Návrat do práce. Je na tom někdo stejně?

niki1107
4. dub 2024

Ahoj milé ženy, ráda bych tu pokecala s někým, kdo je ve stejné životní situaci, bohužel jsem v blízkém okolí jedna z posledních, která to tak má. Mladší dcerka půjde v září do školky a mě čeká návrat do práce. Do nynější se vrátit nemůžu skrz dojíždění, takže musím najít práci jinou a vzhledem k požadavkům, které mám, tak to bude práce "podradnejsi" (není myšleno zle, ale brala jsem před dětmi manažerský plat, bylo mi jedno, kdy dojedu domů atd. ). Určitě chci práci na částečný úvazek, abych stále mohla být s dětmi a někde v blízkosti domova (bydlíme na vesnici) . Něco mám v hlavě a zatím to i vypadá, že nastoupím do práce zanedlouho, i když zatím na víkendy, protože to jediný čas, kdy je doma manžel. Ale můžu vám říct, že jsem z toho taková špatná, jsem nervózní z toho, jak to zvládnu, sebevědomí nulové. Nehledě na takové ty praktické věci, že mám strach, jak dáme nemocnost dětí bez jakéhokoliv hlídání, ale zase vím, že všichni to nějak zvládli, takže to dáme i my. Ráda bych pokecala s někým, kdo to má podobně nebo to má čerstvě za sebou nebo to snad zažívá zrovna teď. Budu se těšit na vzájemnou podporu 😊✨.

nikyliz
7. dub 2024

@niki1107 tak to mam asi jeste i neco dal, ale jelikoz jezdim 2x tydne, delam v buse (talze driv vypadnu) a beru si nekdy HO tak to nevadi. A vydelam prave stejne jako manzel, ktery videl dceru par hodin tydne. Kazdy si musi najit svuj rezim no☺️

lucienee
11. dub 2024

ahojky, já to samé řešila v prosinci, kdy jsem si došla do bývalé práce pro výpověď z důvodu zrušení mého odboru a v polovině ledna nastoupila do nové práce, se kterou jsem neměla žádné zkušenosti. Do práce jsem se vracela po více než 6 letech. A je to ... náročné no. Člověk si zvykne, ale to tempo je neskutečné. Dojíždím cca 20 minut + vozím ráno děti do školky a mám klasický úvazek na 8 hodin denně. Takže než dojedu do práce, tak tu pak musím být dlouho... mám pocit, že děti vidím jen z rychlíku a vlastně chystám jen snídaně a večeře... Zkušební doba mi už bude končit, za tu dobu samozřejmě děti nemocné několikrát. Naštěstí to vykryly především hodné babičky, do budoucna doufám v příležitostný HO. A taky si chci zkrátit úvazek. Člověk je neustále v nervu, že nic nestíhá, život protíká mezi prsty. Syn jde v září už do školy, takže to bude zase o to náročnější...
Ale jak tu psaly holky předemnou... každý si musí najít svůj režim no. Já obdivuju ty, které jsou na děti sami, protože všechno to stíhat je někdy moc i na dva.