Zavinovačka. Kterou byste doporučily?

violla29
20. lis 2019

Ahoj chtěla bych se vás zeptat, jakou zavinovačku byste doporučili pro zimní miminko? Rozhoduji se mezi péřovou zavinovačkou od Kiedronové nebo zavinovačku šněrovací pevná záda ANGEL (little angel). U té péřové mi připadá, že je náročnější na údržbu, ale zase si ji hodně maminek chválí. Nebo je lepší klasická little angel na zavazování? U které se i píše že má termoregulaci (zabraňuje přehřívání). Díky za odpověď

zelenaesmolda
20. lis 2019

Ja bych perovou zavinovacku nechtela kvuli udrzbe.Peri nemuzes strcit do pracky a kdyz ti protece plinka tak to budes pokazde nosit do cistirny?

lolidolly
20. lis 2019

místo perove zavinovačky bych volila teplý fusak (do kocarku) a do vnitř ne tolik teplou. Při synovi jsem měla úplně obyčejnou,nebo tedy 2, je to lepší. Teď mám v plánu určitě pořídit zavinovačku z materiálu podobnému hadrovým plenkám, je to hrozně měkké a příjemné pro děti, něco jako mušelinové zavinovačky
https://www.yourstar.cz/pro-mimi/zavinovacka/

martiniquest
20. lis 2019

Jedina swaddle me nebo neco podobneho. Aby nedochazelo k prehrivani ditete a zaroven melo volne kycle

emamaira
20. lis 2019

Angel je skvělá, byla jsem s ní moc spokojená a malej taky. U perove na obrázku by mi vadilo, že je jen na knoflík a nejde tolik utáhnout. Syn se narodil dvoukilovy a pouze little angel šla stáhnout tak, že plnila funkci a nevypadaval z ní.

tervi
20. lis 2019

@violla29 S péřovou nemám zkušenost, ale s tou LA ano, je perfektní. Dokupovali jsme ještě jednu (jedna se pere, druhá užívá). Také jsem měla asi tři obyč na suchač, a ty letěly po týdnu z domu.

kattyd
20. lis 2019

Za me take Little Angel, byla perfektni. Vypln se da vyndat a dala se pouzivat i kdyz bylo tepleji. Mela jsem jeste dve jine zavinovacky, ale LA pouzivala nejvic a nejradeji u obou deti

violla29
autor
20. lis 2019

@kattyd @tervi @emamaira díky za odpověď, je potřeba kupovat k zavinovačce ještě náhradní povlak?

danask88
20. lis 2019

Určitě žádnou, zavinování se nedoporučuje. Ničí kyčle, přehřívání, velká spavost, nižší chuť k jídlu, neprospívání, zpomalení motorického vývoje a nevím na co jsem ještě zapomněla. I peřinbaba Kierdoňová uznává, že v mnoha věcech neměla pravdu, ale kšeft je kšeft.
Že zavinování škodí, se ví už dlouho. Pro legraci úryvek z jedné velmi staré knihy:

martiniquest
20. lis 2019

@danask88 Proto pisu, ze jedina pouzitelna je Swaddle me. Tam je to jen o tom, ze ma dite semknute ruce, ale nohy volne. A je z tenkeho bavlneneho upletu. Nicmene stejnou sluzbu udela zavinuti rukou velkou plenou. Nektera mimina rozhazuji ve spanku rukama a tim se budi

pathan
20. lis 2019

@danask88 My jsme zavinovali detskou dekou tak, aby byly napevno jen ruce. Co se prospívání a motorického vývoje týče, tak to.bylo obojí nadstandardní. Spala vždycky spíš míň než vic, rozhodně zádných 20 hodin denně.

violla29
autor
20. lis 2019

Nám ale na kurzu říkali, že když miminku zaskočí nebo si potřebuje pomoct ručičkama v nádechu zvedne ručičky podél hlavy, a tím si uvolní plíce. právě jsem myslela takovou zavinovačku kde by dítě mělo volné ručičky @martiniquest @danask88

petulejan
20. lis 2019

Mám little Angel a jsem naprosto spokojená. Měla ji v létě a teď už na ní jen spí. Nic prijemnejsiho jsem snad neviděla 👍

kattyd
20. lis 2019

@violla29 nic k tomu kupovat neni treba, ta zavinovacka vse obsahuje - je tam vnejsi povlak, vnitrni vypln jakoby perinka a takovy molitan v zadove casti, ten jsem teda hned vyndala a vubec nepouzivala. Oba synove maji kycle ok, bez zavinky by neusli, za me spokojenost.

martiniquest
20. lis 2019

@violla29 To jsem nikdy neslysela. Nicmene ja zastance zavinovani nejsem, tak jsem to vic ani nezkoumala. V klasicke zavinovacce je ale zavazane jak vanocka, ne? Jinak pak nevidim smysl, proc by to vubec kdo pouzival. Prikryt se da dite i dekou/perinou.

meganx
20. lis 2019

@violla29 také jsem to slyšela. Že se tímto “lekne” a nadechne se

meganx
20. lis 2019

Jinak já si ušila rychlozavinovačky a mám i jednu péřovou, zatím je miminko v bříšku, tak uvidíme, ale hodně je péřová chválená

zelenaesmolda
21. lis 2019

@martiniquest
malym detem dela ten pocit svazanosti dobre,jsou tak zvykle z delohy 🙂

mariegroth
21. lis 2019

@martiniquest Swaddle me je jedina, kterou pouzivam. Zavinovani se doporucuje, protoze miminka maji silne reflexy, ktere je dokazi probudit. Navozuje to pocit bezpeci, imituje to brisko maminky. Rikate prikryt dekou - vim, ze spousta maminek mi rekne, ze nemam pravdu, ale miminko si muze deku pretahnout. Volne prikryvky jsou proti doporuceni prevence SIDS.

mariegroth
21. lis 2019

@violla29 To jsem sice neslysela, ale pokud delas neco na zpusob "swaddle me", tak by ses mela ujistit, ze mezi swaddle a hrudnikem se ti vejdou dva prsty - aby to nebylo moc utazene a mimco mohlo volne dychat.

martiniquest
21. lis 2019

@mariegroth Tak taky by se dalo rozebirat, jak je bezpecne spolecne spani vs dite samo v postylce - ohledne SIDS. Preferuji jednoznacne spolecne spani, ktere je nejbezpecnejsi variantou.

martiniquest
21. lis 2019

@zelenaesmolda Jasne, proto pouzivam satek, hacku a velmi casty kontakt vcetne spolecneho spani. V zavinovacce nevidim smysl a v nasem zivotnim stylu a pristupu k diteti ani vyuziti.

tervi
21. lis 2019

@violla29 Určitě! Kolikrát se mé malé povedlo si poblinkat ten den danou čistou zavinovačku a druhá byla na šňůře...

mariegroth
21. lis 2019

@martiniquest Cetla jsem nejnovejsi studie, kdy uz teda rikaji, ze spolecne spani snad neni takovy problem, pokud rodice nejsou pod vlivem alkoholu/drog. Osobne preferuji basinet primo vedle me postele. Kazda jsme jina 😊

iris92
21. lis 2019

Rozhodne perovou, na udrzbu neni tak narocna, zajisti spravnou termoregulaci, poskytuje idealni oporu pro cele telicko a zabranuje splostovani hlavicky. My jsme ji porizovali az ve 3 mesicich na doporuceni rehabilitacni dr. a vyuzili jsme ji dlouho. Doted ji ma maly (10 mesicu) jako takovou relaxacni zonu v obyvaku. Ma z ni udelane hnizdecko a kdyz chce, tak se tam na chvilku zavrta a odpocine si.

martiniquest
22. lis 2019

@mariegroth Spolecne spani snad neni problem? 😂a jak spavali vsichni nasi predci? Jiste ze neni problem. Problemem jsou separovane deti

mariegroth
22. lis 2019

@martiniquest Myslela jsem to v ramci SIDS...
Ty jsi fandou spolecneho spani, ja ne. Maly ma basinet primo u me postele. Nasledujeme doporuceni americke asociace pediatru. Kazdy at si spi jak chce. 😎

zelenaesmolda
22. lis 2019

@iris92
jak se udrzuje perova zavinovacka kdyz se peri nesmi prat?

fouskovi
22. lis 2019

Nezavinovat tak mě odvezou syn byl rád zavinovan a lépe pak spal vnevidim na tom nic špatného vždyť to dělají i v porodnici

pathan
22. lis 2019

@zelenaesmolda Mimiconcept třeba říká, že na 30 st ano, navíc je tam povlak z muselinu. A samozrejme prat v prasku na zivocisna vlakna...

zelenaesmolda
22. lis 2019

@pathan
diky,to jsem netusila,ze se muze prat 🙂
i kdyz osobne bych stejne treba pokadenou zavinovacku na 30 prala nerada