Dárek za narození miminka. Co jste dostaly Vy?

gabi95m
7. zář 2020

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli jste od manžela/partnera dostala nějaký dárek za narození miminka. Něco na památku, např. řetízek nebo něco podobného? ☺️ Moc se mi líbí nápad s "otiskáčkem", ale je to docela drahé, proto mě zajímá, co jste dostaly vy? ☺️

editah222
8. zář 2020

Nic, ale já nic nechtěla. Zlato nenosím, kytky jsem v porodnici mít nemohla... a to, že mi nosil do porodnice samé dobroty a s láskou se o nás staral neberu za dárek 🙂 ;)

any2any
8. zář 2020

Nikdy jsem nic nechtěla (nejsem na šperky, na boty, na kabelky, nesnáším značkové věci... 😅), ale i tak jsem pokaždé dostala obrovskou kytici růží/tulipánů, protože květiny miluju. 🌹🌷

petulejan
8. zář 2020

Malinké náušnice s brilianty. Jsou tak malinké,že jsem si prvně myslela,že jsou pro malou 😊

llorak
8. zář 2020

Dostala jsem řetízek- ty nozicky se jménem a datem a ted cekam, jestli dostanu i za dceru 😊 byl to darek od tchyne a bydli daleko, tak si musím počkat, než se uvidime

leilinka1234
8. zář 2020

Briliantové náušnice za první a Pandora náramek s korálky za druhou 🙂

crutela
8. zář 2020

Dostala jsem prsten z bílého zlata za dceru 🙂 je to krásná památka na celý život 🙂

dashyyy
8. zář 2020

Já jsem po příjezdu z porodnice měla připravenou vestavěnou myčku.. chudák na tom dělal fakt celý tři dny co jsem byla v porodnici, aby ji tam dostal a zapojil 🙂

jiss
8. zář 2020

Těsně před narozením syna jsme si pořídili nové auto a garáž, tak jsem tomu svému řekla, že jsme uvalili peněz dost, ať už nic jiného nekupuje. Zato moje babička mi koupila zlaté náušnice. Nevím, kde na to přišla, nikdy jsem neslyšela, že by se kupovaly dárky za pravnouče 🤷

vecerinka
8. zář 2020

Nic... deti uz mam ve veku 5 a 7 a s odstupem muzu rict, ze jsem rada ze mam skvělého manzela a deti super tatu. Takze on je takovy darek 😉😊 Rolei otce zvlada na 100%

anakolut
8. zář 2020

@gabi95m Nic. Ani u jednoho dítěte
Do teď je mi to líto.

7ammy7
8. zář 2020

Bazén 😃tento rok naň nebol čas (malý je dosť náročný takže na jeseň muž začne kopať a položí základy a budúci rok už si užijeme vo vode🙂

any01
8. zář 2020

@gabi95m Naklizeny byt, nachystanou postýlku, plno lásky pro nás obě ♥️ a to už přes 2 měsíce každý den ♥️ nemluvě o večerech kdy malá nechce spát hodinove uspavani, každodenní navareny oběd a nachystana večeře a možnost si ji v klidu sníst je pro mě mnohem více než věcné dary ♥️

zuzineckah
8. zář 2020

Já se nechci nikoho dotknout, ale pro mě je to, že se manžel těší, pomůže, opečovává, stará se, zahrnuje láskou, naprostá samozřejmost. To není dar, prostě jsem si takového chlapa vybrala a kdyby takový nebyl, tak by nebyli ani děti... Vážím si toho moc, vím, že je to ve finále nejvíc, ale jako dar to opravdu nevnímám 🙂 Jsem ráda, že měl i něco "navíc", co udělalo radost jen mě, to prostě zahřeje u srdce, že ke všemu tomu mi ještě naslouchá a záleží mu na tom, aby mi dal něčím dalším najevo, že mu na mě záleží... To je také projev lásky, který po letech vztahu těší dvojnásob😍 Udělal to sám od sebe, naříkala jsem si o nic. Podle mě je to hezké, ne nevyhnutelné, ale hezké🌹

katkatomaskova
8. zář 2020

@moija Taky mě napadlo počáteční písmenko jména malé. Já si ho musela i koupit 😂 chlap je na tohle úplně marnej 😂

katkatomaskova
8. zář 2020

Naopak on ode mě dostal takové to tričko s vtipným textem "Mám krásnou dceru, taky zbraň, lopatu a alibi", a bylo v balíčku s bodyčkem pro malou, a ta tam taky měla "Jsem celá tatínek" 😂

tynka9
8. zář 2020

Nedostala jsem nic, ani kytku, manžel na toto moc není, ani třeba na výročí svatby málokdy něco donese. Trochu mě to možná mrzelo, ale jen trochu. Stará se o nás po všech stránkách a nic nám nechybí... Kdybych si přála nějaký šperk, nemá problém ho se mnou vybrat a dostala bych ho, ale já sama takové věci moc nenosím.

mia255
8. zář 2020

Dostala jsem chytré hodinky na běhaní 😝

odula
8. zář 2020

@gabi95m rum

malytlustyhroch
8. zář 2020

@zuzineckah Mě třeba dárek pro ženu " za miminko" připadá smysluplný, pokud je to z nějakého důvodu námaha s dítětem od početí až po cca 1-3 roky rozložená v páru silně asymetricky, a spočívá hlavně na ženě. Pak chápu, že je adekvátní to kompenzovat asymetrickým darem. Ale já jsem opravdu vděčná manželovi i osudu, že u nás to tak asymetrické není, a že tudíž si ani nedáváme takhle asymterické dárky. Fakt nevím pro koho z nás byly horší moje paralyzující těhotenské nevolnosti, jestli pro mě, která jsem ležela a spala, nebo pro manžela, který udržoval náš život v chodu. Nevím ani pro koho byly horší "naše" porody, jestli pro mě, která jsem rodila, ale vezla jsem se na vlně hormonů, nebo pro manžela, který nemohl nic moc dělat a navíc měl jasnou mysl. A už vůbec nevím pro koho bylo horší šestinedělí, kdy jsme spali na směny, protože děti se naprosto odmítli spánkově synchronizovat. Chápu trochu páry, které si v takové situaci dají dárky vzájemně, ale u nás se ani to nedělá a nelituji toho.

zuzineckah
8. zář 2020

@malytlustyhroch předně je mi líto, že jste to měli tak komplikované🌹 Ale nevím ani co je to "asymetrický" dárek, ani "asymetrické" fungování 😇 psala jsem to o pár řádků výš, to co popisuješ je pro mě standardní přístup muže ke své rodině (toho mého určitě❤). Ví, co je to od prvních okamžiků starat se o své děti (přebalit, vykoupat, v noci nosit na rukou, když se nedaří usnout atd.)... Že měl pak ještě silné nutkání jako projev lásky vůči mně pořídit zmíněné, to už bylo čistě na něm. A já bych lhala, kdybych napsala, že mě to nepotěšilo 😉 Ale my tak fungujeme od začátku, už 15 let...

tyname
10. zář 2020

Myčku :D nejlepší dárek 🙂

zavodnice
10. zář 2020

Sadu golfových holí sestavených na míru 🙂.

klokanka31
10. zář 2020

@any01 To by ale měla být samozřejmost... My když se vrátili po porodu domů, manžel okamžitě letěl postavit postýlku, vařil tři měsíce jen on... A nemám pocit že by to měl být dárek. Prostě je starající se táta.

klokanka31
10. zář 2020

@anakolut A proč jsi mu to neřekla?

klokanka31
10. zář 2020

@jiss To je ale krásné od tvé babičky...

tingle
10. zář 2020

Za obě děti vzdy náušnice z bílého zlata a kytici růží. 😊

anakolut
10. zář 2020

@klokanka31 Řekla. Prý ho to nenapadlo.

klokanka31
10. zář 2020

@anakolut No jo, to jsou chlapi... Já pro jistotu už pár let před porodem manžela chystala že by měl za mimčo něco koupit, nejlépe zlatý šperk, a zapamatoval si to 😊 jen do kytky jsem ho musela popostrčit, jak jsem měla ambulantní porod, tak mu to v tom chaosu nedocvaklo 😊

any01
10. zář 2020

@klokanka31 po 3 letym manželství na prd jsem hodně přehodnotila co je to samozřejmost a věř že ne pro každého je toto samozřejmost... Já si vážím tedy těch to věci a někdo zase potřebuje materiální dary, s přítelem si pořád něco vzajemne dáváme a kupujeme měla jsem krásný rychlí porod po 24h jsem byla doma. Chápu že ty ženy co trpí hodiny v křečich asi mají jiný názor na porod jako já... A na víc jsem i příteli říkala že nic nechci že největší dar mám v bříšku ♥️

klokanka31
10. zář 2020

@any01 Já měla taky skvělý porod, jsem ani nepoznala že rodím, a do porodnice jsem se dostala na poslední chvíli ☺