Přes den skoro nespí. Jak ji uspat?

1leny
26. únor 2020

Ahoj,
máme skoro dvoumesíční holčičku, hodně, hodně uplakanou.. Pláče skoro celý den. Teď se to trochu lepší, začínají jí zajímat předměty kolem.. Takže už vydrží třeba pět minut na dečce bez toho, aby řvala jak pavián.. Problém je ale spinkání. Spí jedině v kočárku... Takže dopoledne a a hned po obědě na dvě až tři hodiny ven na procházky (kdy nesmím zastavit, jinak je hned vzhůru). Pominu to, že když odpoledne přijdu domů, už padám na pusu.. Každopádně bych potřebovala poradit, jak ji pak ještě uspat.. Protože domů se vracíme třeba ve tři, ve čtyři.. Spát dáváme kolem osmé a je na ní pak vidět, jak je přetažená.. Uspávání pak trvá třeba do jedenácti, než konečně zabere na dýl.... Nenapadá vás něco? Snažíme se ji utahat na dečce.. Před usínáním kojím v tichu a pak pomalu přehodím do postýlky, svážu do zavinky, pustím šum (nebo bez šumu) a odcházím pryč.. Stejně je za deset minut vzhůru a vřeští.. Vracím se houpu, zabere, deset minut a vřeští (a takhle je to jak odpoledne nebo právě pak i večer od tcěch osmi do jedenácti...). Už jsme z toho na hlavu.. :(

petulejan
26. únor 2020

Nemůže ji něco bolet? Někde jsem četla,že byly maminky s dětmi snad u fyzioterapeuta a tam se přišlo na něco,co miminko bolelo,ale už si nepamatuji co 🤦‍♀️

martt
26. únor 2020

@1leny Já jsem to takhle měla u syna nám zabral jedině druhý kočár mít v bytě a vozit ho v něm.

krista25
26. únor 2020

@1leny nám zabralo vibrační lehátko. Ale co dítě to originál. 🤷‍♀️A ty první tri měsíce mi take dali zabrat,to se časem zlepší. A netrápí jí prdiky ne a nepreferuje vic jednu stranu? 😉

lilian2111
26. únor 2020

@petulejan Asi myslíš kiss syndrom 🙂 nebo tak nějak se to píše 🤔

petulejan
26. únor 2020

@lilian2111 ooo ano 👍 skusila bych to

1leny
autor
26. únor 2020

Když jsme teď byly na kyčlích, tak nám ji ortoped zkoukl, myslím ten krk, a říkal, že se mu zda vše v pořádku... Vibrační křesílko jsme pořídili, stejně jako jezdící košík na ježdění po bytě.. Ale je to všechno marné.. 🤦🏻‍♀️ I tak moc děkuju za tipy! :*

viridie
26. únor 2020

@1leny dopručuju si s dcerkou lehnout do postele a ukojit ke spánku vleže.Což ? 🙂

goovana
26. únor 2020

My měli to samé ( stejně stará holčička)nám hodně pomohl šumící medvídek.

1leny
autor
26. únor 2020

@goovana my poustime zatím šum z YouTube.. Nevím, jestli by medvídek byl jiný.. Každopádně ani šum moc nezabírá 😞
@viridie i to máme vyzkoušené, i tak se budí :(

viridie
26. únor 2020

@1leny Jako že se ukojí,usne, a za 5 min je vzhůru ? A kdyby jsi jí ukojila a ještě tam s ní ležela třeba 20 min až fakt zabere ? Nebo i celou dobu,kdy spí ? Číst si,pustit film.a být u ní.Moje obě děti byly "prsník maniaci" a dost kontaktní- ve smyslu- vzdy spaly mnohem lépe/déle , když jsem tam byla s nimi 🙂 Co šátek, nezkoušela jsi ? 🙂

1leny
autor
26. únor 2020

@viridie ona vytuhne na prsu a já se pak trebu pohnu s hned je vzhůru a i když zůstanu tak, že má prso v pusince, tak sebou za chvíli trhne a už zas čučí a začne natahovat.. 🤦🏻‍♀️Já bych si ji ráda vzala do postele, že bychom tam spaly spolu, ale ji je jedno, jestli tam s ní sem nebo ne.. Šátek máme a ten funguje dobře. Sice chvíli pláče, ale pak usne a spinka v něm třeba dvě tři hodiny, ale musím chodit, jinak je hned vzhůru... Problém je, že moje záda to nedávají.. :(

aurum4
26. únor 2020

Druhy syn byl to stejne. Kdyz byl uplny miminko, tak jsem ho mela skoro cely den navazaneho v satku a spala jsem v polosede s nim na hrudniku. Tohle jedine pomahalo.

petrasipkova1
26. únor 2020

První jsem vozila v kočárku, minimálně par měsíců se nesmělo zastavit ,tak jsem proste vzala psa a 2x denně chodila na okruhy okolo vesnice . Syna jsem teď od narození nosila v šátku, zadá si zvyknou, je to jako Cviceni , a v šátku jsem s nim dělala všechno a postupně zkoušela odkládat, ale to taky až tak okolo toho 4.mesice. Dcera nám plakala než se přišlo na reflux a potravinové alergie. Syn je zdravý a plakal daleko min.

petrasipkova1
26. únor 2020

Jinak když to jde tak uspavam kojením, k malinkým jsem taky behala pořad, pořad jim cpala prso,jak bude větší nebude se tak budit. Vydrž ❤️

muhehehe
26. únor 2020

@1leny Určitě se ji nesnažte utahat, to je chyba. Miminka se naopak utahat a přetížit nesmí. Protože potom jim večer vaří hlava a nejsou schopna vypnout. Mě to celé připadá zbytečně zběsilé.. ani v tom kočárku asi nespí ráda, akorát to drncání nedokáže přemoci, tak odpadne, ale nejspíš usíná nervózní. Já bych na tvém místě zkusila zrušit všechny ,,vychytávky" - šum, dudlík (pokud je), postýlku, zavinovačku, lehátko, ,,utahávání" (to především) a vypnout v přítomnosti dítěte televizi, pokud máte. Dítě bych nastěhovala k sobě do postele a začala ho kojit tam, v poloze vleže, aby už se nemusely dělat žádné další manévry, když usne. A třeba chvíli si vždycky schrupnout s ním, i přes den (a v noci společné spaní). Nic neřešit, nedívat se u kojení na televizi nebo do mobilu, prostě odpočíváme spolu, ňuchňám si miminko, ve společné posteli. Jestli chápu dobře že to je první dítko, tak tím líp, nic nikam neuteče a je na to čas... Podle mne prďolka potřebuje trochu vyklidnit… a pak už by nemusel být takový problém ji v té posteli prostě nechat (myslím tím spící) a odejít.

zelenoockaa
26. únor 2020

Co nosítko nebo šátek a uhoupat? Dcera takto usínala dlouho... Já si uvařila kafe a strávila hodinku na gymnastickém míči :D. Edit. zkus ten gymnastický míč, je to dobré i na záda 🙂.

viridie
26. únor 2020

@1leny no to je pech tedy...🤔 Každopádně soucítím, tyhle "pekla" moc dobře znám a držím palce.Pozitivní ale je, že tohle je jenom fáze a urcitě se spánek dcerk postupně zlepší, neboj ! 🍀 Každopádně zkua vypilovat úvaz, záda bych Tě neměla při správném nošení vůbec bolet.

zuzza1
26. únor 2020

My to měli podobne s prvnim, bylo to nakonec tim že ho bolelo bříško z některých potravin ( hlavně z laktózy kterou jsem jedla), na to kapky nezabírají. Zkuste poctivě (i stopové množství) některých látek v jídelníčku vynechatna zjistit jestli to nemůže být z toho. Jinak u nás to bylo tak že nespal přes den, protivný a uřvaný, často se budil v noci, venku v kočárku buď nakonec usnul nebo řval, museli jsme hodně nosit, uspávání do pozdních hodin a kolikrát prochozene celé noci v náručí. U dcery jsem to už vypozorovala během prvního měsíce, radikálně vysadila potravinu z jídelníčku (u nás opět laktoza) a byl klid. V roce už jim já i ona všechno normálně, vyrostla z toho štěně jako syn časem.

eithelwing
26. únor 2020

@1leny Dcera byla taky velmi uplakaná a špatně spala, plus další věci. Potvrdili nám pak problém s krční páteří .
Každopádně venku jsem vozila asi rok. Dvakrát denně, nemluvít a nezastavit.
Večer pak uspávání na rukách. Až později to odeznělo.
Společně spaní si hodně maminek pochvaluje, u nás nefungovalo.
Chce to vše čas, pokud ji tedy netrápí něco jiného.

puhelin
26. únor 2020

Z me zkusenosti bych rekla, ze se proste budi, protoze jsi odesla. Usnula na nejakem miste, v nejake poloze a pak ve spanku zjistila, ze je vse jinak a vzbudila se a hleda te.
Takze bych kojila bez premistovani, bez zmeny. Zadny sum nebo podobne nahrazky, ono se to pak tezko odbourava. Kojit v leze a na tom miste, kde usne, ji nechat. A odejit az kdyz opravdu tvrde spi. Protoze to usnula v klidu, v jistote. Ted si moc jista neni, tak si to overuje a budi se.

A k tomu hrani. Je jeste malicka na to si hrat dlouho. Neni mozne ji dat deku treba ke kuchyni, aby na tebe videla? Dcerce jsem celou dobu zpivala, aby me videla i slysela. Kdyz jsem si ohrivala jidlo, lezela v lehatku a divala se na me. Jinak jsem ji mela hodne v naruci. Syn uz je zvykly, ze je okolo neho mumraj porad (pobiha dcerka, poustime si pisnicky, nebo zpivame, rikame basnicky, ...), takze ten ma jistotou, ze porad u neho nekdo je. Dcerka i spala v hluku, jakmile bylo ticho, pobudila se a hledala me. Syn naopak ma rad ticho (asi je hluku za cely den presyceny 🙂 ).

lenkanovosadova20
27. únor 2020

Ahoj,
Hele a co zkusit i vecerni prochazky? Mohlo by to zabrat, dite na cerstvem vzduchu spi jak zabite...🙈

goovana
27. únor 2020

@1leny a zkoušela jste různé druhy šumu? Anežka mi usne jedině u tlukotu srdíčka a že jsme jich taky vyzkoušely