Bolesti SI skloubení a ischias

jitulien
25. únor 2018

Ahoj holky, jsem ve 21.tt a chytil mě zřejmě sedací nerv. Kdysi mě boleli SI, nedávno samozřejmě začli taky (bolest jen při vstávání z postele), nic hrozného. Dnes jsem si nechala bolestivé SIčko zatejpovat, pak jsem šla asi půlhodinovou procházku a ozval se mi sedací nerv (bolest vystřelující do hýždí, stehno,..). Určitě nejsem první ani poslední, kdo to tak má, tak se chci zeptat- co vám na tu bolest pomáhalo? Dojít si k Dr. je mi celkem jasný, nicméně než si tam zajdu- nějaká úlevová poloha, obklady,..? Díky každé za dobrý typ. 🙂

ssandy
25. únor 2018

Suchy teplo a tehotensky pas, hluboke dychani do bricha a pak cviceni s fyzioterapeutkou. Preslo to az s porodem. Ted to mam znova, tak zas bojujuj. ☹

verunkanatalka
26. únor 2018

Ischias jsem měla ve 37 tt a musela jsem na kapačku...nic jiného nešlo dělat,nezvedla jsem se ze země..

alemari
26. únor 2018

Cvičení, ono se to celé napíná a zároveň má tendence zkracovat se-pak to bolí. Najdi si těhu cvičení, jinak tě to může dost ošklivě omezit i u porodu.

vetyver
26. únor 2018

Občas trpím i dva a půl roku Po druhém porodu... Suché teplo (ohřívací láhev), náplasti ( poradila bych se v lékárně), cvičení... Tejpy jsou taky dobrý, mě celkem pomohly,ale holt stačí víc pracovat Na zahradě a zase se nemůžu hnout... Jo a ještě rada, stát rovně a kdyz delší dobu stojíš třeba při vaření tak než,,vyhodit bok,, tak se rozkrocit na šířku ramen (rada přímo od fyzioterapeuta) .

bonifacek
26. únor 2018

Ahojky, mne bohužel nepomohlo nic, snad trošku těhotenský pás. Rozjíždí se to vše hormonálně a prostě nic nepomohlo. V prvním těhotenství mi to začalo později, také do té nohy to vystřelovalo a SI. Polevilo to pár měsiců po porodu. Ve druhém těhotenství to začalo mnohem dřív a víc. Zase to samo přestalo pár měsíců po porodu. Při porodech jsem tím omezována nebyla, rodila jsem přirozeně bez epidurálu. Bylo mi kolikrát až do breku, jak jsem byla bezmocná a třetí těhotenství si ani představit nedokážu....

jitulien
autor
26. únor 2018

Díky za rady holky 🙂 tejpy zdá se fungují jak na SI tak na ischias 🙂 zatejpované mám bolestivé místo a díky bohu působí ve stejném bodě na obojí ;) samozřejmě představa, že bych si měla přidřepnout, je absolutně ztracená (zkusila jsem v práci), ale jinak včerejší kulhání je dnes úplně pohodová chůze.. :D bála jsem se, že budu kulhat jak důchodci po Kauflandu ;) tak snad to nebude tak zlé

bonifacek
27. únor 2018

Držím palce, aby to bylo aspoň trošku snesitelné!! Asi opravdu funguje jen nějaká podpora - tejpování, pás, jinak nic :( Pamatuju si sebe, jak jsem šla pár týdnů po porodu poprvé sama nakoupit a byla jsem snad horší než ten důchodce :(

jitulien
autor
27. únor 2018

@bonifacek díky 🙂 jo naštěstí mám kurzy na tejpování, takže si spoustu můžu udělat sama, nebo nainstruovat někoho 🙂 naštěstí to nic složitého není a funguje báječně 😉 Dnes den volna a bolest mě vyrušila jen jednou, kdy jsem fakt nehleděla na to jak vstávám z postele 😀 Jinak je to super, na tejpy nedám dopustit

bonifacek
28. únor 2018

Tak to je fajn 😀 Někde jsem myslím viděla i podtejpovane brisko, mozna by to mohlo pomoct, že by nebyla taková váha na ty pánevní kosti 🤔 a trochu by to zmirnilo tu bolest... Držím palce, aby to takhle pomáhalo dal 😉

cheerion
1. bře 2018

Mně pomohla fyzioterapeutka. Po hodině s ni jsem odcházela s "novým" tělem.

jitulien
autor
2. bře 2018

@bonifacek joo o tom jsem přemýšlela, že si tejpnu i bříško 😀 akorát bych byla asi celá zatejpovaná

@cheerion ono to naštěstí tak příšerné není 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru