O co žádat, když tatínek odchází od rodiny?

berenikawiktoria
19. únor 2015

Ahoj, jsem tu poprvé a tak se omlouvám, jestli jsem vložila dotaz do špatné kategorie. Náš tatínek si našel jinou paní a odešel. Zůstala jsem sama s dítětem (15m) v pronajatém bytě. Byla jsem se optat na sociálce, co mám ted dělat skrz tatínka a alimenty. Paní mi pouze řekla, že bud se máme domluvit nebo to řešit soudně, ale tak i tak at se jdu zeptat někam do bezplatné právní poradny. Navíc mi sdělila, že pokud budu žádat jakkoliv o alimenty, tak mi rodičovský příspěvek automaticky stáhnou z nynějších 8.000,- na 3.800,-, protože se na začátku při žádosti dokládaly papíry od tatínka z práce (byla jsem OSVČ). Na příspěvek na bydlení taky prý nemám nárok, protože jsem v pronajatém družstevním bytě. Byl někdo v podobné situaci? Opravdu bud musím zůstat pouze na 8.000 bez ničeho jiného nebo hold žádat o alimenty,ale další jediný příjem bude RP 3.800,-? Vždyt to mi nedá ani na nájem (9.500+energie) , natož potřeby pro mě a malou.

markyzka84
26. únor 2015

@barulina ja jsem stastne vdana 🙂 s manzelem jsem spolu jiz 9 rok . A sam mi vsechno odkyval . Kdyz bychom sli od sebe vse zustane nam.. me a diteti případně dětem planujem další 🙂 proste byty jsem dostala darem a mame to vyjmuto ze spolecneho vlastnictvi.vyreseno kdyby nekdy nahodou .... ale ja mluvim z praxe mam kamarádku co delal rodinné právo.. Chtěla jsem jen poradit nikoliv aby mne tu nekdo napadal. 😠

barulina
28. únor 2015

@markyzka84 no ja mam taky vse vreseno, a kvuli tomu, ze ja i muj muz jsme rovnopravni lidi, tak pekne na pul. A hlavne pracuji s touto problematikou, a vymyseni zhrzenych bab proti muzi nesnasim. Jsi me opustil, tak si navymyslim, no jesteze se t ve vetsine pripadu prokaze s tyto lharky, vyderacky a zlatokopky jsou nakonec nam vsem k smichu a jejich lhani bez vysledku. Pekny den

markyzka84
28. únor 2015

@barulina heh 🙂 je videt ze vubec nevite jak ty soudy dopadají 🙂

barulina
28. únor 2015

Heh 😀 to je co za vyraz? No dost dobre vim, a jsem velice rada ze soudy uz davno nedaji jen na kecy matek. Nic, nemam cas tady travit tolik zbytecneho casu. Sbohem. Heh 😀