Je možná sterilizácia 38-ročnej ženy, ktorá trpí schizofréniou, depresiou a nechce dieťa?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom sterilizácie.

Je možná sterilizácia 38-ročnej ženy, ktorá trpí schizofréniou, depresiou a nechce dieťa?

Je bezdetná. V blízkej rodine je schizofrénia, depresia, schizoafektívna porucha, Asperger.

Robí sa to v každej nemocnici?

Je možné obísť platbu, ak to odporučí napr. psychiater?

Musí zákrok schváliť nemocnica, v ktorej sa zákrok vykoná?

Ďakujem

Dobrý deň,

žiadosť o sterilizáciu si môže podať každá dospelá žena (18 rokov a viac). Je to jej slobodné rozhodnutie.

Žiadosť je ale potrebné podpísať minimálne 30 dní vopred. Všetky papiere s Vami vyplní Váš ambulantný gynekológ.

Cenník si musíte overiť na pracovisku, kde Vám bude realizovaná. Ide o hradený výkon pacientom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník