Dárky od prarodičů. Kupují podle sebe nebo podle vás?

25. srp 2022

Když vaši rodiče kupují vánoční dárky pro vnoučata, tak kupují podle sebe nebo podle vás? Mě děsí že pod stromečkem najdeme zas x blbostí, přitom za tu cenu by se dal sehnat jeden opravdu užitečný dárek. Teď jak jsou v penny zas plyšáci za body, tak už si zas plánují jak to dají pod stromek 😒 přitom už takových penny plyšáků máme plnou půdu.

jjasmina
25. srp 2022

mama už ví, že mi pošle peníze a já koupim. Nicmene občas si take nedá říct a udělá si to podle sebe

veruuu_kubesovic
25. srp 2022

Zvláštní...
Naše babička se ptá děti, co by chtěli, oni pilně strihaji z letáku z Draciku, tak ví co by chtěli, koupi jim tak 3 dárky každému z nich...

similenka
25. srp 2022

My koupíme, co deti chtějí, prarodiče nám pak dají peníze. Dokonce jim dárky i zabalím, ať s tím nemají práci. Stejně tak na narozeniny.

petulkadodo
25. srp 2022

U nás jedni prarodiče dávají peníze plus jen nějakou drobnost pro radost pod stromečkem a druzí se ptají a kupují dle našeho doporučení plus vždy něco ještě z vlastní iniciativy navrch. Obvykle se dětem i trefí do vkusu. Mají víc vnoučat, tak už mají vyzkoušené, co má úspěch. Asi bych jim, zkusila narovinu říct, jestli jim nechtějí místo 50. plyšáka koupit něco, co jim navrhnete vy.

zmrzlinka
25. srp 2022

Většinou si nechají poradit ,ale nejsou to drahé dárky.A vymyslet nějakou věc za pár stovek je čím jsou děti starší složitější,tak přemýšlím ,že im navrhnu ať jí dávají peníze a děti ať si to šetří do prasátka...

elesse
25. srp 2022

My posilame sdileny seznam a dopada to tak, ze z nej vyberou vetsinu nebo se inspiruji a pak treba koupi jedno auticko navic… takze prima. Dostavame i obleceni, ruzne druhy vstupenek a poukazu. Prarodice maji objem penez, co chteji utratit, syn je spokojeny, ze ma hracku a my jsme spokojeni, protoze ostatni ma vyuziti🙂

jako_mala_holka
25. srp 2022

Dcera má dva roky a zatím to řešíme tak, že buď dají peníze nebo my něco vymyslíme a vybereme a pošleme třeba odkaz nebo jim to řekneme a oni to koupí... Občas někdo koupí i něco jiného, někdy je to ok, někdy blbost, tomu se člověk adi úplně nevyhne... Nejsem pro hromady dárků, spíš se snažím, aby dostala jeden, max dva dárky od každého (my, moji rodiče, manželovi rodiče zvlášť, občas některá z prababiček)... Tyhle Vánoce je zatím v plánu miminko baby born, kočárek golfky, kuchyňka, nějaké knížky a sešity s nalepkama, jinak asi peníze

lenatko91
25. srp 2022

Používám aplikaci, kam mají přístup všichni, kdo obdarovávají a můžou si tam “zamluvit”, co koupí. Třeba u Albi knížek píšu do poznámek, které už máme, pak tam mám položku co nekupovat. U pár výjimek mám i odkaz, pokud chceme něco konkrétního. Jedinkrát koupila ke 2. Vánocům švagrová nevhodnou hračku, tu jsem bez milosti prodala a koupila správnou variantu. Od té doby už se radí a brzo přijde doba, kdy si malá začne vybírat i sama co by si přála.

areh
25. srp 2022

Domlouváme se. Buď konkrétně nebo alespoň typ hračky. Občas pošlu i konkrétní odkaz. Mamka si o něj třeba řekne nebo to rovnou objednám.
Ale chvíli to trvalo než si to sedlo.

hezz17
25. srp 2022

@zrzinda tak o penmy plysacich jsme rekli uz nejmin 10x NE! Mame byt, 2 deti- narozeniny, svatek- 4 plysaci rocne. Posilame dal 🤷🏻‍♀️

nat
25. srp 2022

U nas vybirame my,ale je to i po dohode prarodicu,protoze sami se zacaly ptat,kdyz byly deti vetsi,o co by mely zajem 🙂 Odd cca 4-5 let veku deti vzdy daji finance,my vybereme a vratime dary 🙂

hadruska
26. srp 2022

Mamka a segry se ptaji.Bracha se vzdycky trefi.Ex a tchyne si jedou svoje.Ale deti uz jsou velke,popasuji se s tim

dejvitka
26. srp 2022

U nas se bohuzel prarodice od manzela neptaji, darky kupuji drazsi a o to je to horsi, protoze to nechavaji jako prekvapeni pro vsechny, nikdy nevime co daji. Ja bych proti tomu, nechat nejakou volnost pro radost darujiciho nebyla, kdyby si aspon nechali poradit ramcove, nebo nekupovali tak rozmerne darky. Ale plysaci pro syna, ktery plysaky nikdy nemel rad, kuchynka se kterou si nikdy nehral, velka panenka pro dceru, kdyz byla mimi, nez doroste, tezko rict, jestli panenka vydrzi,velky bazenek s micky, ktery deti rychle omrzel a zabiral ctvrt pokojiku.... apod. Mrzi me, ze utrati balik penez zbytecne a nema to uzitek. Poradit si nenechaji nikdy a bohuzel oni zkratka neumi vybirat dobre darky pro nikoho (a to ja nejsem narocnej clovek, spis jsem praktik). Na bezne navstevy pak zase pokazde prijedou s hrackami, ktere nemaji hodnotu, rychle se rozbijou, kupuji v KIKu nebo v Pepcu. Lepsi kdyby jednou za cas treba prikoupili Lego nebo koupili kvalitni vec. Nam se to pak kupi v bednach a je mi lito to vyhodit, ale je to k nicemu. S nasima je to lepsi, ty si poradit nechaji, co u nasich deti leti, pak vyberou dle sveho co se jim z tech druhu hracek ci obleceni libi. Kdyz si poradit nenechaji, tak je to obcas taky ulet. Ale u nich nemam problem o tom promluvit a domluvit se treba na vymenu za neco jineho, pokud to bylo drazsi. Darky mi ukazuji pred darovanim.

kizii
26. srp 2022

Nastesti jsou moji rodice a tchanovci v tomto skveli.. nekupuji hovadiny, vzdycky se nas ptaji, co si dcera preje/potrebuje 🙏🏻❤️

veronikav31
26. srp 2022

Jedny prarodiče dávají peníze,já dárky k vánocům nakoupím a dám k prarodicum. Druhým rodičům posílám fotku toho co koupit.s jednou švagrovou to dělám tak,že každá pro svoje děti koupíme po jednom dárku,zabalíme a vyměníme je mezi sebou.nez bych zjistila co,takhle je to jednoduzsi.dcerka má narozeniny 23.12.,ty slavíme zvlášť ne dohromady s jeziskem,potřebuje už větší kolo,tak se na něj všichni s babickami složíme,plysaky nepotřebují,těch mají dost

mrstte
26. srp 2022

Moje rodiče kupují podle sebe i mě, koupí jednu kravinu a zbytek podle mě. Přítelovi rodiče pošlou peníze a čeká na ně zabalený dárek 🙂

veroniquecz
27. srp 2022

@zrzinda to se lehce řekne, ale někteří prarodiče nevidí/neslyší a jedou si svou….

tasimia
27. srp 2022

Vetsinou se obě babičky a taťka ptají. Vzdy se domluvíme co na Vánoce a narozeniny... Jasný, sem tam se stane, ze něco koupí, ale neřeším. Hračky co malou už nebaví, posílám dále - treba do nemocnice, Azyloveho domu a tam se to zužitkuje.
Ja to zase beru tak, ze to jsou babičky a pokud chtějí utrácet za blbosti, protoze z toho mají radost, ze nějakou hračku koupí, tak mi to nevadí.

maxulekapcule
27. srp 2022

@zrzinda já můžu třeba říkat co chci. A je to prd platný. Nepřeju si, aby u tchýně hrál na tabletu a na Xboxu, a stejně je tam každej týden vylepenej. Řeknu, že už žádný hračky, mám malej být, tak šup, koupi mu ty největší. Oni se mě totiž ptát nebudou a koupi, co uznají za vhodný

gingermom
27. srp 2022

S jednou babičkou se domluvit opravdu nejde. Zkoušeli jsme variantu, ať teda hračky zůstanou u ní, že máme doma dost svých. Ale v okamžiku, kdy jsem nebyla na návštěvě já, nabalila je dětem do tašky, že oni mají malý byt a my velký dům 😵. Takže máme zaskládané pokoje haldami hraček 🙈
Píšete, že hračky posíláte dál, darujete. Holky, prosím 🙏, kdo v dnešní době ještě chce plyšáky? Kam s nimi?

tasimia
27. srp 2022

@gingermom hele plyšáci jsou i super pro pejsky do útulku. Nesla jsem půl pytle..a pracovníci byli celkem rádi
, pribrala jsem k tomu i pár dek a pamlsky.

krisstina93
27. srp 2022

U nás kupují tak napůl, že se zeptají co by se hodilo a pak stejně ještě přikoupí tunu blbostí bokem. Loni sem tchyni říkala, ať nekupuje nic objemného, že už se doma sotva hneme a ona dovezla plyšové křeslo ve tvaru pandy, to mě skoro porazilo 🙄 ono je problém, že řeknu že se hodí nějaké praktické věci a oni stejně chtějí koupit nějaké hračky, protože z oblečení nebo třeba nábytku to dítě nemá takovou radost no.

zmrzlinka
27. srp 2022

@gingermom plyšáky můžeš odvest hasičům nebo na dětskou pohotovost....u nás je děti dostávají za injekci nebo naber krve

martinka0209
28. srp 2022

Většinou se ptají ,takže pod stromeček jim napíšeme co si děti přeji a koupi jeden dárek ( jednu věc vybereme z dopisu) ,což stačí a jsem za to ráda ,pak koupi ještě oblečení,a na narozeniny koupi sami co se jim líbí a naštěstí nekupuji blbosti