Jak jste spokojené s látkovýma plenama?

isousek
15. čer 2015

Ahoj holky premyslim o latkovych plenach(presne gaga plenky)a zajimalo by me jaky mate nazor celkove na latkove pleny a jak jste spokojeni a zda jsou opravdu lepsi pro mimi nez papirove a taky kolik usetrite.Diky:)

elana
11. črc 2015

@klaudiesk igelit dávno ne, svrchňáky (ostatně jako celé pleny) prošly za těch pár desetiletí opravdovým vývojem, vše jsou to buď čistě přírodní (vlna) nebo funkční materiály (flís, PUL). Savý materiál se nejvíc používá bambus, to za nás taky nebylo, přebalovalo se opravdu hodně často, teď vydrží plenka (kalhotková např., dobře vycpaná) pár hodin, i celou noc.

korin
11. črc 2015

Mám v látce druhé dítko (nyní rok a čtvrt), skoro půl roku jsem látkovala zaráz dvě děti a dalo se. Teď má starší (tři a půl) na noc jednorázovku. Za látkovky, svrchňáky a separačky (u mladší je ale už nedávám) jsem utratila cca 15 tisíc korun. Plen mám ovšem víc, než využiju, dřív jsem sledovala trendy, zkoušela kde co... Dnes je to pro mě rutina a nové značky a vzory mě nechávají chladnou. Používáme kalhotovky, ale i klasické čtvercovky, mám zásobu různých vkládaček. Jednoráz využíváme na dovolené, na návštěvách s přespáním a některých výletech (chladnější část roku, kdy chci eliminovat přebalování venku a když potřebuju ušetřit místo). Perem co 3 dny, sušák máme trvale vytažený v ložnici, v létě sušíme i na balkoně. Počurané pleny hodím do kýbla s víkem, pokaděné odeperu (bobek spláchnu, plenu namydlím, vykroutím) a přihodím k ostatním. Skladujeme je v koupelně a nemáme problém se zápachem. Celkově - s látkovkama jsem spokojená 😉