Porodnice Praha. Jaké máte zkušenosti?

snehulacek1
17. říj 2019

Hezky vecer 🙂 chtela bych zalozit diskuzi o prazskych porodnicich...s jakou mate jake zkusenosti,kde jste byly spokojene a co Vam kde vadilo? Ja rodila prvni dite v Motole a vseobecne jsem spokojena byla, ted zpetne vim, ze u druheho ditete bych nektere veci chtela jinak ale mam dojem,ze zadna z prazskych porodnic neni uplne takova,ze by me, rekla bych relativne skromne a pochopitelne pozadavky, byla schopna bez problemu dodrzet (manzel u porodu od zacatku do konce, samostatny porodni pokoj, nedelani rutinnich zasahu, neodvazeni ditete po porodu, pripadne mozny doprovod tatinka, kdyz bych ja nebyla schopna se starat, slusne sestinedeli s pokojem max po 2, sprchou a zachodem na pokoji)

erickaf
17. říj 2019

@snehulacek1 Moje neteř rodila v Hořovicích a řikala, že nic lepšiho nezažila. Máte pokoj sami pro sebe, ve kterým potom probíhá i samotný porod. Od začátku tam měla muže i její mamku.

makronka222
17. říj 2019

2x Apolinar. Nevadilo mi nic. Nehraju si na hogo fogo eko bio matku, co chce rodit pri mesicku. Chtela jsem Epidural a mela jsem ho. Pristup, pece a profesionalita. Tam maji na mimina nejlepsi pristroje, kdyz by se neco stalo, vim, ze by to dopadlo dobre a udelali by maximum. Rodila jsem 2x predcasne = v tech lehce alternativnich berou od ukonceneho 36tydne myslim. Na zbytek nejsou pripraveni... mela bych smulu a musela stejne jinam

snehulacek1
autor
17. říj 2019

@erickaf Dekuji, Horovice mam urcite v zaloze, take jsem na ne slysela chvalu ale pro jistotu bych se chtela zaregistrovat nekde v Praze...

snehulacek1
autor
17. říj 2019

@makronka222 Mne na Apolinari desi ty porodni boxy, kde je slyset i nekdy videt to,co clovek nechce :( a jak je to s pritomnosti tatinka po celou dobu porodu?

sudylichozrout
17. říj 2019

2x Bulovka a maximalni spokojenost se vsim. V breznu tam, doufam, budu rodit potreti 🙂

snehulacek1
autor
17. říj 2019

@sudylichozrout A jak to prosim probiha na bulovce? Muzete mi to prosim nejak popsat pro predstavu? 🙂

sudylichozrout
17. říj 2019

@snehulacek1 Napisu trochu pozdeji, jo? Ted nemuzu.

dandaa
17. říj 2019

První jsem rodila v Podolí, měla jsem svoji PA bez ní bych nerodila. Nemůžu si na nic stěžovat, jsem tam registrovaná i teď, ale raději bych ráda rodila v menší porodnici nedaleko Prahy.

montelvina
17. říj 2019

@makronka222 apolinář je dobrý pokud nemáte zdravotní problémy hodně věci berou na lehkou váhu ..a pokud vám je blbe hodně si stěžujte...když za poslední tří týdny před porodem neudela lékař ultrazvuk a poslech jen jednou je to špatně

fandysek_1
17. říj 2019

@snehulacek1 co zkusit Mělník?

sudylichozrout
17. říj 2019

@snehulacek1 Na Bulovce se rodi s PA, lekar prijde az na finale. Poloha je na tobe, na porodnim boxu je sprcha, mic... Po porodu jsi 2 hodiny na boxu s miminkem a pak prevoz na sestinedeli. Tam take pohoda. Sestricky uci kojit, koupat, jsou ochotne a mile. K dispozici z eraru jsou vlozky, podlozky, kosile, plenky pro miminko, obleceni pro miminko, tamponky. Vlastni potrebujes jen vlhcene ubrousky a poporodni kalhotky.

kos_atka
18. říj 2019

@montelvina neřekla bych,ze to je spatne,ale bezna praxe Já měla UTZ v porodnici jen na první kontrole (měsíc před porodem a ještě na vlastní vyzadani) a pak už jen ozvy Oni totiž na utz už nic zajímavější stejně neuvidí a polohu mimca zjisti pohmatem Nevím,co by na tom bylo spatne,resp. co u bezproblemoveho průběhu chcete na utz hledat

kos_atka
18. říj 2019

Apolinar je výborný v jedné zásadní věci,dokážou v případě komplikaci okamžitě jednat (nejen co se tyče dítěte,ale i matky),nevýhodou jsou porodní boxy a pro me byl důvod,proč jsem tam nakonec nesla hlavně hekarna (otec není s rodickou po celou dobu) A z toho důvodu jsem zvolila Podoli,kde hekarna není Měla jsem štěstí I na sestinedeli na luxusní dvouluzak s vlastní koupelnou, lednici a konvici Porodni je tam špičkové a sestinedeli o štěstí Jsem už starší matka,takže pro me byla stezejni pece o miminko i me v případě komplikaci Dobra bude i Bulovka Každopádně tyhle porodnice jsou nastavené na “zdraví matky na prvním místě” a nejsou vhodne pro biomatky

neomenia
18. říj 2019

V Podolí mi přišlo, že se snazili mi vyhovet a nedelali rutinu. Porodni pokoj krasny, šestinedělí ale ještě pred rekonstrukci, trojluzak ( v Podolí je těžké dostat nadstandart).možná ale rekonstrukce uz postoupila a bude vic svojluzaku uz. v poradne pred porodem USG 2x byl, ozvy pokaždé, delali odhad vahy atd. Sestry na šestinedělí milé, i doktoři.

snehulacek1
autor
18. říj 2019

Holky a co Krc? Nekdo nejaka zkusenost? Nebo Vinohrady? A na te Bulovce muze byt tatinek po celou dobu porodu?

neomenia
18. říj 2019

@snehulacek1 v Krči je krasne zrekonstruované šestinedělí, pokoje po jednom až po dvou max., porodni sal také po rekonstrukci. Co se týče personálu, myslím, že tam jsou trochu více rutineri než treba v Podolí. I když ted je tam nova vedouci lékařka porodnich salu, tak treba se pomery zmenily.

ileni
18. říj 2019

Já jsem rodila 2x u Apolináře a byla jsem spokojená. Manžel byl se mnou od začátku. Nepustili ho jen na příjem, kde se mnou sepisovali papíry. Potom mě odvedli na porodní pokoj a hned přivedli manzela. Měla jsem tam koupelnicku a vše ok. Na sestinedeli jsme byly 2 na pokoji a zase jsme měli koupelnu přímo na pokoji

neomenia
18. říj 2019

@ileni tak s tim dvojluzakem jsi asi mela docela kliku, protoze tam jsou snad i ctyrluzaky??

snehulacek1
autor
18. říj 2019

No nejaka nova zkusenost z Krce by se hodila, vetsina diskuzi je dost stara, mam ji nejbliz...

zuzita15
18. říj 2019

@snehulacek1 ja rodila v Podoli a super, rodila jsem teda lehce predcasne, takze jsem si pred porodem vyzkousela rizikovy oddeleni a po porodu gyndu, jak se rekonstruuje sestinedeli, tak tam davali matky bez deti. Personal ochotny na vsech trech stanovistich, na porodnim boxu se mnou byla dula, je tam sprcha, porod bez nastrihu, takze zadna rutina. Druhy dite budu rodit zase tam. Na Apolinare jsem slysela uz x zkusenosti se zanedbanim pece, kamaradce malem vzali uplne zdravy dite v 5.mesici, prislo jim, ze mu neco chybi, az nejakej profesor v Hradci ji rekl, ze je vsechno v poradku a porodila zdravyho chlapecka (z Apolinare se okamzite odhlasila, rodila v Benesove), jeji gyndarka ji rikala, ze tam nechali rodit 4.5kg dite prirozene hubenou maminku, dite se procpalo porodnima cestama jen tak tak a melo kvuli tomu hematom na mozku... V Krci dvakrat rodila svagrova, ale ona si vybirala podle toho, co je nejbliz, pokoje pry v pohode, personal uz moc ne. Podle me, pokud neni zadnej problem, tak je to vsude dobry 😉

lennus
18. říj 2019

@snehulacek1 V Krči je problém v tom, že u porodu může být jen jedna osoba jako doprovod, takže ne dula + manžel.

sudylichozrout
18. říj 2019

@snehulacek1 Poprve se mnou muz nebyl na "hekarne" (kde jsem byla sama), protoze jsem ho tam nechtela. Cekal nekde pobliz a kdyz jsem sla na box, prisel. Podruhe byla hekarna plna (byla tam jedna pani, ktere vyvolavali porod), tak jsem byla rovnou na boxu, abych mela soukromi. A tam se mnou muz byl celoubdobu az do porodu.

astyna88
18. říj 2019

Holky, a co Bulovka? Byla jsem tam na screeningu a co jssm se bavila s holkama,co se tam registruji,tak velka spokojenost.

snehulacek1
autor
18. říj 2019

@lennus Tak to by mi asi nevadilo, nemam v planu si brat k porodu dulu 🙂 spis jestli tam bude moct byt manzel celou dobu se mnou no...

snehulacek1
autor
18. říj 2019

Jako ty porodnice jsou fakt prekerka 🙈kdyz uz nejaka splnuje neco, tak zase nesplnuje neco jineho🙄

karla2015
18. říj 2019

Prvni sem mela rodit v Podoli, ale pry stop stav a s prasklou plodovkou nas v noci poslali do Benesova (pecka cesta autem, promoceny kalhoty, dle PA v Podoli meli jeste mista, ale ty si setrili), druha dcera Motol,v nedeli rano mi rupla voda, ale odtekala po castech,na prijmu ze me udelali blbku, ze je to zatka, nastesti hned v pondeli sem mela kontrolu a zacal ficak, tableta na vyvolani atd....porodni pokoj super (sla jsmem tam rovnou, sprcha, zachod, mic) epidural sem dostala a nic pak necitila, tak to bylo super. Bohuzel dcera byla velka (4,5kg), nenastrihli me a jak ji pak tahali, mela lehkou parezu leveho ramene a doted ma vetsi levou tvar (byla na sonu, MR atd, uvidime, co dal).....jinak pokoj po 2,spolecny zachod a sprcha s druhym pokojem, ale nikdy jsem necekala...dceru mi privezli az rano (narodila se v noci,a hlidali ji cukr kvuli te vetsi hmotnosti), sestry ok (jako vsude), jidlo nic moc, muselo se chodit do jidelny a vzdy druha mama hlidala obe mimca. nakonec jsme tam lezely 5 dni (cekalo se na vyjadreni neurologa, fyzioterapeutky a plus zloutenka)....a na navstevu tam smi deti starsi 10let....

anuliinka2013
18. říj 2019

@snehulacek1 Tohle téma mě taky zajímá... přemýšlela jsem, zda bych si při případném druhém dítěti v Praze vybrala, protože bych asi chtěla tady... První porod v Rakovníku a byla jsem moc spokojená, hlavně na šestinedělí se soukromým pokojem, kterých mají dost, ale ta vzdálenost má své nevýhody... Jinak kamarádka rodila nedávno v Hořovicích a nadšená moc nebyla ☹. No, jsem zvědavá na příspěvky, ale je to asi hodně o personálu...

barunka1408
18. říj 2019

@snehulacek1 já rodila v Krči vloni v březnu a jestli bude Nejake příště určitě půjdu zase tam. Měla jsem samostatný pokoj, při příjmu jsem si o nej drze řekla, nevím jestli by mi ho dali i tak, třeba ano nevím. Bohužel se návštěvní hodiny dost dodržovaly, zpětne vím ze jsem si měla dupnout a tatínek by s nama mohl být od nevidím do nevidím, tak příště už vím. Ale jinak všichni milí až na jednu dětskou sestru, tu jsem tam ale potkala jen jednou. Necpou dětem hned UM jak slyším všude okolo. Spis mě povzbuzovali ať jeste vydrzim, když jsem sama prisla ať malé něco daji, zpětne jim za to moc děkuju !

montelvina
18. říj 2019

@kos_atka kdyz máte hraniční tlak tak nevím ...měření moče paskami které máme mimo ochranou nádobu pak je jasný že oxidují a nic nezměři ...po testech z laboratoře byl ale velký nález ..na ultrazvuku co bych chtěla hledat ze třeba dítě nepribira na váze a hladoví ..krevní testy na zacatku lehce zvýšené se tedy měli hlídat dal neboť lékař v den porodu řekl jasně tahle to začíná ze se krevní testy navyšuji pomalu ...podívejte lékař který to zanedbal měl v den porodu pěkné nahnano ...a kdyz vám řeknu ze jsem pak po porodu ležela ještě několik hodin na sále protože pro me neměli pokoj slyšela jsem jak jiná lékařka zašiva rodičku po porodu ta narika ze ji to bolí a lékařka povídá no musíte to vydržet dost drsném stylu Promiňte v kterém století žijeme

lennus
18. říj 2019

Mám za sebou čtyři těhotenství, tři porody a doma dvě děti.
1. porod měl být a Bulovce, kam jsem chodila ke své paní doktorce na doporučení kamarádky, která tam pracovala jako sestra na gyndě. Porod se rozběhl ve 33+1, na Bulovce se tenkrát rekonstruovalo, tak obvolávali Podolí a Krč, které máme nejblíže, přijali mě v Krči, kde se syn také zanedlouho narodil. Nebyla jsem připravená, přišlo to dost nečekaně, pár drobností mi tam nevyhovovalo, ale celkově bylo vše v pohodě, na novorozenecké JIP byly úžasné sestry! Původně jsem zvažovala registraci v Hořovicích, ale měla jsem cukrovku, byla jsem z toho trochu vyplašená a rozhodla jsem se zůstat registrovaná na Bulovce, i když ji máme přes celou Prahu, bydlíme v Modřanech.
3. těhotenství a 2. porod byl po předchozím zamlklém těhotenství, přišel opět nečekaně ve 23. týdnu. Protože jsem chtěla mít u porodu kromě manžela i buď vlastní PA nebo dulu, zavrhla jsem Krč, kde je možné mít jako doprovod jen jednu osobu. Zvažovala jsem také Rakovník, na který jsem slyšela samou chválu, co se týče přirozených porodů. Registrovala jsem se nakonec i pro jistotu do Podolí, kam mě poté ve 23. týdnu převezli. Skončila jsem s předčasným porodem a abrupcí placenty na sekci, o miminko jsme bohužel přišli, ale přístup všech byl úžasný, citlivý, podporující!
4. těhotenství a 3. porod - přestože jsme zažili v Podolí hodně smutného, na doporučení duly jsem se registrovala opět tam, ale také do Rakovníku s tím, že uvidíme, jak se bude vše vyvíjet. Svůj případ i možná porod jsem konzultovala s primáři obou porodnic. Měla jsem za sebou hodně práce po stránce psychické, ale také lázně, různá vyšetření atd. Moje dula tvrdí, že co se týče přirozených porodů, je v Praze Podolí nej, i když je tam samozřejmě velké procento rizikových rodiček, já sama byla po tom všem velmi riziková, nakonec jsem porodila přirozeně, měla jsem stažené porodní přání z jejich webu, vše dodrželi, na návrh nástřihu na závěr se zeptali, já souhlasila, porod byl rychlý. Jen doporučuju si ohlídat neodnášení miminka na závěr, je to zvyk, že po bondingu přijde sestra, která ho odnese na šestinedělí. Mně bylo fajn, šla jsem s nimi a po deseti minutách už klepala na sesterně, ať mi malou vrátí, bylo to moje první donošené miminko, můj první bonding a nechtěla jsem ji dát pryč, když jsme byly obě v pořádku a já se cítila výborně! Jinak mít u sebe dulu moc doporučuju, já měla dulu Moniku z Prahy, do Podolí chodí přes deset let, znali ji tam, byli k ní vstřícní, i manžel chválil a ocenil, že to byla skvělá investice, mně to velmi psychicky pomohlo, porod byl rychlý, od příchodu na sál za hodinu a čtvrt malá venku, ale i přes bolesti mě vůbec nenapadlo nechat si nějak ulevit od bolesti a věřím, že i díky ní. Podmínka u mého případu byla být neustále na monitoringu, ale za tu dobu jsem byla i dvakrát ve sprše a při monitorování jsem byla vedle na balónu a vždy si i při kontrakcích mohla stoupnout a pohupovat se, takže ležet mě nikdo nenutil, na závěrečné tlačení jsem seděla, nohy byly dole.

Držím palce a přeju vše dobré! 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru