Vyvolávaný porod, máte zkušenost?

meda12234
21. kvě 2016

Krásný slunečný den všem těhulkám. Chtěla jsem se zeptat na Vaše názory nebo na osobní zkušenost s vyvolávaným porodem. Dnes jsem 40+6tt,v pondělí jdeme znovu na poradnu a pak ve středu. Při poslední kontrole mi paní doktorka řekla,že jsem krásně nachystaná na porod,ale malý se pořád ne a ne hlásit,že by chtěl na svět. Už 2krát mi dělala Hemiltonův hmat,ale ničemu nepomohl. Pokud v to pondělí dojdu ještě "celá" na poradnu,tak se budeme domlouvat na středu ohledně nástupu do nemocnice a následného vyvolávání porodu. Malý je v bříšku celkem čilý,v podbřišku mě pobolívá jako při MS celkem často, ale je to vždy nepravidelné a nebo to přejde. Co tedy myslíte?

lucka662006
24. kvě 2016

@meda12234
@meda12234 Ahoj, urco lepsi vypit caj, nez jit na vyvolani porodu snad🙂 To mi kdysi rekl gynekolog. Vyvolany porod asi mimcu vadi vice nez bylinkovy caj.

meda12234
autor
24. kvě 2016

@lucka662006 - Čaj bych musela stejně pít delší dobu, aby to mělo nějaký význam a mělo to ten efekt.

meda12234
autor
24. kvě 2016

Nedá se nic dělat a zítra nastupuji k hospitalizaci. Hned ráno se začne s vyvoláváním a podle mé gynekoložky by se malý měl narodit ještě v ten den. Tak Nám držte palečky, ať to všechno zvládneme a dobře to dopadne 🙂

mialagia
24. kvě 2016

@meda12234 tak ať to jde jako po másle😉džtk pak napiš jak to proběhlo..✋

mercedesse
24. kvě 2016

@meda12234 budu držet palce a dej vědět. 😉

bajunka
25. kvě 2016

je třeba u přenášení něco na co si dát pozor nebo jak poznat, že se miminku už v bříšku nedaří, krom monitoru, na ten přece jen člověk chodí "jen" 2x týdně...

bonulinka
25. kvě 2016

@bajunka Mně bylo před lety řečeno, že si mám hlídat pohyby ( četnost ), neměly by být pro mě ani moc bolestivé. A pak klasika - při krvácení, nebo odtoku vody okamžitě do porodnice.
Na monitor jsem ve 41 tt chodila ale denně a měřili mi tlak.

bajunka
25. kvě 2016

@bonulinka aha tak to mně teda jen 2x týdně, no malá je právě docela divoch, tak jsem z těch jejích kopanců odrovnaná(hlavně už má sílu a ty její patičky a lokty to je něco 🙂 a pak když dlouho nic tak si zas říkám už aby se zas pohla...

lucka662006
25. kvě 2016

@meda12234 Já pila čaj 3 dny + ta babská rada, co jsem psala🙂 a bylo to.

bonulinka
25. kvě 2016

Čaj - udělala jsem si čaj s hřebíčkem a skořicí a za 3 h potom mi začala odtékat voda...Nevím, zda to bylo čajem, anebo náhoda, ale už bych to neudělala.

lucka662006
25. kvě 2016

@bonulinka ok, ale tyto maminky právě chtějí, aby už porod začal🙂 Jasně, že před 40. tt nebo při rizikovém ne🙂 Nebo jsi to myslela jinak?

bonulinka
25. kvě 2016

@lucka662006 Už jsem byla ve 40 tt a "přenášet" jsem nechtěla. Po odtoku vody ale začaly kontrakce až za xx hodin. Nakonec vše proběhlo přirozeně, bez nutnosti něčemu pomoct, ale ty hodiny v porodnici na "čekankách" se hodně vlekly...
Ale s tím klystýrem máš pravdu, ten jsem si vyžádala ( PA říkala, že je ještě brzo, když nemám kontrakce ) a nakonec po něm konečně kontrakce začaly..pak už to byl fofr.

meda12234
autor
25. kvě 2016

Tak Vám s radostí oznamuji,že dnes ve 14:54 se Nám narodil syn Emilek s váhou 3,750g a 50cm! Jsme neskutečně šťastní. A jak se to říká : Za tu bolest to opravdu stojí!!♡

iveta93
25. kvě 2016

@meda12234 Gratuluji, tak jste to měla taky rychle za sebou. To je dobře. 😉 Tak hodně zdraví oběma. 🙂

martinka_33
25. kvě 2016

@meda12234 tak to bylo opravdu napadnutí 🙂 gratuluju 🙂

mercedesse
25. kvě 2016

@meda12234 moc gratuluju, jsem rada, ze to šlo rychle

meda12234
autor
25. kvě 2016

Mockrát děkujeme 🙂. To je pravda,šlo to rychle. 8:20 paní doktorka zavedla tabletku, kousek před 9 začaly kontrakce a před 15hod. se ukázal na svět 🙂.

bajunka
27. kvě 2016

tak dnes už jsem taky 40+6, a vyvolání mám domluvené na čtvrtek,aby měla malá šanci ještě vylézt sama, jen váhový odhad už je 3,870 no evidentně to bude naše největší miminko,

lucka662006
27. kvě 2016

@bajunka ahoj, váhový odhad nemusí odpovídat🙂 Ať to bude tak nebo tak, přeji hodně zdravíčka.

strapocka
27. kvě 2016

Já bych po zkušenosti nešla na vyvolávák ani kdybych byla v 46tt 😀

bajunka
27. kvě 2016

@strapocka to mi na klidu moc nepřidá 🙂, co se ti vlastně stalo?

strapocka
27. kvě 2016

Promiň, to mi nedošlo vlastně 😀 Jako nic strašného, přežila jsem ,ale trvalo to dlouho strašně..15 hodin, z toho 10kontrakce po dvou minutách, a ještě přes noc, tak jsem byla vyřízená, ale finále bylo pohoda, tři zatlačení a byla venku...Vidíš, dnes už mám z toho srandu, ale vyvolávat bych už šla jen v těžké krizi, tenkrát jsem šla v 39tt, kvůli možnosti vrozené vady a jejího případnéhovčasného řešení..

xoriska
27. kvě 2016

Moje zkušenost je taková, že mi v 9 zavedli první tabletu, říkali, že není na kontrakce, jen na přípravu porodních cest . No v 6 večer mě začal bolet podbřišek , ale pořád v kuse , po sprše už jsem se bolestí plazila, holčina která byla se mnou na pokoji říkala, že určitě rodím , já jí řekla, že určitě ne, před 30ti minutama mě kontrolovali a nic se nedělo, tak jsem se doplazila k sestřičce at mi dá teda tu injekci abych se vyspala že to strašně pořád bolí, poslala mě na monitor a za 5 minut mě vyhnala na prohlídku, no rodila jsem, za 30 minut jsem se otevřela z ničeho na 4 cm, sály měli plné, tak jsem musela čekat to bylo asi od 19-20. když jsem přišla na sál kolem 20.00. tak permanentní bolest přešla v jasné kontrakce , které byly ale celou dobu po 1,5 minutě a hodně silné. Chtěla jsme jen epidural to jsem hlásila PA už mezi dveřma, ta na mě koukla a řekla, že to nepůjde už jsem na 6 cm ... 😀 No šlo to celkem rychle a v 0.28 byla malá venku. Takže sice bolest celou domu hrozná, ale celkově to beru jako rychlý porod 🙂 .

hankatrdlinka
27. kvě 2016

Ahojky...já měla vyvolávaný cca v 38tt, byla jsem na jip kvůli tlaku, když jsem měla být propuštěna, tak Dr, jestli nechci vyvolat, když jsem už tam...cca o půl 8 ráno jsem dostala tabletku, zhruba o dvě hodiny později to začalo nenápadnými bolestmi břicha, jako když má dojít MS...odpoledne to začalo sílit a sílit a sílit....voda mi praskla kolem 22:30-23:00 večer...to mě převezli na sál...sprcha, klystýr....bolesti začaly být horší...sestra co chvíla, jestli někdo dojde k porodu, ať si zavolám a já furt, že dobré :D...ve dvě ráno jsem byla KO, ve sprše jsem hopsala na balónu, pouštěla vodu na břicho a několikrát málem spadla...únavou a vyčerpáním....ve čtyři ráno jsem zavolala klidně spícímu příteli a během 20min dorazil...a malý na nás vykoukl 4:52.....MASAKR....dokonce jsem omdlela, když jsem měla jít do sprchy...
Takže druhý porod chci, na porovnání, přirozeně, tak uvidíme.....ale i přesto všechno na to člověk vzpomíná v dobrém....jak mi říkala mamka....bolí to, ale pak na to zapomeneš...je to tak 😉

bajunka
28. kvě 2016

já u první dcery strávila v porodnice necelých 6 hodin než se narodila u druhé to byl fičák tak max hodinku a půl stihla jsme vylézt na křeslo a cca po 5 minutách byla na světě, takže teď se docela bojím... ale porodní cesty jsou připravené tak snad to půjde dobře...

babanci
9. čer 2016

Moje dcera rodila před 6 týdny. Porod vyvolávali, 10 dnů po termínu z UTZ. Nechápu proč, vše bylo v pořádku, ozvy v pohodě, ale prostě tvrdili, že už je to dlouho. Přitom rodila v 41 +3. V 7.00 hodin nástup, hamilton + tableta, nic moc, tak za dvě hodiny další tableta, v 11.00 se to rozjelo, v 14.00 otevřená na 3, v 15 na 7 a v 16.05 dítě na světě. Zabrat se muselo i v závěru hodně, protože bublinka vážila 4 120 a 55 cm.

iveta93
9. čer 2016

@babanci Mě taky vyvolávali 41+3. Málo kdy to nechávají dýl, plodová voda už nemusí být tak kvalitní. Miminko může dostávat míň kyslíku, živin a tak celkově. Potom to může mít celoživotní následky. Proto nenechaváji déle. Jinak k bublince gratuluji a dceru obdivuji, že to zvládla s takovým broučkem. Naše měla 3,5 kg a 50 cm a přišlo mi to hodně.

babanci
9. čer 2016

@iveta93 Dala to, nic jiného nezbývalo. 😀 Malá se má čile k světu, ale bojím se, aby nebyla fakt buchtička. V 6 týdnech má 5 370 a 60 cm. Už nás pěkně bolí záda. Je kojená.

astyna
9. čer 2016

Jestli ti stačí zkušenost se zaváděcí tabletou po odtoku zkalené plodovky, tak tu jsem měla já. Odtok vody kolem 12.h, druhý vak mi praskl kolem 15.h, zavádění tablety cca v 17h, spontánní porod v 22h a ve 22:22h jsem měla malého u sebe 🙂 Zavádění mě teda dost bolelo, připadalo mi, že mi ji doktorka zavádí až do krku 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru