Jméno pro holčičku (co se hodí k příjmení?)

petiiiska
27. bře 2017

Krásný den ženy!
S mužem se nějak nemůžeme shodnout na jménu pro holčičku, kterou čekáme. Poradily byste nám prosím, které jméno by se vám líbilo k příjmení Janoušková?
Mým favorite je Dita, ale ta se bohužel manželovi moc nelíbí...
Budu ráda za všechny vaše návrhy a názory 🙂

petiiiska
autor
27. bře 2017

@eloana Lindu jsem taky měla v širším seznamu 🙂 Právě že Dita má dnes svátek a mamka mě dostala smskou, že té naší Ditušce přeje jen to nejkrásnější k svátečku... a mě je líto, že se to jméno mému chlapovi nelíbí... :/

dzogobela
27. bře 2017

Necetla jsem vse, tak sbad se nebudu opakovat 🙂 Lucie me taky napadla, ze by byla hezka 🙂 Stepanka je krasne jmeno, jednu doma mame 😀 ale u Vas by to bylo moc š. Zuzana a Hana maji svatek v srpnu, pokud se nepletu, tak by to mela holka hodne u sebe. Takze manzeluv vyber nic moc 😀 Chtela jsem napsat Petru, ale podle prezdivky jsi mozna ty Petra? Je fajn, ze muzete mit i tvrda jmena, protoze prijmeni mate takove jemne 🙂 my to mame naopak. Co Barbora, Simona... Nevim, co se Ti libi no 😀

rou
27. bře 2017

Mě k tomu příjmení nějak sedí ta Zora, taky se mi líbí Lada 🙂

petiiiska
autor
27. bře 2017

@dzogobela Lucii jsem zavrhla, protože to je manželova bývalá láska 👎 Zuzana ani Hana se mi moc nelíbí a jestli mají svátek v srpnu, tak to je celkem u sebe, to je pravda, termín máme 7.7. No Petra jsem já ano 🙂 Barbora ani Simona mi moc nesedí, jsou celkem dlouhá i když to Kateřina taky a líbí se mi 🙂 Právě že jmen je tolik a člověk neví co vybrat a když si vybere, tak se to nelíbí protějšku... Já mám favoritku Ditu, pak se tady psalo Stela - ta se mi taky moc líbí... Asi jsem spíš na jména, která nejsou zas až tak častá nebo já je jen možná neznám :D

petiiiska
autor
27. bře 2017

@rou Ladu přidávám na seznam, moc pěkné 🙂

victress
27. bře 2017

@petiiiska tak dejte dceři 2 jména - první, které se líbí manželovi a druhé Dita a každý na ni budete volat tím "svým"😉
ani Judita se mu nelíbí? nebo Justýna? to je krásné a neobvyklé...nebo Zoe, Zoja, Soňa, Mia, Isabella, Belinda, Klaudie....
kdybychom měli ještě holčičku, tak bychom měli 100% Dianu, málo časté a krásné a máte to od D🙂

dzogobela
27. bře 2017

@petiiiska jojo, chapu. Ale zrovna Stela je ted taky pomerne casta. Dita ne, to je pravda 🙂 tak zkus manzela premluvit, jeste mas cas 😀

pampeliska1
27. bře 2017

@petiiiska Dita se nám taky líbila, ale nakonec to kvůli svátku vyhrála Edita 😉

papucka_27
27. bře 2017

Alice? To byl muj favorit a manžel mi to zavrhnul....😉 Ale Dita i Gita je moc pěkné! Jeste me napada Marika nebo Erika....

viiny
27. bře 2017

Z krátkých jmen se mi líbí Anna, Zina, Soňa, Nina, Zara, Zora (pokud budeme mít holčičku, bude to právě Zorka 😍 ). Je toho spoustu, jistě něco vyberete 🙂

petiiiska
autor
27. bře 2017

@victress Tak si myslím, že z vašeho seznamu by neprošlo nic. Řekla bych, že ten můj chlap by chtěl asi nějaké typické české jméno... Já jsem pro typické české, ale nějaké ne moc časté...

petiiiska
autor
27. bře 2017

@dzogobela Ještě čas je, ale bojím se, aby to neuteklo a abychom se pak nehádali u zápisu jména :D

petiiiska
autor
27. bře 2017

@papucka_27 Marika mě taky napadla a Erika se líbí mojí mamce... Alice taky nezní špatně.. no nevím nevím...

petiiiska
autor
27. bře 2017

@viiny Právě... je toho spoustu... 😅

lovelylion
27. bře 2017

Ahoj. A co Ida, Mia nebo Tea? Máte hezké příjmení k tomu se hodí spoustu hezkých jmen. Hlavně, aby jste se shodli doma. My třeba máme podobné příjmení a máme Karolinku a převážně ji říkáme Káji, nebo Karoli.

anyza
27. bře 2017

Mně se líbí Nina, Nela a Evelina 😉

viiny
27. bře 2017

@petiiiska Tak si vezmi k ruce kalendář, vypiš všechna jména co se ti líbí (dala bych opravdu max 5 písmen, vzhledem k dlouhému příjmení) a pak je pošli manželovi a třeba se mu z toho něco zalíbí 🙂 my se řídili tím, že se prďola narodí v září, takže nechceme, aby mělo svátek +- 2 měsíce kolem porodu 😂 jinak taky máme dlouhé příjmení, takže jsme volili krátká jména a ne tak častá, přesně z toho důvodu, že pak půjde do školky, zavolají Emo a otočí se jich 5 😂 tak si třeba takhle nějak usnadni výběr 🙂

lucyp13
27. bře 2017

Byt vámi prosadim si ditu...on se s tim ten chlap srovna..proste u prvního vybírám ja u druhého třeba on...partner taky nechtěl o Linde ani slyset..ale ja si to prosadila...a ted nelituju ani vterinu,je to pro me naprosto top jmeno..a má ho moje holcicka.asi by me dost štvalo kdyby se jmenovala nejakym kompromisem...a partner? od narození je to jeho Linousek a jméno mu k ni pasuje

petiiiska
autor
27. bře 2017

@lovelylion Ida je pěkné 🙂

petiiiska
autor
27. bře 2017

@lucyp13 Mamka mi taky říká, ať si vyberu já podle srdíčka a ostatní (i chlap) si zvyknou :D

victress
27. bře 2017

@petiiiska tak to jsem na něj zvědavá, protože opravdu původem českých jmen je jako šafránu, je spousta jmen, co se tváří jako česká, ale původem jsou řecká, slovanská, hebrejská, tak určitě pak napište, co jste nakonec vybrali👍 pokud si neprosadíte Ditu, která je taky hebrejská😉

dora13
27. bře 2017

Prijmeni mate dlouhe a mekke, takze krestni bych volila kratke a tvrde, Dita je zrovna idealni😃
Mne by se k tomu libily i ruzne podoby -- Zita, Gita, uz zminena Ida, Dora, Nora, Meda (to je dost nezvykle, ale mne se hrozne libi😅), Greta, z "normalnejsich" jmen Eva, Ema, Ela... Proste aby to nebylo moc mekky, treba Eliska Janouskova mi prijde silene usislany😃

petiiiska
autor
27. bře 2017

@victress Neříkám původem, ale taková ta typická jako Lucie, Hana, Zuzana,.... Taky jsem zvědavá na čem se nakonec shodneme...

petiiiska
autor
27. bře 2017

@dora13 Tak to mě taky a zrovna Eliška by bylo krásné jméno, ale dohromady mi to nesedí 🙂

victress
27. bře 2017

@petiiiska jj, každá doba má svá "typická" jména, za mě to byla samá Jana, Lenka, Monika, Pavla, Kateřina, Petra, dneska je to samá Ema, Ella, Eliška, Viktorie, Sofie....
místo Elišky můžete dát Elisa....

dzogobela
27. bře 2017

@lucyp13 ja si myslim, ze i kdyby se dite jmenovalo kompromisem, tak se ti bude libit. Neznam nikoho, kdo by rekl, ze jeho dite se jmenuje hrozne 😀 my mame taky kompromis a jsem z toho jmena ted nadsena i kdyz jsem si rikala, ze nevim, jak budu maly rikat. Kazdy jmeno je nakonec pekny. A furt je to dite i partnera, tak moc nevidim duvod, proc by mela svou prosazovat zrovna matka, furt ten papir musi podepsat oba 😀

dzogobela
27. bře 2017

@victress fakt Pavla jo? Mi prijde, ze nas moc neni 😀

victress
27. bře 2017

@dzogobela mně už taky není 29😉 ale mnohem vííííccc😢

dzogobela
27. bře 2017

@victress jsem tak jako nemyslela 😀 spis, ze mi prijde, ze se s tim jmenem obecne tolik nesetkavam 🙂

dzogobela
27. bře 2017

@petiiiska jinak doporucuju stranku nasejmena.cz. Je tam statistika, kolik jich je a taky vekovy prumer toho jmena. Takze podle toho poznas, co se dava ted a je pravdepodobnost, ze to budou jeji vrtsevnivci 🙂