Nechce mít ručičky v zavinovačce, co s tím?

rery
28. led 2015

Mám 1,5 měsíční dcerku, která vydržela být v zavinovačce zavinutá i s ručičkama tak tři týdny. Nyní může být v zavinovačce, ale ručičky musí mít volné. Když jsem zkoušela několikrát pevné zavinutí i s ručičkama, aby byla klidnější, dělala vše pro to, aby měla ručičky volné. Jenže sama vidím a cítím, že v noci, když spinká, tak má období, kdy začne být neklidná, ručičkama "pohazovat" a rychleji se třeba vzbudí. Máte nějakou fintu, co s tím, nebo nechat prostě tak, jak to sama cítí ale s tím, že bude neklidná? děkuji

anezka1
28. led 2015

Radu nemam,pouze zksenost:dcera v ni vydrzela pomerne dlouho,ale spala klidne a spala skoro celou noc a celkove je takovej klidas doted.Syn je neklidny uz od porodnice,v zavinovace vydrzel sotva sestinedeli.Pak delal vsechno proto,aby mel ruce venku a vlastne i nohy-balila jsem natesno do larsky,takze se z toho dostal po par kopancich.A uz jsem ho v ni neudrzela.Tak jsem ho balit prestala.Zkousela jsem to jeste cca ve 4 mesicich,kdyz se mi v noci zacal budit hodne casto,,ale to uz bylo pase,uz byl velky a uz to nemelo ten uklidnovaci efekt,a ani,kdybych ho prelepila lepici paskou,neudrzela bych ho v ni.A sijou s nim vsichni certi i ted.Treba to zkus za par dni,ale dle meho v tom byt proste nechce.Ale treba nekdo prida nejaky figl,jak ji v tom udrzet,na ten ja neprisla.

majvik
28. led 2015

neřeš to. dcera byla v zavinovačce akorát v porodnici a i tam se z ní vyklubávala ven. Doma jsme to zkoušeli dvě noci, pokaždé byla do příštího kojení ze zavinovačky venku. pak jsme zkusili spací pytel a to samé. Pořád se vrtěla dokud se z něj nedostala ven. Tak jsme to vzdali a zhruba od jednoho týdne života spí jen tak pod peřinkou a až do nedávna tak byla spokojená🙂 teď je to horší... je jí deset měsíců, naučila se stoupat v postýlce a najednou to v postýlce nejde ležet, pořád stojí😀

sisinka74
28. led 2015

a jak dlouho balite dite do zavinovacky. Nevim, jaka je optimalni doba, proto se ptam, ale 10 mesicu.....neni to dlouho?

leniczka23
28. led 2015

Tak Maxim zavinovačky nesnášel..já se furt divila co řve,nakrmený,přebalený,zavinutý a pak jsem zjistila že ho prostě se*e ta zavinovačka..zásadně spal takhle..😀 Takže já bych jí nechala,ona si brzy na ty ručičky zvykne..🙂

romantika
28. led 2015

také jsem mela nezavinovackove dite, urvala by se k smrti kldine hodiny, jen aby byla bez zavinovačky. presto sebou mlatila, ale proste nechtěla. jo a byla to taky holcicka, ono nekdy taky zalezi jak byla v pupiku,
moje byla ero uz v pupiku a tak to slo i venku. chlapecek mel zavinovačku rad, nekdy taky protestoval, když uz byl pretazeny. Zkuste třeba jestli nechce i zemnu rezimu, davat spat dřív nebo tak. muze byt i pretazena.take zalezi jak je na tom pohybove, sikovnejsi deti proste vyzaduji ty volne ruce drive. Jo a pozor, to rozhazovani rucicek často souvisi se spatnou manipulaci přes den, tak ještě pohledejte chybu tady.

marketa233
28. led 2015

@rery Jak už tu padlo, neřeš to. Některé děti prostě zavinovačky nemusí a spí s rukama nad hlavou.

pajab
28. led 2015

Vůbec bych to neřešila. Syn zavinovačku taky neměl rád, max spací pytel mi snesl ale jakmile se začal hýbat tak už knučel i nad pytlem. Chtěl cestovat v postýlce. To samé ted moje dcera. Měla ted rok a musela č nerada jsem jí vzít spací pytel. Knučí že se nemůže převalovat jak se jí chce. Ten pytel tak ta zavinovačka je hod omezujou 🙂

scruffy
28. led 2015

Taky to neřeším, zavinovala jsem jen v porodnici a pak pár dní doma, malá si ručičky stejně vždycky vystrčila a byla tak spokojená, tak na to kašlu, nezdá se, že by jí to v noci budilo a stejně si musí zvyknout na ruce.

andrrriiik
28. led 2015

Můj syn taky dlouho nebyl v zavinovačce,snad jen první měsíc.Pak se odkopával,navíc začal spát na břiše,tak jsem ho přestala zavinovat.Taky byl hrozně neklidný,moc nespal,a teď mu jsou skoro 4měsíce,a spí skoro celou noc 🙂 Takže to neřeš,možná se to časem upraví.

rery
autor
29. led 2015

díky moc holky za názory...hezký den všem

katiikk
18. únor 2016

My jsme zavinovací v porodnici a doma na noc ale ruce ani náhodou to by se zbláznil ;)