Odmítnutí vnitřního vyšetření (nejde o Hamiltona). Mám na to nárok?

skarma007
22. zář 2021

Ahoj, můžu při vyvolávanem porodu odmítnout vaginální vyšetření? Včera mě přijali kvůli horšímu monitoru a vyššímu tlaku do porodnice, aby mi vyvolali porod. Za jeden den mi udělali 3 opravdu velmi silně bolestivé vyšetření. Dnes ráno to bylo ještě horší. Nemůžu z toho pořádně chodit a bolí mě to celý den. Když mi sestra se snažila zavést tabletu proti kvasinkam, tak musela hodně opatrně, ale i to mě díky tomu, jak mě dole rozrajbovali, hrozně bolelo. Říkala jsem to doktorovi, že to strašně bolí a skucela jsem, ale dál pokračoval. Jsem 40+2. Mám nárok na to odmítnout jejich opravdu necitlivé vyšetření a dál aby mi vyvolavali porod? Ještě nerodím a už jsem z toho psychicky rozhozena, jak děsně to od nich boli. Na gynekologii mě vyšetření nebolelo. Děkuji. Jde mi o zdraví dítěte především, ale tohle už dál nesnesu.

tahejhula
22. zář 2021

Odmítnout můžeš cokoli.

skarma007
autor
22. zář 2021

@tahejhula děkuji, mě jde o to, aby dal pokračovali ve vyvolavanem porodu kvůli diteti, ale aby do me uz nehrabali, aby se ten porod spustil i bez toho jejich vyšetření...

tahejhula
22. zář 2021

@skarma007 však to nesouvisí, pokud je tato péče neodkladná, nemohou ji odmítnout na základě toho, že nechceš vyšetření.

hezz17
22. zář 2021

Bohuzel tablety na vyvolani bez vysetreni nezavedou. Uprimne rikam, ze vysetreni v prubehu porodu bylo to nejhorsi z celeho meho vVolavaneho porodu 😖 jen jsem videla pa, ze si bere rukavici, uz se mi kroutily palce u nohou

marcicek84
22. zář 2021

@skarma007 a jak by ti meli ten porod vyvolat,kdyz si tam nenechas zavest tabletu? Bez toho to asi nepujde.Mozna ti delali Hamiltona a treba uz nekolikrat,ten bolet muze...

skarma007
autor
22. zář 2021

@tahejhula tak super, děkuji 👍🙂

hezz17
22. zář 2021

@marcicek84 ono muze bolet a casto boli i jen samotne vysetreni bez hamiltona.

marcicek84
22. zář 2021

@hezz17 tak bolet muze vsechno,ale ty tablety se na vyvolani se zavadeji prave dovnitr,jedine,ze by to meli v infuzi...

skarma007
autor
22. zář 2021

@hezz17 jenze ja uz ted z toho sem zablokovana psychicky, celou noc jsem nespala z toho hroznyho zážitku v noci a to jeste ani nerodim a nemam připravený cesty, ja jim to leda celý odmítnu a pudu domu. Kor kdyz vim, ze mi to budou delat zase...

skarma007
autor
22. zář 2021

@marcicek84 tabletu at mi zavedou, to snesu, ale ne to jejich necitlivy vyšetření

skarma007
autor
22. zář 2021

@marcicek84 tablety jak mi dávají do čípku taky dost boli, ale ještě to snesu, ale to vysetreni uz opravdu ne. Sem z toho psychicky mimo a timhle stylem se fakt nerozrodim, přesto na gynde mi delali vyšetření, které mělo úplně stejnou vypovídací hodnotu a nebolelo me to. V porodnici je to horor

vikinkav
22. zář 2021

Muzes odmitnout, akorat kdyz uz budou zavadet tu tabletu nebo te kontrolovat tesne pred tim, tak asi ne 🤷‍♀️

veruuu_kubesovic
22. zář 2021

@skarma007 a to ještě teprve bolet bude...
Můžeš odmítnout cokoliv, ale dítě jednou ven prostě musí...

tahejhula
22. zář 2021

@skarma007 nenech se rozhodit pitomými komentáři, jak to ještě bolet bude. Porod jako takový je proces přirozený, to, co ti tam provádějí, nemá s přirozeností nic společného. Nehledě na to, že čím víc do tebe s prominutím hrabou, tím spíš ti zavlečou jakoukoli infekci do děložního hrdla. Co popisuješ, je v podstatě na stížnost.

tahejhula
22. zář 2021

A pokud ti dělali Hamiltona bez upozornění a bez toho, že bys podepsala informovaný souhlas s jeho provedením, je to na stížnost na 100%.

sirinfirst
22. zář 2021

To asi není normální, ne? Já vlastně nechápu, co dělají, že to bolí, mě vyšetření nikdy vůbec nebolelo, prostě jen sáhli na čípek, v jakém je stavu.. Přeci nemůžeš rodit v takovém psychickém stavu, ale doktoři a PA jsou taky lidi, zkus si s nima promluvit, že tě to bolí, že se bojíš už každého sáhnutí..

marcicek84
22. zář 2021

@skarma007 tak oni te asi fakt musi pred kazdym zavedenim tablety vysetrit,tomu se moc vyhnout neda,ale,ze to delaji tak necitlive,to se mi zds divne,mozna jsi tam hodne prekrvena a tim to mas cele precitlivele,tablety ti muzou zavadet max.3 dny a max. 2 tablety za den a pak uz by ti meli navrhnout cisare pokud se nerozrodis.

vikinkav
22. zář 2021

Ja mam par dni po terminu a dochazim na kontroly do porodnice a je tam jedna mlada doktorka, od ktere to boli jak prase 😅 jakoby tam neco hledala a nemohla najit. Ostatni jsou v pohode. Uz jsem ji chtela rict ze VV teda dnes nebude, ale zas jsem byla zvedava, jestli se “neco” uz nekonecne nechysta. Tim chci rict, ze nekdo to proste neumi tak citlive. Urcite bych jim narovinu rekla, ze pokud to neni nezbytne nutne, VV nechci.

skarma007
autor
22. zář 2021

@tahejhula dekuju, taky mi tohle teda normalni nepřijde, cely tehotenstvi me vyšetřují vaginalne a nemela jsem absolutně žádný problém, ale tady to je opravdu něco neskutečnýho.... Každopádně jim to řeknu, že odmítám, tělo se už bude stejně bránit. Tu tabletu budu muset ještě vydržet, ale je to tam od nich uz slusne rozhrabany a dost uz bolestivy

skarma007
autor
22. zář 2021

@tahejhula Hamiltona mi nedělal nebo me aspoň na to neupozornil, oni se ve me stouraji aby poznali, jak je na tom hrdlo a cipek, je to furt stejný, aspoň takhke mi to rikaji po vyšetření

tahejhula
22. zář 2021

@skarma007 no oni ho právě rádi dělají bez upozornění. Občas ženy cítí jakoby ten krouživý pohyb v čípku. A pokud porodní cesty nejsou připravené vůbec, tak to samozřejmě bolí hodně. Ale v ČR jsou schopni rvát vyvolávací tablety do zavřeného čípku, takže čemu se divit.

skarma007
autor
22. zář 2021

@sirinfirst dekuju, dnes si s nimi o tom promluvim, ja v podstate do vcerejska nemela problém, jeste když me vyšetřovali naposled na gynde, vse se dalo zvládnout, ale to co předvádějí tady, tak sem z toho úplně psychicky rozhozena jak desne to boli, si pridu jak po znásilnění, rikam jim, ze me to hrozne boli a oni cumi a hrabou se tam dal, pak odcházím, spodek me desne boli a mam slzy v ocich a na pokoji to rozdychavam a desim se dalšího vyšetření a spodek je uz tak desns citlivěj l, ze me uz i blby zavedení prasku na kvasinky dost boli...

skarma007
autor
22. zář 2021

@marcicek84 ja to taky nechápu, ja jen vim, ze po dalsim vyšetření sem úplně v pr... To boli úplně stejne, jako kdyz vemete nůž a vevnitř s nim parate... Je to nesnesitelné. Třeba je to dost prekrvene, to netuším... No dnes večer mi budou davat druhou tabletku... Takze mi dávají jednu tabletu denne a dnes je druhý den

skarma007
autor
22. zář 2021

@vikinkav děkuji, tady mi to delali 2 mladé doktorky a dnes primář a je to cim dal horsi. Začínám přemýšlet nad tím, jestli to opravdu není prekrvene, ale už na sebe nenecham sáhnout, max tu tabletu...

makovice88
22. zář 2021

Chtela bych te podporit. Cele tehotenstvi vaginalni vysetreni cajk. Skoro jsem nevedela, ze do me doktor hrabe. Pak mi zacala odtekat plodovka, ale kontrakce nikde. Cekalo se a pak se slo na vyvolani. A presne jak pises: ta vysetreni bylo z celeho porodu to nejbolestivejsi! Prijde mi, ze to je tak jen v nemocnicich, nikde jinde jsem nikdy problem nemela. Samotny porod byl pak na pohodu. Jasne, bolelo to, ale s tim vysetrenim se to skoro neda srovnat 😂

skarma007
autor
22. zář 2021

@tahejhula no dělají silne krouzive pohyby a jakoby tam ty prsty zaseknou a rvou to tam, cipek je zkraceny a zrejme mi az do nei dávají tablety taky to dost boli ale snazi se byt doktorka aapon rychla

marcicek84
22. zář 2021

@skarma007 Krouzive pohyby,tak to mi nerikej,ze to neni Hamilton,dle meho presne toto je Hamilton...

skarma007
autor
22. zář 2021

@makovice88 dekuju jsi hodna, jsem rada, ze nejsem jedina, kdo to mel stejny, pri porodu se cesty prece otevírají samy atd...tady to je neco násilného... Ja jen doufam, ze nebude problém rodit aniz by do me museli takhle a denne hrabat

gruyerre
22. zář 2021

@skarma007 tak to ti dělají toho Hamiltona. Ale určitě by neměli bez tvého souhlasu.

marcicek84
22. zář 2021

@skarma007 https://zdravi.euro.cz/hamiltonuv-hmat pokud jsi k tomu nedala souhlas,tak to delaji bez tveho souhlasu a to nemuzou,tebe boli ten Hamilton,boze kde to vubec jsi v porodnici?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru