Periorální dermatitida. Máte ji někdo také?

denisacerna28
31. bře 2020

Zdravím.. Chtěla bych se zeptat na pár věcí ohledně perioralni dermatitidy u dospělého.. Mám ji asi treti měsíc,ale mam už deset let i lupenku..Tak bych prosila ,ci to někdo má,ať mi napíše.. Mám na to prasky(Ty jsem mela na deset dni),pak rozex krém,pak linola face na promazani a koupila jsem si i vitella ictamo..Vysusuje se to,loupe se to,jeden den mi přijde,jak to krásne mizi a druhý den mi přijde,že je to opět horší a horší 😔..

lavita
31. bře 2020

Mne pomáhá delana mast s ichtamolem

terezia10
31. bře 2020

Za me imazol

denisacerna28
autor
31. bře 2020

@lavita tu právě mam,ale když to namazu,tak mi přijde,že mi to šíleně vysusuje a pálí to,tak jsem s tím mazat přestala,nevim ci to ma takto palet ??

lavita
31. bře 2020

@denisacerna28 určitě to má vysusit. A potom si to mazej vazelínou. V lékárně řekni že chceš jimi michanou vaselinu alba a s tim to stridej. Jinak na to nedávej nic, hlavně to nemichej s jinými krémy a rychle to nestridej, výdrž několik dní. A nenervuj se pokud to jde

zlatoja
31. bře 2020

@denisacerna28 Me pomaha nemyt si oblicej vodou, kdyz ji mam rozjetou, pouzivam jen Jarishuv roztok. Na mazani jsem pouzivala imazol, posledni dobou spis Perioderm. A celkove pomaha omezit kosmeticke pripravky na minimum.

lv
31. bře 2020

Žádná voda na obličej, Jarish, ne pasta v fluorem. Imazol nebo kdyz je nejhůř Imacort (kortikoid na recept). Entizol taky trochu pomohl.

denisacerna28
autor
31. bře 2020

To všechno dělám.. Cca po měsíci se mi to krásne zlepšilo a drželo to a teď to mám takový až hodně vysuseny :-/

janulkaz
31. bře 2020

Taky jsem nemyla,mazala jen vazelinou,zubni pasta bez fluoru a hodne si hlidat co jis,drzim palce,at je to brzo lepsi

denisacerna28
autor
1. dub 2020

@janulkaz dekuju..A za jak dlouho to zmizelo??A vraceli se to ??

janulkaz
1. dub 2020

@denisacerna28 ja to mela kdyz jsem byla mladsi a trvalo to pomerne dlouho,treba pul roku..ale od te doby tuk tuk a uz nic,ale stejne nemuzu pouzivat rtenky,na pusu muzu napatlat bez obav jen jeden pripravek a hlidam to jidlo no 🙄

denisacerna28
autor
1. dub 2020

@janulkaz Ty jo ☹ ..A můžu se zeptat ,jak hodně jste to měla rozsáhlé??

janulkaz
1. dub 2020

@denisacerna28 kolem pusy,nahore az k nosu a dole k brade..ale mela jsem to rozjete,k tomu kortikoidy i na ekzem na rukou a trvalo mi nez jsem zjistila,co jak funguje..nemohla jsem treba poradne ani otevrit pusu 😒 Treba ta zubni pasta byla fakt dulezita,doted ji pouzivam 😕

denisacerna28
autor
1. dub 2020

@janulkaz mohla bych Vám třeba do zprávy poslat fotku,jak to mám já a zeptat se na pár věcí??

janulkaz
1. dub 2020

@denisacerna28 urcite 😊