu se otevírat. Taky mi bylo do pláče, po několika hodinách silných kontrakcí. Jenže pak mi dali epidurál, začla jsem chodit a pak už to šlo hodně rychle a malá se narodila cca 16.30.

kami3110
3. led 2018

Taky jsem prenasela, v pondeli rano mi dali tabletu, po par hodinach zacaly falesne kontrakce, na monitoru nic, ani jsem se nazacala otvirat. Trvalo to cely den a celou noc, nemohla jsem si ani lehnout, natoz spat, chodila jsem v noci po chodbe na oddeleni a brecela.. rano mi neco pichli od bolesti a ze si mam odpocinout, ze to zkusime zase zitra, kdyz se nebude nic dit. No nedelo. Ve stredu rano jsem dostala dalsi tabletu, asi o pul 8, pekne se to rozjelo, zacala jsem se pomalu otevirat, bolest to byla ale priserna, mela jsem pocit, ze je to jedna velka nekonecna krec, skoro celou dobu jsem byla zalezla ve sprse, horka voda mi trochu pomahala. Pak klystyr, kolem 11 prijel manzel. Pak mi praskli vodu, na sale jsem byla do porodu asi 20 min, slo to rychle, malej se narodil 11.55 a bylo to uzasne ho poprve videt.
No tablete bych se priste branila zuby nehty, doufam, ze k tomu znovu nedojde..
Preju hodne stesti a hladky prubeh porodu. 🙂

makiszek
3. led 2018

@luckylee bohužel jinak to nešlo, měla jsem pozitivního streptokoka, velkx dítě a paní doktorka mi omylem praskla vodu při Hamiltonovi. Všechno bylo špatně, obrecela jsem to hodnekrat. Kvůli tomu se mi ani nerozbehla laktace a kvůli tomu ještě občas brecim doteď (3 měsíce)

luckylee
3. led 2018

@makiszek to bych se stiznosti ani nevahala.Rekla ti doktorka rizika Hamiltona? ...Promin ale uz delsi dobu jedu na vlne prirozenych porodu a mam nactene vsechny mozne komplikace,postupy i rizika a hlavne uplne zbytecne duvody vyvalavani.Pokud nebyl odhad ditete tak 6kg a ty nemas 40kg i s posteli tak to duvod k vyvolani neni.
Ty za to nemuzes,za to muze tady nas system.Muzes se o to zacit zajimat vic do hloubky a dalsi porod v budoucnu muzes prozit uplne jinak.3m jsou kratka doba...ale odpust si.Mazli se s miminkem,vynahradte si vsechen cas o ktery jste treba prisli a milujici maminka jsi stejna at jsi porodila jakkoli.☺ Kdybys v budoucnu zvazovala stiznost nebo bys chtela vice zkoumat tak doporucuji na FB skupinu Podporite me v osvete?...

makiszek
3. led 2018

@luckylee ta doktorka byla hrozně divná. Řekla jsem ji, ze se mi do Hamiltona moc nechce a na to mi řekla ze buď to anebo půjdu na vyvolání. Odhad byl 3,7 kg a ja mám okolo 60 kg jako netehotna ☺ jenže jsem byla blbá prvorodicka. Byla jsem v 40+3 a teď už vím ze nebyl vůbec důvod pro vyvolání a mohlo se ještě pár dnu počkat a třeba by to šlo přirozeně. Když takhle uvažuji před rodinou, tak mi řeknou ať jsem ráda, ze je malá zdravá. Ani manžel to moc nechápe. Dlouho jsem s tím smutkem bojovala a hledala si terapie, pak jsem se z toho zkusila vypsat a dost mi to pomohlo. Čert vem jizvu a bolesti po operaci, mně chybí ten první kontakt s miminkem 😢

luckylee
3. led 2018

@makiszek urcite se pridej do te skupiny nebo mi napis zpravu.Tve pocity jsou caste,samozrejme a rozhodne neni zadouci ty pocity zlehcovat.Ano,zeny by si mely vice zjistovat ale hlavne by mely mit duveru ve sve telo a sve dite.A potom by lekari nemeli lekat a strasit ale meli by vecne informovat a hlavne podle nejnovejsich studii a poznatku.Nejednat s rodickou jako s nesvepravnym blbeckem.😠 Prvni kontakt je dulezity a krasny ale to dozenete...o to vic se ted musite mazlit.☺

veronika_86
3. led 2018

Měla jsem vyvolávané oba porody, první abych nepřenášela s cukrovkou a u druhého teď v prosinci mi začal haprovat tlak, na konteole jsem měla 167/110, byla jsem ve 40+1, tak radši vyvolali, ale u obou jsem už byla připravená a otevřená myslím na 3 prsty... u prvního porodu v 8 ráno tabletka u druhého v 9 (netuším kolik té tabletky bylo) jinak hned mě zavedli na porodní box, potom klistýr, to jsem nevěděla, jestli to bolí břicho od klistýru nebo od kontrakcí 😀 to už to začínalo bolet, potom praskli vodu, u prvního porodu mě nechali chodit a dělat si co chcu a nejlepší poloha pro mě byla na čtyřech opřená o sedací vak u druhého jsem byla pořád na monitorech a až později mi řekli, že to je proto, že nejsou nejlepší ozvy... První porod byl na tři zatlačení ve 13:10, druhý byl horší, intenzivnější ten byl na šest zatlačení, ale malá se narodila v 11:58 🙂

makiszek
3. led 2018

@luckylee a ještě teda jedna věc, nechápu proč porodnice dostaly označení baby friendly a nechovají se podle toho. Proč se to neudeluje každoročně a né jednorázově. Každá sestra mi řekla něco jinýho co se týče kojení. Nakonec mi sestra a zároveň laktacni poradkyně strčila kloboucky ze na me nemá čas kvůli poradě oddělení..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru