Zázračná zavinovačka nebo péřová?

darina7
15. črc 2016

Ahoj maminky, čekám maléhou princeznu a zvažuji v čem ji budu dávat spávat. Určitě bych chtěla zavinovat. Již jsem si koupila takovou tu zázračnou bavlněnou zavinovačku, jak se váže i přes ručičky. Ale bojím se, že jen v tomto a přikrytá dekou bude malé zima (bude v říjnu a tedy budeme mít před sebou celou zimu). Ještě jsem četla dobré renze na péřové zavinovačky. Ale nevím, jak ty měkké záda jsou pro miminko vhodná a také nemají pevná záda, tak je se v tom bude manipolovat třeba návštěvám. Nebo jsem našla ještě tuto zavinovačku šněřovací s pevnými zády:
http://www.drevene-hracky-kojenecky-textil-char...
Určitě chci zavinovačku šněřovací nebo minimálně suchý zip + šňůrka. Máte nějaká zkušenosti? Kamarádka mi radila 3zavinovačky, abych je vyvětrala nebo kdyby byla poblinkaná, aby stihla uschnout atd.. Tak možná od každého jednu🙂, ale je to poměrně drahé, tak třeba 2 by stačily... Děkuji moc za tipy🙂...

hanih
15. črc 2016

@darina7 Klidně bych zůstala jen u té bavlněné, co už máte. Máme taky holčičku narozenou v říjnu a zavinovačku jsme nepoužívali vůbec - doktor přes kyčle nám radil ji nepoužívat. Kyčle měla malá v pořádku, ale prý jim zavinování může uškodit. Takže jsme to dělali tak, že jsme dceři oblékli bodyčko, ponožky, přes to ještě overálek, čepičku, zavinuli jen ruce do pleny kvůli znehybnění, a přikryli peřinkou. V ložnici jsme udržovali stále 19 stupňů a malé zima nebyla, nenastydla, nic 🙂

verusky
15. črc 2016

@darina7 nejlepsi je polovysypana perova... dava mekkost miminku, ale miminko se do ni "nebori". ja mela ctverec, zavinula jen rucne a prikryla (bez snerovani). pak se mi po pujceni nevratila, tak na dalsi deti jsem mela super podlouhlou, co se prehla a na bokach zavrela na dva zipy. ja byla s perim naprosto spokojena... a na vymenu jsem mela jen obyc. bavlnenou, na chvilku, nez to uschlo 🙂

misha80
16. črc 2016

Já teď řeším podobnou otázku, ani ne tak kvůli tepelnému komfortu, ale kvůli zavinování jako takovému (ručiček, nožičky mají být volné). U prvního dítěte jsem používala jen obyčejné rychlozavinovačky na suchý zip, ve kterých se ruce moc nestáhnou a bylo to v pohodě, zdálo se, že malý je chce mít volné a spal dobře. Teď si říkám, že bych pro to možná měla udělat víc a zavinutí alespoň zkusit. Ale na základě zkušeností jiných maminek, kdy každému dítěti vyhovuje něco jiného, jsem se rozhodla, že to vyřešíme až po porodu podle toho, jestli bude malá zavinovací, nebo naopak bude chtít ruce volné. Dokonce toto zmiňuje i Eva Kiedroňová, propagátorka polovysypaných péřových peřinek, že je velmi doporučuje, ale ne každému dítěti vyhovují. Spíše zmiňovala děti nedošené, neklidné apod. Vzhledem k vysokým pořizovacím cenám těchto speciálních zavinovaček (a jsou opravdu potřeba min. 2 ks), bych koupila obyčejnou, vyzkoušela a pak se rozhodla. Existuje i velmi efektivní zavinutí ručiček pomocí bavlněné pleny - to umí sestřičky v porodnici a možná bude k nalezení i někde na netu. Pak stačí dát rychlozavinovačku a cena pořízení minimální.

misha80
16. črc 2016

Ty vlastně píšeš, že už máš tu bavlněnou, tak na ní bych vyzkoušela, jestli miminku to zavinutí vůbec vyhovuje a pak se rozhodla dál. Každopádně přeju, ať je princezna klidná a není třeba velkých řešení 😉

darina7
autor
16. črc 2016

Moc děkuji.. Tak možná opravdu počkám až po porodu, zatím s tou jednou bavlněnou zavinovačkou (v té má nožky volné, ale ručky pěkně zavinuté)🙂

gnozka
16. črc 2016

Mela jsem na malou zavinovacku miracle blanket. Ručičky byly svázané ale nozicky volne . Je na ne takova kapsa. A v tom jsem ji položila na Polovysypanou perovou perinku jako do pelisku a prikryla jen dekou ne perinou . A mala spala od 14 dne od narozeni tak ze jsem
V 20 hod nakojila pak v pul 2 a pak v pul 6 . Je narozena 30.10 . Věřím ze to hodne pomohlo v tom ze krasne spinkala od zacatku .

bachovy_esence_poradna
16. črc 2016

@darina7 měla jsem polovysypanovou péřovou, ale synovi nevyhovovala... jemu se nejvíc líbilo v tenké dece a pevně zavinuté ručičky a nebo pevně zatočený do šátku (tak spal na mně)

dcerka to měla zase jinak, ta nejlíp spala jen lehce přikrytá, zavinovačka i zatočení ručiček do deky jí vadilo...

s investicemi bych to moc nepřeháněla, protože člověk dopředu opravdu neví co bude konkrétnímu miminku vyhovovat 🙂
u nás měly obě děti rády jen šátek (každé jiný úvaz) a samozřejmě nejvíc se jim líbilo, když jsem je chovala nebo spaly vedle mě v posteli 🙂

antoinet
16. črc 2016

První syn - v té od paní Kiedroňové nonstop, usínal v ní do 5,5 měsíců, všude jsme ji tahali, byla to tutovka, usnul a spal v ní i v létě venku na dece🙂
Druhý syn - moc zavinování nedal, stačilo mít pár těch rychlo- na manipulaci a bambusovou plenu na zavázání ruček na spaní na první 3 měsíce

sebestol
Odpověď byla odstraněná
Zobraz