Spánek v zavinovačce. Máte podobně? Jak se to může dále vyvíjet?

atlk
20. únor 2022

Ahoj, mam dvoumesicni holcicku, ktera neusne jinak, nez v satku ci v manduce. Pokud ma spat sama, tak jedine pevne stazena v zavinovacce, jinak ji budi sermujici rucicky. Zaroven v ni ale nevydrzi v bdelem stavu, to se hrozne vzpouzi. Uspavam ji v satku, pak ji spici dam do zavinovacky a doufam, ze se nevzbudi. Pokud ano, tak zacne plakat, a cele se to opakuje. Zajimalo by me, jestli ma nekdo podobnou zkusenost, a jak se to muze dale vyvijet.

elesse
20. únor 2022

Není to až tak neobvyklé a prostě to časem přejde, nervová soustava dozraje, přestane rozhazovat ruce, bude se chtít ve spánku pohybovat...

atlk
autor
20. únor 2022

@elesse Dik, mne prave prekvapilo, ze se ji v te stazene poloze (at uz jeto zavinovacka nebo satek) vlastne nelibi, i kdyz to potrebuje ke spanku. Vsude jsem cetla, ze zavinovacka miminka zklidni, ale ji to vlastne nastve, akorat bez ni neni schopna spat.

shirilka
20. únor 2022

@atlk Jj malý tak taky spal, strašně se vztekal, než jsem ho do zavinovačky nebo deky zamotala, ale jedině pak usnul. Pokud měl ruce venku neusnul nikdy, v létě jsem zamotávala do tenké plenky. Trvalo to asi do 7mesicu, kdy než byl schopný spát s rukama volně...