Zánět dutin. Máte zkušenost v těhotenství?

dancas87
26. čer 2022

Přeji vám hezký den, chtěla bych se zeptat těch, které mají se zánětem dutin zkušenosti, jak to u vás dlouho trvalo a jaká byla léčba. Jsem teď v 35tt, před 14ti dny se mi ucpal nos a po několika dnech mě začala bolet tvar a čelist. Snažila jsem se léčit doma - inhalace, nahřívání, morská voda, pri bolesti Paralen, Sinupret. Nos se uvolnil, ovšem žádná rýma se nespustila, jen zůstala bolest. Teď v úterý jsem šla na ORL - akutní rhinosinusitida, nasazen Amoksiklav po 12ti hod, stříkat Vincentku, na bolest Paralen. Dva dny po nasazení ATB polevily ty největší bolesti, ale dodnes (5 dní užívání) mne hlavně dopoledne bolí horní zuby a cítím trochu tlak v dutinách. Nos mám průchozí, smrkam jen ráno a pro jistotu si zítra znovu skočím na ORL. Přesto by mě zajímaly vaše zkušenosti s tímhle skutečně protivným onemocněním 🤧🤬

lenerka1
26. čer 2022

Do té vincentky jsem si nakapala dubové kapky, zachránilo mě to před antibiotiky, do 2 dnů citelná úleva, do týdne vše v pohodě bez bolesti.

pani_haf
26. čer 2022

@dancas87 chtělo by to rtg dutin, zda tam není hladinka sekretu a pokud ano, punkce

pani_haf
26. čer 2022

@pani_haf ikdyz v teh rtg nedělají, nicméně by to mohli prosvítit

dancas87
autor
26. čer 2022

@pani_haf no a v tehu rtg dutin udělají?

pani_haf
26. čer 2022

@dancas87 nedělají, takže jedině nosní konvička, solux červené světlo, určitě ti na orl pomůžou

dancas87
autor
26. čer 2022

@pani_haf doufám v to....už jsem i připravena na punkci, prostě cokoli, co pomůže...

pani_haf
26. čer 2022

@dancas87 byla jsem na punkci a kojila jsem, neboj, ten fuj hlen vysmrkas a bude dobre, lepší než aby te to tam tlacilo a bolelo

petramana
26. čer 2022

taky jsem to mela v tehu - dostala jsem troje atb po sobe s uzivanim po 8 hodinach, zabralo to...

petramana
26. čer 2022

@petramana + jeste Vibrocil kapky do nosu.,

dancas87
autor
28. čer 2022

Dámy, všem vám děkuji za odpovědi. Včera jsem byla u své ORL, konstatovala, že zánět už nevidí, ať doberu ATB, že další by nepsala. Když jsem jí řekla, že ráno pořád dutiny cítím a bolí mě zuby prakticky celé dopoledne, nic mi na to neřekla. Doporučila mi na 3 dny ACC, protože nic nesmrkam a kdyby me to teda ještě bolelo, ať ji dnes zavolám, že mi pošle recept na ATB ještě na 3 dny. Teď sedím u zubaře, znovu po týdnu, chci mít jistotu, že to nejsou zuby a přemýšlím, jestli nezavolat na ORL do nemocnice a jet dystak tam. 🤔

pani_haf
28. čer 2022

@dancas87 dej vědět co teda ten zubař, PNO bez toho rtg se to opravdu blbe diagnostikuje, opatruj se a ať je lip!

dancas87
autor
28. čer 2022

@pani_haf nakonec mi vytáhla zubařka nerv z 5ky, nereagovala na studený, byla z části už asi mrtvá a díky těm ATB pravděpodobně bolelo to odumírání míň než běžně. A vzhledem k tomu, že právě 5ky nahoře přímo naléhají na čelistní dutiny tak to i odpovídá...dutiny jako takové už mě totiž dnes neboli. Takže až se uklidní zub po endodoncii tak se uvidí. Ale je pravděpodobné že to bylo k tomu. Pokud ne, v pátek volám na ORL do nemocnice 😉

pani_haf
28. čer 2022

@dancas87 tak vlastně pokrok, což je dobre!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru