Je možné vykonať sterilizáciu bez vedomia pacientky?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

rada by som sa poradila ohľadom možnej sterilizácie. Mám 3 deti a nemala som problém otehotnieť. Po tretej akútnej sekcii kvôli polohe koncom panvovým sa mi už nedarí otehotnieť. Sú to už 4 roky po pôrode. Chceli by sme ešte jedno dieťa, len už je problém. Už je to rok a stále nič. Mám ešte len 28 rokov. Viem, že po 3 sekcii už robia sterelizáciu.

Je možné vykonať sterilizáciu bez vedomia pacientky?

Ako sa to dá zistiť?

Vraj niektoré nemocnice to robili bez vedomia pacientky. Ja som rodila v Martine.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite sa nevykonáva sterilizácia bez vedomia pacientky.

Problém bude pravdepodobne inde. Poraďte sa so svojim gynekológom, ktorý na základe vyšetrení doporučí ďalší postup. Čo sa týka vajíčkovodov, tak je možné absolvovať vyšetrenie, kde Vám priechodnosť preveria.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník