Zavedení lepku - piškoty?

manys
19. lis 2016

Ahoj maminky 🙂 opět si jdu za vámi pro radu.
Chtěla bych malé (5 a půl měsíce) začít zavádět lepek do stravy.
Napadly mě piškoty do přesnídávek (ze začátku třeba nadrobit jeden), že by se jimi mohla i srazit sladkost přesnídávky.
A tak prosím o názory a popřípadě jaké piškoty byste doporučily, třeba nějaké s menším obsahem cukru?
Děkuji za odpovědi 🙂

mialagia
21. lis 2016

@lajla jo hokajdo a 1x myslím máslová..taky je mi to divný.. naposledy měla právě batáty+lžičku zadního hovězího+dýni..vždycky začne být apatická, pospává, tulí se a pak za x hodin hodí šavli, tkž jí to v žaludku celou dobu leží.. jo a po kupovaných skleničkách ok, jen po vařeným jídle problém..MUDr řekla jen zkusit dávat ty laktobacílky..😖

akankeo
21. lis 2016

@lusynkova aneb jak jeden doporuceny piskot za cely prvni rok zivota dokaze zdravi podkopat, neprehanite to trochu?

akankeo
21. lis 2016

@manys hlavne to nijak nehrot, at uz co se tyce lepku i prikrmu, cukru i zdrave stravy, je vcelku jedno, k cemu prcek narazove prijde, dulezite je jak mu jdete prikladem vy jako rodina. On od Vas ted okoukava a co vidi si zapise na cely zivot i co se tyce stravovacich navyku a pristupu k jidelnicku a zivotosprave. Jinak kazde dite je jine, kazdemu diteti prospeje neco jineho, tohleto skatulkovani je vetsinou uplne k nicemu. Pokud nema zazivaci problemy, proc lepek neozkouset, vzdyt mu ho nebudes davat kazdy den, pokud nechces. Rid se spis intuici.

lusynkova
22. lis 2016

@akankeo Ano, ano, přesně takhle jsem to myslela :D OMG

popelka1984
23. lis 2016

Po půl roce by se měl zavést lepek . S příkrmem jsem začala po ukoncenem 4 měsíci protoze byl malý na UM a prospival dobře. Lepek jsem začala dávat ve formě instantních dětských kaši, nebo jsem dala trosku krupice do jeho polivky. Nebo jsem rozmackala vidličkou banán a nadrobila tam piškoty, to mi dělali když jsem byla já malá a chutná mi to i ted

dana3262
27. lis 2016

@lajla asi myslis avenin. Je mnoho studií, které dokazují, že děti s brisnim onemocněním v důsledku celiakie mají na něj v krvi více protilátek. Děti bez břišního onemocnění méně. Tzn že pokud se člověk zahojí, může oves jíst i jako celiak. (Samozřejmě jsou výjimky, co potvrzují pravidlo.) Ale jde hlavně o to, že je málo mlýnu, které nezpracovavaji pšenici, takže oves může být kontaminován. Čisté ovesné mlýny se nacházejí hlavně v severských zemích.

dana3262
27. lis 2016

@kajalka v kolika jsi začala s prikrmy ty? Já má dvě děti a u obou tk bylo jine.

dana3262
27. lis 2016

@kackakastanka to je přesně jak u nás. Nejdřív začala segra. Nemohla jsem pochopit, že si ani výjimečně nedá nic klasického, že si všude vozi své a sama se stravovala dost hrozné. Po 1.diteti jsem to začla všechno studovat, prislo fyzické vyčerpání, pri druhém tehot, velký úbytek vahy, porucha příjmu potravy, panické ataky a postupně (už před druhým dítětem) jsem se začal stravovat jinak. A jsem na tom stejně jak segra. Pak přišla na řadu máma. Neustále si stěžovala, jak se po.... Nebo po... A že vypila kyblik šlehačky atd.a já na to proč proboha když víš, že je ti po tom zlé? Když jsme šly spolu na oběd já sla standardně do vege restaurace a ona obíhala bufety, kde máj drstkovou a pak ní bylo těžko protože samo byla to Bufetová kvalita. A taky pořád jak pije mléko.. ze v mládí vypila 4l mléka denně a že musi pít mléko proti osteoporóze. Bohužel tohle množství pila j když mě čekala, jsem těžký ekzematik..může to souviset.. a porad byla nadmuta a bolelo ji břicho a dnes jediné eko bez laktózy nebo rostlinné. Někdo na to přijde ve 20, někdo ve 30 a někdo v 60 🙂)

pajula123
27. lis 2016

@mialagia Pardon za off topic. Zaujalo me,ze mala v roce nesnese kousky. Nas maly temer vroce totiz taky ne,pro okoli jsme za exoty. Pokus o drobne kousky skoncil komplet vyzvracenym obedem ☹ takze opet mixuju. Mne to nevadi,asi to tak potrebuje,ale vadi mi blbe kecy okoli.

kajalka
27. lis 2016

@dana3262 U prvního kolem 7. měsíce, u druhého po 5.

dana3262
27. lis 2016

@kajalka takže taky jinak.. ja u prvního v 10. a u druhého v 7.mes.

mialagia
27. lis 2016

@pajula123 tak to jsme na tom podobně, taky při posledním pokusu - nakrájela jsem jí chlebik s lučinou na miniaturní kousky, to hned letělo ven vše i předchozí jídlo..mě se dáví i když tam jsou jen hrudky, takže mixuju úplně do hladka i koupený skleničky když jsou moc hustý..🙂nevim chystam se odstavovat, tak snad pak se to zlepší?doufam..když slyším co teď už jí vše jiný děti tak fakt koukám..ke snídani rohlík s máslem, svíčkovou s knedlíkem.. tyoo😲

pajula123
28. lis 2016

@mialagie no o tom se nam taky ani nezda 🙂