Jak přihlásit dítě do MŠ v jiné městské části?

sofia_sofiova
1. únor 2024

Zdravím,
dcerce budou v dubnu 3 roky a tak bychom ji rádi letos zapsaly od září do MŠ, avšak mj. i do jiné městské části, než kde máme trvalý pobyt, tedy bydlíme.
Jednak jsou v naší městské části školky celkem zaplněné, ale hlavně pracujeme oba v centru, a je to tedy takto pro nás jednodušší z více důvodů.
Našla jsem nějaký online registr, kam jsem však mohla vyplnit (podle priority) pouze MŠ z naší městské části. Dvě jsem tam tedy uvedla, ale ráda bych jí tam ještě dvě další z Prahy 1 přidala.
A teď k mému dotazu, jak postupovat, když chci dítě přihlásit do školky na jiné MČ, a je nějaký limit, do kolika MŠ mohu zaslat žádost o přijetí?
Je to naše prvorozená, takže jsme s manželem ještě takoví jelimánci😁
Předem díky za jakékoliv informace!❤️

fifinka2020
4. únor 2024

@merope Já zatím nemám potřebu – ale dcera je začátkem září, takže to bude taky veselé. Co sleduju každý rok Facebook, tak se většinou všechny tříleté nakonec někam umístí, ale je právě problém to "Někam". Ona i ta městská část je poměrně veliká a přesun z jednoho konce na druhý je i přes půl hodiny (natož třeba autem ráno ve špičce), takže to je potom to dojíždění už vcelku problém. Zvlášť když pro malé dítě jede většinou člověk po pár hodinách znovu zpátky. Spíš jsem jenom zakladatelcd psala zkušenosti z jedné části (poměrně hustě osídlené) Prahy, aby viděla, co čekat a Nedělala si moc velké naděje, že ji přijmou někde, kde není spádová.

merope
4. únor 2024

@fifinka2020 Jojo, u větších MČ to problém být může - prostě to chce zkusit všechny školky v okolí a doufat. A ještě bych doporučila si pozjišťovat, kde všude mají které školky třídy - třeba tady u nás kousek má třídu školka, co je jinak od nás asi 8 minut tramvají (a musíme dojít na tu tramvaj, pak ještě kus od tramvaje a taky musí jet - takže taky skoro půl hodiny tam, půl hodiny zpátky a se všema těma výlukama teď by to bylo ještě dál). A lidi zpravidla o té pobočce vůbec neví, takže se tam dá dostat vcelku v pohodě.

Jinak já velmi záhy zjistila, že ideální je nechat malé dítě ve školce rovnou i spát, protože stejně ten spánek potřebuje a po obědě je takový přirozený - a pak pro něj přijít na 15 hodinu. Syn tam takto býval už ve skoro čerstvých 2 letech - když jsem ho vyzvedávala v jednu, táhla jsem domů ječící přetažené dítě, co už pak nechtělo spát. Když jsem ho vyzvedla ve tři, měla jsem vysmáté odpočaté dítě připravené na "všechna hřiště v okolí".