Porodnice Svitavy 2020. Máte zkušenost?

lani1
31. kvě 2020

Mate nekdo aktualni zkusenost z porodnice ze Svitav? Doporucila mi ji dula, ze tam ma dobrou zkusenost. Ja mela jeste v planu Rychnov.

veronika9595
5. led 2021

Fakt nikdo ? 👀😂 já bych taky ráda slyšela aktuální zkušenosti 😁

ba2te
5. led 2021

@veronika9595 Mám zkušenost z konce roku 2019 😇 Tak pokud to nevadí, tak se klidně ptej 🙂

veronika9595
5. led 2021

@ba2te zajímal by mě celkový dojem jak to tam bylo vedené, jestli jsi byla informovaná o všem co s tebou hodlají dělat, prostě celkově ta komunikace s personálem jaká byla 🙂 mám obavy z toho, že budou brát vše jako úplnou samozřejmost a já jako prvorodička nebudu vůbec vědět co se bude dít. Ráda bych šla na předporodní kurz, jenže díky covidu jsou všechny zrušené 😔 a ještě jestli byla k dispozici nějaká laktační poradkyně, nebo někdo kdo by v případě potřeby pomohl s kojením a třeba poznal že to neprobíhá správně🤷🏻‍♀️ Děkuji 😊

ba2te
6. led 2021

@veronika9595 Tak z porodního sálu mám pořád takový rozporuplný pocity, ale to částečně pramení z toho, že můj porod skončil akutním sc. Nicméně i od kamarádek vím, že hrozně záleží, koho chytneš ... Já jsem teda neměla porodní plán, protože mi přišlo, že vše co chci dělají automaticky, tak to není třeba psát, ale příště si ho sepíšu 🙂 Na předporodním kurzu jsem byla, takže na porod sem se celkem těšila, bohužel mě jako prvorodičku ani nenapadlo, že by mohlo dojít ke komplikacím a tím pádem k císaři a na to jsem nebyla vůbec připravená 😀 Jinak celkově - ano, většinou mě předem informovali, co budou dělat. Ale pravda, že se snažili ten porod trochu popohnat .. Třeba doktorka mi dopraskla vodu a to už nikdy víc, to bolelo jak kráva, fakt to je jediná bolest, kterou si zpětně doopravdy vybavím 🤐
Jinak potom na oddělení už si nemůžu vůbec na nic stěžovat a novorozenecký taky super. Sestřičky všechny ochotné, relativně brzy jsem mohla vstát a mít malou u sebe, i s kojením se mi snažili pomoct, i když jako vyloženě tam laktační poradkyni nemají, tu jsem si volala až jsem byla doma.

veronika9595
8. led 2021

@ba2te děkuji za info 😊 vesměs co tak slyším, tak se všichni shodnou především na tom, že záleží na tom koho člověk vychytá. Zatím se přikláním stejně asi víc k těm Svitavám, nevím proč ale k Ústí mám nějakou nedůvěru ... jen mě štvou ty zrušené predporodní kurzy, nesnáším když se o něčem nemůžu dopředu maximálně informovat a pochybuji že se to včas otevře 😞

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru