Mykóza v prvním trimestru. Co vám pomohlo a ulevilo?

fimbo
8. bře 2022

Ahoj holky, právě jsem v 6. Tt a před pár dny mě začala trápit mykoza. Před otěhotněním jsem se s ní párkrát setkala, ale vždy mi pomohla mast Clotrimazol na zevní rodidla. V přívalovém letáku jsem se ale dočetla, že se doporučuje jen ve 2. a 3. trimestru. Na gynekologii půjdu až příští týden, a tak nevím, jak si poradit. Máte nějakou radu z vlastní zkušenosti, co vám v takovém případě pomohlo a ulevilo? Případně jestli vám pomohl i ten Clotrimazol? Bojím se, aby neublížil. Děkuji! 😊

sirinfirst
8. bře 2022

Mě trápí kvasinky v těhotenství vždy skoro celé těhotenství a každé těhotenství. Vlastně tak poznám, že jsem těhotná ještě před pozitivním testem 😀 .. Pomáhají mi boraxove globule

danvitka
8. bře 2022

Nasadit Gynimun ! Mě takhle poslední mykóza pravděpodobně připravila o mimi 😔 další jsem udržela hlavně díky Gynimun probiotika, také jsem měla ze začátku v prvním trimestru problémy

monikaartimova
8. bře 2022

Zkusila bych zítra zavolat k doktorce a poradila se. V těhotenství bych si takto nic sama neordinovala. Tenhle problém má hodně nastávajících maminek. Hodně udělá strava, jednoduché cukry 🙂. Taky mám tento problém řekla bych, že od začátku až do teď. Na chvilku to přejde a pak za pár dni zase začne. Mám sice těhotenskou cukrovku, ale dietu dodržuji a hodnoty cukru se mi pěkně drží i tak mám tyto potíže😊.

eva118
8. bře 2022

Já používala VITAgyn C vaginální krém. Může se i v těhotenství, taky mě to trápilo v prvním trimestru.

esmeralda11
8. bře 2022

Jak už tu psala @sirinfirst, tak si můžeš v lékárně koupit boraxové vaginální globule (globulus cum natrio tetraborico) - jsou vyloženě určené k léčbě kvasinkových infekcí v těhotenství, byly mi doporučeny hned několika gynekology a tvůj gynekolog by ti je pravděpodobně taky poradil. A mně zabraly dobře musím říct👍

alexkisss
8. bře 2022

Ahoj sem momentálně e v 8 TT a taky me trapila mikoza koupila sem si laktacid a každý den sem se tím umyla a mám klid

michaelarousova
9. bře 2022

@fimbo cele tehu jsem s tim bojovala ..za me jedine boraxove globule☺️

goovana
9. bře 2022

@fimbo clotrimazol má v pribalovem letacku v kontraindikacich těhotenství 1 trimestr..určitě si ho tam nedávej...a mě taky pomohly boraxove globule

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru