Možný porod ve 33+6tt, máte zkušenost?

titti_h
20. kvě 2016

Ahoj holky, potrebovala bych od Vas poradit/uklidnit. Od zacatku tehotenstvi mame velke problemy, doktori stale necim strasi, takze jsem po kazde poradne ve stresu (spousta z Vas to urcite zna). Dnes jsem podle UZ 33+6, detatko je oproti datu menstruace o tyden a pul mensi (to vime od 12 tt). Protoze mam placentu previu partialis (zasahuje 8 mm pres branku), sekce me nemine. Bohuzel vcera na kontrolnim UZ se zjistilo, ze jsou nejak zhorsene/hranicni prutoky placentou a miminko ma nizsi tepovou frekvenci, zhruba 110 tepu za minutu. Hospitalizovali me v nemocnici, dostala jsem kortikoidy na dozrani mimincich plic, toci mi skoro kazdou hodinu monitor a ceka se, co bude dal - hrozi mi tim, ze pokud budou hranicni prutoky i dnes, pujdu hned na sekci. Znamenalo by to tedy porod v ukoncenem 34 tt - mate s tim nekdo zkusenost? Je to pro miminko velke riziko? Hrozne se o nasi berusku bojim ☹

nazka
20. kvě 2016

Ahoj, kamarádka rodila ve 31.tt.. poslední dny brala kortikoidy na dotvoření plic miminka. Malý se narodil a byl nějakou dobu v inkubátoru a pak v nedonošeneckém centru asi měsíc. Teď už mu jsou tři roky, je zdravý. Jen mají do 5ti let nějaké speciální kontroly (kardio, ...) u doktorů. Co by tehdy za to moje kámoška dala, kdyby ho udržela ještě o tři týdny déle, které ty máš 🙂 kdybys chtěla, můžu ti poslat fotku miminka po narození 🙂

titti_h
autor
20. kvě 2016

Dekuju 🙂 fotky miminek jsem hledala, jsou to takovi prtouskove malinkati, no svira se mi z toho srdce. Vim, ze miminka zachranuji uz od ukonceneho 24 tt, ale i tak ve cloveku hloda strach, hlavne kdyz si tech neprijemnych zprav vyslechl uz tolik...

lucka024
20. kvě 2016

@titti_h Ahoj neboj beruška to zvladne 🙂 nevim zda te to uklidni ale ja se narodila ve 28-29tt v Nedeli to bude 25let a jsem v pořadku 🙂.A za tu dobu medicina hodne pokročila takže se nemusiš bat 🙂

nazka
20. kvě 2016

@titti_h ono se vždycky víc mluví o něpříjemných věcech než o těch příjemných, to e dáno obavami lidí, co kdyby se to stalo jim. Neboj se, věřím, že to zvládnete. Opravdu, té mé kamarádce říkali, jak je v tomto období důležitý každý den. Když na ní šel porod, tlačili jí do ledové sprchy, aby ještě vydržela. A vy máte měsíc navíc 🙂 opravdu věřím, že to bude v pořádku 🙂

denousek
20. kvě 2016

neboj 34tt uz je ok 🙂 miminko bude v poradku!!

jetynka
20. kvě 2016

@titti_h ahoj já mám teď vloni v říjnu Mimi narozené 34+5, po 2davkach kortikoidů dýchal sam, neměl žádné léky ani žádný jiný problém, krom udržení teploty a žloutenky kterou zvládl díky fototerapii. narodil se akorat s krapet větší váhou 2,8kg co v tomhle týdnu mívají miminka cca o půl kila min ale to není pravidlem, jinak zítra má 7mes Nekorig. a má 8kg a 75cm, nikdo by na něm nepoznal že je nedonošeny. držím palce, Mimi bude v pořádku 🙂

marketa11112
20. kvě 2016

tyden uz je v pohode. ja rodila 30 + 5.. a syn je zdravi.... nebudu rikat , ze zacatky nebyly tezke.. byly.. clovek nevidel pokrok, bylo vice starosti s dychanim, vice kontrol u lekaru, navíc jsme v nemocnici chytli rs vir.. oba...problémy s kojenim.. nakonec se mi to povedlo udrzet 11 mesicu.... ale stalo to za to....

titti_h
autor
20. kvě 2016

Holky, moc Vam vsem dekuju. Snad to u nas dopadne tak dobre, jak pisete 🙂

zrofka
20. kvě 2016

to je hezký týden 😉 držím ti palce! já porodila kluka sice v 35+2tt ale celkově se mi sekl a odpovídal 31tt váhu měl 1950g... 😉 zvládl to krásně...

annaluciapetrzel
20. kvě 2016

@titti_h ttiti ahoj. neboj se. ses za 30tt a mimco ma vice nez 1kg. Ty ses 33 nebo 34 a to uz je dost dobre. Kortikoidy mas. Pkd bude nutne, radej at jde mimco ven. Doktori vi co delaji. V CR je pece o nedonosecne na velmi vysoke urovni. Nebudem ti tady s holkama co porodily predcasne nalhavat ze to je sranda. Neni. Ja dcera 31+3, 1680g. 11 dni na JIP, mesic v nemocnici. Ale zvladly jsme to. Drz se 🙂

madulinka
20. kvě 2016

Ahoj, já měla akutní sekci ve 33+7 (takže 34.tt). Důvodem byl Hellp syndrom (minimální průtoky pupečníkem, miminko zaostávalo o 4 týdny, k tomu moje problémy jako šíleně vysoký tlak, otoky, atd.
Nestihli mi dát ani kortikoidy, přijela jsem tam po 14. hodině, malá se narodila v 15:55 🙂
Začátky byly krušné (malá měla 1420 gramů a 39 cm), pobyla si v nemocnici měsíc.. Následky žádné nemá (ťuk, ťuk), je to bystrá, zdravá, veselá a velice upovídaná holčička 🙂

stastnaivka
20. kvě 2016

@titti_h Rodila jsem loni ve 33+2tt, malý měl 2040g a 42cm, dýchal sám, byl pak týden v inkubátoru a další týden a půl jsme ještě byly v nemocnici než splnil podmínky na propuštění domů - jako váha, bezproblémovové papání a ukončený (myslím) 36tt. Dostávala jsem též kortikoidy, hořčík a ještě něco. Když mě odpojili od kapaček tak se synek rozhodl, že stejně půjde na svět takto dříve 😉 Dnes je z něj zdravý a šikovný klučík, který v něčem předčí i donošené děti.
Takže zkus hlavně zůstat v klidu a po porodu být co nejvíce s miminkem (jak jen to doktoři a sestry dovolí), ten kontakt si myslím, že nám chyběl.
Držím pěstě ať vše dobře dopadne 🙂

mosquito
20. kvě 2016

Holky taky se timto trapim. Cekam dvojcata a vcera Acku odtekla plodova voda. Kontrakce po 12hod ustaly. O půlnoci dostanu druhe kortikoidy. Jsem teprve 32+1 dle MS. Zacinam se dost bat....

annapans
20. kvě 2016

Já znám zdravou holčičku (dnes už 4 roky), co se narodil ve 25.tt. a je zdravá. Jen má silnější brýle a do budoucna ji možná očka zoperují ale to je myslím to poslední

joslin
20. kvě 2016

@mosquito naše česká neonatologie patří k těm nejlepším, lékaři jsou schopni se postarat i o menší prcky, jsi v 33.týdnu, tak to není tak hrozné.... já ležela sice jen s jedním prckem v pupku v 32.týdnu v porodnici pro špinění a ubezpečovali mě, že by se o prcka už dokázali postarat. Porodila jsem v 38+4 tt. Hlavně se nestresuj, mysli pozitivně a prcky ještě ukecávej, že jim je vevnitř v bříšku krásně teploučko. A prcka "A" hlavně ukecej, že pokud v bříšku ještě vydrží, dostane jako první například pusinku 😉 čím méně nervů a stresu máš, tím lépe i pro prcky 😉 mysli na to, jestli mají prckové vše připravené, jestli nemáš třebas ještě nějaký rest v podobě nepřečtené knihy pro dospělé, protože pak už nebudeš mít čas 😉 Opatruj se a držím palčáky!

mosquito
20. kvě 2016

@annapans
@joslin
Holky dekuji za podporu. Ja zacala cist na netu a to jsem nemela ☹ Urvite to bude v poradku. Ksou to kluci sikovni a oba by meli mit pres 1,5kg. Dekuju moc

annaluciapetrzel
20. kvě 2016

@mosquito ahoj, bude to dobre. ma zkusenost. nehledat na netu. bavit se mamkama, ktere si tim prosly. mne moc pomohla kamaradka, kt si tim prosla, denne jsme si psaly. hlavne vydrzet do druhe injekce kortikoidu 🙂. a jak tady nektere matky fnukaji jak je ceske porodnictvi strasne tak vez ze ceska neotologie je uplne nejlepsi 🙂. ja jsem mela taky odhad 1,5kg a pak mela holcicka 1,68kg.

annaluciapetrzel
20. kvě 2016

@mosquito a pokud lezis na obilnaku, tak tam jsou uuuuuuuplne nejlepsi. jeste doted tam s dcerou obcas zajdem pozdravit. 🙂

emisekkk
20. kvě 2016

@titti_h neboj, já ležela na Obilňáku před léty od 26 tt a měla jsem tam známou a to šéfku neonatologie pro nezralá miminka a ta mi říkala, že 34 týden je pohoda, neb už je vše funkční včetně plic a když ti dali i kortikoidy, tak to pojistili. Tak se fakt neboj. Lepší, aby udělali sekci než další problémy.

japona
21. kvě 2016

@titti_h V ukoncenem 34.tt jsou mimina už hotova, prognozy maji jako bezni novorozenci, bude v pořádku!

mosquito
21. kvě 2016

@annaluciapetrzel dekuju 🙂 Lezim v českých budejovicich. Druhe kortikoidy jsem dostala v noci. Spala jsem, takze i malo nolesti. Vcera vecer me to proste nějak přepadlo a zacala jsem.se bat. Ale verim, ze kluci si svou cestu vybojuji a bude vse v poradku 🙂

titti_h
autor
22. kvě 2016

Ahoj holky, moc Vam vsem dekuju za podporu! Zatim v nemocnici zustavam, ale prutoky jsou pry v poradku, monitor se doktorum taky uz libi (aby ne, toci mi ho 3x denne a do male porad stouchaji, aby byla aktivni, je hodne spava). Bohuzel na mou vcerejsi otazku jestli pujdu v pondeli domu mi vikendova doktorka rekla ze ne, ze v nemocnici uz nejspis zustanu az do porodu (tzn tri tydny do planovaneho cisare ve 37 tydnu) - kvuli te placente. Jsem z toho desne otravena, protoze o te se vi uz dva mesice a nikdo o zadne hospitalizaci nic nerikal :( takze vlastne jedno dopadne dobre, ale pridaji Vam dalsi starost.

lucka024
22. kvě 2016

@titti_h tak pobyt v nemocnici na radosti nepřida navic tak dlouho ale hlavni je že miminko je v pořadku 🙂

nikdo17
22. kvě 2016

ja jsem rodila letos v lednu ve 33.tt kvuli preeklampsii a nulovym prutokum. ptz prutoky byly opravdu nulove a mimi o hodne mensi nez melo byt nestihli mi dat ani zadne kortikoidy na dozrani plic a sla jsem rovnou na sal na cisare. mimi po porodu 39 cm a 1370 gramu takze opravdu ma!e na tyden porodu, presto celou dobu i bez pripravy kortikoidy dychal sam, mel sice nejake problemy, byl esic v inkubatoru ale jinak byl sikovny a je to nase zlaticko. takze i kdybyste uz mela rodit, urcite to dopadne dobre😊

annaluciapetrzel
23. kvě 2016

@mosquito chtela jsem se optat jak to jde a vidim, ze uz jsou kluci venku. jak to jde 🙂? drzime palec s Lu (dcera)

mosquito
23. kvě 2016

Kluci se narodili akutnim císařem v nedeli v noci. Jsou v inkubatoru. Dari se jim dobre. Vcera je videl pritel a nasi. Dnes za nimi jdu poprve i ja. Tal loc se tesim 🙂 dekuji, ze na nas myslis 🙂 mej se fajn.

joslin
24. kvě 2016

@mosquito držím palčáky, hlavní je, že se prckům daří dobře a ty máš fajn náladu....už ne tak depresivní... buď optimistická a všecko bude v pořádku 😉 ať se daří a jste všici zdraví!!!!!

samaber
24. kvě 2016

Já rodila 33+0 riziko je..

mosquito
24. kvě 2016

@joslin dekuju. Je to lepší kazdym dnem. S Tobiaskem jsem dnes uz klokankovala. Šimonek na stále podporu dychani tak to chce trpělivost. Oba jdou uzasni a nadherni. A brzy vsechno urcite dozenou 🙂

annaluciapetrzel
24. kvě 2016

@mosquito jj Lu byla na ncpap nekolik dni. Ono to chce cas. Je v CB rooming-in? Budes moct s nema pak byt na pokoji?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru