Tatérkou z ničeho? Potřebuju nutně nějaké vzdělání?

sary_na
19. lis 2016

Ahoj 🙂
Chtelabych se zeptat,jestli jde se při mateřské stát tatérkou? Jakože-potřebuju nutně nějaké vzdělání nebo stačí projít třeba ročním kurzem? Je tu někdo,kdo by mi řekl,kolik to tak může stát? Sním o tom dlouho a teď stojím před výběrem vysoké a zajímá mě,jestli je třeba nějaký obor,který je potřeba,abych se na to mohla vrhnout.. 😕

annamina
19. lis 2016

Ahoj, to je zajímavý dotaz, který bych tady na fóru nečekala. I já mám kromě miminka tetování a kamarádku co má tatoo studio. Známe se z umělecké školy, z Vošky. Chce to umět kreslit, musí tě to bavit, budeš pracovat s lidmi, tak i vstřícný přístup a hygiena jsou důležité. Ona si po škole koupila zavedené tatoo studio od kluka, co byl tak trochu dobrodruh a odjel někam do světa. Má ho dodnes a je v tom co dělá moc úspěšná. Kurzy se dají dodělat průběžně, když už studio provozuješ. Nejlepší je stejně naučit se to od někoho, kdo to umí.

sary_na
autor
19. lis 2016

@annamina Talent na kreslení mám. S vstřícným přístupem taky problém nemám. 🙂 jen se na internetu hodně rozchází informace o tom,co je podmínkami pro to,abych to mohla dělat.Někde jsem se dokonce dočetla,že bych musela mít alespoň základ zdravotní sestry..čehož se právě bojím. Prostě bych ráda začala,ale nevím odkud. :-\

lrg
19. lis 2016

Já si teda myslím, že to je běh na dlouhou trať a uplatnit se jen tak bez zavedené klientely bude hrozně těžké. Lidi chodí ke svému tatérovi, nebo na doporučení, přeci jen je to životní rozhodnutí a nepůjdeš jen tak někam. A učit se na to zákaznících taky nemůžeš, každé tetování musí být perfektní. Určitě si myslím, že potřebuješ praxi v nějakém zavedeném salónu, kde se všechno naučíš, můžeš jim koukat pod ruce. Tyhle lidi jsou většinou takový nadšenci, že by tě mohli vzít ochotně mezi sebe a když vám to bude klapat, třeba už tam pak můžeš zůstat pracovat. Všichni dělají i v rámci salónu samy na sebe. Ono i to vybavení je hodně drahé. Co se týče legislativy, tam je to právě nějaké složité, musíš mít určitě zdravotní vzdělání jako doktor, sestra, nebo kosmetička, která ale má kurz na porušování kůže, nebo jak to mám nazvat 🙂 JInak ti na to živnosťák nevydají a legálně to nemůžeš dělat. Ale teď už to zase může být jinak, nebo třeba mají tatéři finty jak to obejít. Fakt bys měla nejlepší, když se nacpeš k nějakému profíkovi a on ti se vším poradí.

majkoz
19. lis 2016

Tak asi bych začala koupí strojku, barvy, tuny pomerančů na trénink a začala obcházet tatéry v širokém okolí se svými kresbami. Když se někomu budeš pozdávat, tak Tě třeba nechá mu "koukat pod ruce". Potom Tě třeba nechá dělat jednodušší ornamenty(ty většinou tatéry moc nebaví, tak když budeš šikovná, Ti je přenechají- dobrá praxe pro Tebe) a tak dále se vypracovat, dotáhnout to případně ke svému studiu, kde za tebe tvůj mistr bude "ručit". Asi těžko si otevřít studio jen tak z fleku, leda tedy s nějakým kurzem, pochybuji, že se na něm člověk něco z praxe naučí.

sovulka
20. lis 2016

Musíš být bud zdravotnický pracovník, nebo kosmetička (kosmetická škola, nebo rekvalifikační kurz s praxí) Pokud ani jedno z toho nemáš, musíš najít garanta, ideálně nějakého tatéra, který se za tebe ,,zaručí,, a podepíše papír na živnostenském úřadě. Zivnostenský list se dělá na ,,porušení integrity kůže,, Bez toho dělat nemůžeš, pokud bys dělala načerno, jsou za to šílené pokuty. Nebo ještě možnost, aby tě nějaký tatér zaměstnal. Pokud bys byla u něj zaměstnaná, živnostenský list mít samozřejmě nemusíš. Kurzy jsou drahé a vybavení taky. Já před dvěmi lety rozjížděla permanentní makeup, to je hodně podobné 🙂

annamina
20. lis 2016

Jo, napadá mě ještě, že služby tatoo studia jsou i třeba piercing a na to člověk musí mít náturu. Bez zdravotního školení to asi nepůjde.

sovulka
21. lis 2016

@annamina piercing být nemusí....

sovulka
21. lis 2016

@sary_na na FCB je skupinka jmenuje se nějak ,,začínající tatéři,, ..... lidi si tam dávají svoje výtvory, radí si, hledají ,,oběti,, na tetování, bud zdarma, nebo za symbolickou cenu. Píšou tam i lidé, že hledají někoho, kdo je zadarmo potetuje, zkuste mrknout... nebo jsou i fora na internetu ohledně tetování, poptejte se spíše tam....

sary_na
autor
21. lis 2016

Moc všem děkuju za rady. Do skupiny na fb jsem si podala žádost o přijetí,tak uvidím,jak to dopadne. Hlavně me zajímalo,jestli se nějak dá obejít to zdravotnické vzdělání,a jestli jsem to pochopila dobře,tak pokud se za mě někdo s tím vzděláním zaručí,já ho absolvovat nemusím 😉 což by byla paráda 🙂

sovulka
21. lis 2016

@sary_na ano, přesně tak, stačí garant - odpovědný zástupce: http://www.podnikatel.cz/clanky/z-poradny-za-co...