Svědění zevních rodidel v 1. trimestru. Používala některá z vás Clotrimazole Recordati?

jan1242
23. únor 2022

Ahoj radilky vy my tu vždy dobře poradíte 🙏
Prosím vás, začaly mě asi tak před 3 dny svědit velké stydké pysky. Že začátku jsem to přisuzovala ochlupení, ale to mi přišlo už divné muset být každý den úplně do hladka vyholená a pořád abych svědění pociťovala. Jsem těhotná v 8tt. Dnes jsme zašla do lékárny, nevím zda se u mě jedná o kvasinkovou či bakteriální infekci ale nechala jsem si poradit v lékárně mast. A to sice mast : (Clotrimazole Recordati). Lékárnice mě na to řekla že to můžu a že pokud jim sladké jakože jsem jí řekla že jsem začala dost sladké tak řekla že to svědění může zavinit jak to sladké jídlo tak hormonální změna. A že se nemám bát že na krabičce je noha že to jsou blbci co to tam dávají na tu krabičku. 😅
Ale v privalovem letáku je napsané : že se tento přípravek nedoporučuje užívat v prvních třech měsících těhotenství.
Otázka zní : Používala jste ho některá taky na takové problémy v 1.trimestru? Bylo po užívání vše v pořádku ? Děkuji 🥰

optimistic
24. únor 2022

@jan1242 Já bych raději nepoužívala. Zkuste nejprve něco mírnějšího, např Vitagyn C. Při těchto potížích jsem užívala právě tento preparát a vždy pomohl, sice jsem nebyla těhotná, ale myslím, že se v těhotenství může. Pokud nemáte výtok, tak jen zvenčí večer natřít.

bva
24. únor 2022

@jan1242 ja mela podobne problemy v těhotenství (svedeni) a musela jsem vydrzet prvni tri mesice, pak me gyndar prelecil a mela jsem klid. Ale ten prvni trimestr mi ani v lekarne nechteli nic predepsat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru