Proč tolik vadí anonymní diskuze?

caverina
13. lis 2019

Tohle by me fakt zajimalo.Je prece jedno jestli se tady nekdo zepta pod nickem,ktery vam o te dane osobe stejne nic nerekne nebo to udela anonymne...a pokud nekdo bude chtit trollit tak to bude delat tak jako tak...nikdo prece nikoho nenuti aby to cetl...jedine snad....odpada tu moznost si nekoho,s kym nesouhlasite si ho tzv.prolustrovat na zaklade minulych diskuzi...a to se tu deje pomerne casto....me vadi daleko vic to,ze si casto lide zrusi ucet a pak se tu znovu prihlasi pod novym nickem...

sudylichozrout
14. lis 2019

@zelenaesmolda To nam rikalo vic bab tady 😀

zelenaesmolda
14. lis 2019

@caverina
Tak at si poslouzi :D
Ja tady dotazu polozila tolik,ze bys to spocitala na prstech jedne ruky.Vzdycky jsem si predtim prosla diskuze jestli nejaka takova uz neni zalozena.A jestli to nekomu stoji za tu praci tak tim lip pro me,jsem slavna,skoro celebrita :D :D :D

biedronka10
14. lis 2019

@caverina ano, to mas pravdu a to prece potvrzuje moji myslenku. Kdyz si pak nejaka mamina zalozi novy profil a neni to troll, tak uz ji zensky obvini, ze je troll, protoze proste se nejde nedivit. Dyt se podivej, kolik nesmyslnych diskuzi se posledni dobou hemzi. Od olizanyho zachodovyho prkenka, po smyslenou rakovimu v hlave, coz uz teda povazuju fakt za hard core a takove bych dala pres tlamu osobne, protoze s tim se nezertuje. Nekde prece musi byt stopka, ta hranice, jinak, to bude jen gradovat. A ja treba bych zas rada, aby MK plnil funkci jakou ma, protoze ja treba jsem tu kolikrat za uzitecne rady rada, nebo jen za pokec a proste nechci, aby to slo spatnym smerem, asi tak jako spousta zenskych tady.

zelenaesmolda
14. lis 2019

@biedronka10 viz dalsi anonym “trapeni snazilek”.Na tohle tema je tu milion diskuzi tak proc do haje musi mit svoji vlastni a jeste anonymne?

caverina
autor
15. lis 2019

@biedronka10 vicemene souhlasim,ale porad si myslim,ze urcita moznost se obcas skryt do anonymity by proste mela byt...ne kazdemu je prijemne se bavit o nekterych vecech..je ovsem ale otazkou jak to udelat,aby se toho nezneuzivalo...

cheetah_
15. lis 2019

@sudylichozrout Jasně, chápu, proč musí být reklama, ta samotná mi nevadí (eticky nevadí, že mě štve, je věc druhá). Ale ano, i na zájmovém fóru, i na blogu, zkrátka na všude musí být reklama označená. A soudy v EU rozhodují, že označení musí být nahoře - tedy abys věděla od začátku, že čteš reklamu. Některé články jsou tak neobratné, že je jako reklamu odhalíš v první větě, jinde to chvilku trvá - a to se prostě nedělá (problém se zákonem!) A přišlo mi to zvláštní, že se spousta "kontroverzních anonymů" objevila právě ve chvíli, kdy se vyrojila spousta špatně označené reklamy. Samotná diskuze o anonymech je jen třešnička na dortu, nezamýšlený bonus. Samozřejmě netvrdím, že to tak musí být, zkrátka jsem si toho všimla a chtěla upozornit. Profesionální deformace, no...

biedronka10
15. lis 2019

@caverina to ano, ale i tak by ta anonymita mela byt nejakym zousobem upravena, aby bylo zrejme, ze se jedna o "normalniho" cloveka se skutecnym dotazem a ne cloveka, ktery se rozhodl,, delat si z ostatnich sprtouchlata a narame se bavit. Na tom prece svou anonymitu ta dotycna neztrati ne?

biedronka10
15. lis 2019

@zelenaesmolda jo to uz nectu. Pri vsi ucte k pocitum zoufalych snazicich se zen, ktere se snazi dlouho, ale porad je to to same dokolecka. A mozna je to lenost pohledat nejakou puvodni.

zelenaesmolda
15. lis 2019

@biedronka10
Je to to stejne dokolecka.Hlavne me pobavila nedavno zalozena diskuze o snazeni a jak na to nemyslet.Tak kdyz se na neco snazim nemyslet tak na to tema prece nezakladam diskuzi ne?

biedronka10
15. lis 2019

@zelenaesmolda jo to jsou takovy vysteky do tmy. Me co hodne pohorsilo a vytocilo do nepricetna byla ta radoby matka s rakovinou v mozku. Vzhledem k tomu, ze jsem v rodine mela pripad hned nekolikk druhu rakovin, drtiva vetsina skoncila smrti, je tohle pro me hodne citlive tema. Za tohle by snad mely byt tresty, za delani si legrace z tak vazneho onemocneni.

martaskaaa
15. lis 2019

Já se přiznám, že jsem kdysi řešila rozvod a měla na prd období a také jsem tu založila diskuzi pod novým vymyšleným nickem. Jsem tady dost dlouho a nechtěla jsem svůj problém řešit na féra takhle, jak jsme se tu dřív všechny hodně znaly. Takže bych taky byla pro možnost prostě mít u založení diskuze volbu anonymity (pro tyto případy). A klasickou funkci anonymních dotazů bych zas prostě stopla. Vážně to pak dělá víc škody než užitku. Ty trolly nejde úplně vymítit, no. Ale upřímně nechapu, kdo má tak nudný život, že ho baví vymýšlet nesmyslný dotazy a čekat na odpovědi.

caverina
autor
15. lis 2019

Ale zase na druhou stranu...jak bezpecne poznat co je troll...to ze nekdo napise naprosto hloupou otazku jeste celkem nic neznamena...ze je napsana s miliony gramatickych chyb a slohove poskladana tak,ze ani po tretim precteni nevis o co pisatelce jde taky o nicem nesvedci...bohuzel ne vsichni jsme to ve skole meli lehke...roky jsem pracovala s lidmi a nad jejich inteligenci jak vedomostni tak lidskou mi obcas zustaval rozum stat...i ja jsem tu nedavno byla v jedne diskuzi nazvana trollem...jsem tu uz 10 let ...

martaskaaa
15. lis 2019

@caverina Jo je fakt, že kolikrát se tu objeví dotaz, který je dlouhy na dvacet řádků a tazatelka začne velkým písmenem a první tečka se objeví až na konci. Žádná čárka, no kolikrát to přečíst je fakt masakr a ještě dotaz o hovně 😆 Tak mě napadlo - ještě před založením příspěvku pustit IQ test 😂😂😂

zelenaesmolda
15. lis 2019

@martaskaaa
tak v tom pripade bys tu nemela zadnou zalozenou diskuzi protoze 99% uzivatelek by jim neproslo.obavam se,ze vcetne me protoze IQ testy jsou zamerene na logiku a tu ja postradam 😀

vineta
15. lis 2019

@zelenaesmolda S těmi opakujícími se diskuzemi- tohle na jednu stranu chápu, protože když tu někdo naváže třeba na deset let starou diskuzi, skoro nikdo neodpoví jemu, ale té původní zakladatelce, protože ani nekouknou na datum založení, ani na konec té diskuze... takže většinou oživit staré téma znamená nedočkat se odpovědí.

martaskaaa
15. lis 2019

@zelenaesmolda bylo myšleno obrazně 😂 dát test na nějaké základní věci, který by normální člověk měl vědět a znát. Zbytek má smůlu no 😂

martaskaaa
15. lis 2019

@vineta to máš pravdu, kolikrát si tu čtu zajímavou diskuzi pár let starou a chystám se odepsat a pak čumím, že to není aktuální 😂

zelenaesmolda
15. lis 2019

@martaskaaa
tak ja na ni treba odpovim protoze si rikam,ze to treba pomuze nekomu i ted a nekdo se do ni jeste treba prida 🙂

hancazivocich
18. lis 2019

Jinak..před lety byla uživatelka s ,,panenkou" - tedy nick bez reálné fotky..též považována víceméně za ,,trolllllla"..Byla to taky jedna z těch ,,pseudoafér", které zahýbaly koněm, rozčeřily vodu a pak nic...ticho...Mně se určitě nechce zakládat další nick a psát - jsem letitou uživatelkou, ale potřebovala bych poradit...proč? Za 1) budu za většího TROLA, než ve skutečnosti jsem, za 2) díky svým názorům budu dříve, či později odhalena a za 3) jsem příliš líná na to, abych vytvářela složitě další nick...atd..I moje město je v podstatě ,,Pudel"...a pokud si s prominutím doma uprdnu, tak do večera to pohorší nejmíň dalších deset lidí..Tedy, pokud nemám možnost ,,anonymně" si postěžovat....brečím uvnitř...Než se tady zeptat...a aby mi to pak někdo z blízkého okolí omlátil o hlavu, nebo být tady nařčena z trolení, nebo muset jít s kůží na trh a ,,dokazovat", že já jsem já...Není pravda, že to napadání je až teď..Vždy byly situace, diskuze a uživatelky, které prostě provokovaly...Vždy byly buď hromadné nucené odchody, nebo demonstrativní, či reálné odchody uživatelek, které to tu pak už přestalo bavit..Když vím a chci, poradím...Je to forum pro maminky...kde si máme vzájemně radit, chápat se ...pomáhat a sdílet.....Před x lety jsme byly na místě těch, co se teď ptají, řeší počůrané testy, problémy v těhotenství, panikaří z pláče šestinedělňat, šílí z drobných úrazů.....To, že jsem matkou...x let..neznamená, že já se nemůžu přiučit něčemu od té, co je čerstvou matkou, nebo dítě teprve čeká...Není to o počtu dětí, ani o tom, jestli dotyčná kojí, jak dlouho kojí, nebo nekojí....Není to o tom, že ta má dítě v papírovkách a druhá pere...Není to o tom, že ta kočárkuje a druhá nosí...Ani o tom, že jedna odnosila dítě pod srdcem a druhá si ho vzala z kojeňáku...nebo odjinud..Každá jsme jiná...a přeci a hlavně - nás má spojovat to, že jsme matky..a snažíme se to ,,svoje" dítě dotáhnout k dospělosti...Též nemám ,,koule" na to vznášet zásadní dotazy...Ať už anonymně, či veřejně.......

kaja2016
29. lis 2019

@sudylichozrout To neni proto, abys nemusela platit, ale.aby majitel vydelal.-) Nebud naivni, neni to charita.-)

kaja2016
29. lis 2019

Me se zda holky, ze ti moc resite, na neprijemne lidi nereaguju a je to. -)