Výpověď v práci a těhotenství. Jak postupovat?

katanovobran
30. srp 2021

Ahoj holky mám dotaz,moje sestra v únoru nastoupila na nové místo po půl roce po ni začal šéf dost šlapat tak dala výpověď,má dvouměsíční výpovědní lhůtu a teď zjistila ze je v 5 tt.Jak se postupuje v tomto případě dal ? Nikoho takoveho v okolí nemá tak mě napadlo napsat sem ze by jste třeba mohli mít zkušenosti moc děkuji

konidana
30. srp 2021

@katanovobran to si musí sama rozmyslet, zda výpověď třeba nestáhne, nebo jestli si najde jiné místo. Pokud dá výpověď a jiné místo nenajde, možná by neměla nárok na mateřskou, jen rodičák od porodu

nikjean
30. srp 2021

@katanovobran Počká až ji skončí výpovědní lhůta a půjde se přihlásit na pracák nebo si najde sama jinou práci.

kocila
30. srp 2021

@katanovobran vypoved podala sama a vypovedni doba ji bezi bez ohledu na okolnosti (pripadne stahnuti vypovedi musi byt se souhlasem obou stran).Takze pujde na pracak.

katanovobran
autor
30. srp 2021

@kocila no a bude mít nárok na nemocenskou ? Jednou už potratila

maxulekapcule
30. srp 2021

@katanovobran Na nemocenskou ano, na materskou zrejme ne

ssedrumm
30. srp 2021

@katanovobran
Ahojky, at zkusí jit za sefem, ze tu výpověď chce stáhnout... Kdyz ji stáhne, tak tehotnou ji pak vyhodit nemůže 😉

drep
30. srp 2021

Pokud lékař shledá, že ztratila práceschopnost, může mít PN (pozor, shledat to musí lékař, nikoliv ženy na modrém koni). Nicméně úplně správně, když jí skončí pracovní poměr, tak to musí nahlásit lékaři a dále být posuzovaná pro pokračování PN jako osoba ucházející se o práci, nikoliv podle původního zaměstnání. Tj. Pokud je fyzicky schopná dojít na schůzku na pracák, tak PN ukončit. OSSZ slibuje, že po těch fake neschopenkách (tady vzniká škoda státu, protože se defakto vyplácí neoprávněně dávka) půjdou, tak uvidíme.