Druhý trimester - keď začína rásť bruško. Čo ste cítili?

sonicka25
5. okt 2007

Chcela by som poprosit o radu,mohli by ste-"skusene tehulky"😉 presnejsie opisat vase pocity pri raste bruska,citili ste bolest?Alebo nieco ine?

Ja mam v poslednych dnoch silny-taky tupy tlak v brusku,citim aj placentu,je asi v polovici pod pupkom,ale pri stlaceni ma pobolieva-napriklad ked sa v praci zohnem alebo si cupnem,je to zle?
Rozmyslam,ze pojdem k lekarovi,od zaciatku tehu som nemala problemy a teraz ked sa brusko zväcsuje-zrazu toto ☹
Poradte 😅

majkoalucka
28. sep 2009

nanika tak ti dakujem za radu

jennyska
26. aug 2013

Ahoj Maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Já jsem právě vytvořila článek na téma 2.trimestr těhotenství a ráda bych Vás poprosila, zda byste mohly k tomuto článku napsat svou zkušenost, tzn. například shrnout celý Váš 2.trimestr zde https://www.modrykonik.cz/druhy-trimestr/ a třeba se zapojit i do jednotlivých týdnů v 2.trimestru a připsat zkušenost také k nim https://www.modrykonik.cz/tehotenstvi-tyden-po-... .

Pokud byste mohly, bylo by to skvělé a pomohlo by to i ostatním maminkám, které právě prožívají to stejné. 😉

Děkuji Ti a přeji Vám krásný den!
Jennyska

venetka
28. aug 2013

Ahoj 🙂 ja sem ve 22 tydnu a nejak jsem nespozorovala ze by me bolelo bricho pri rustu,ale pokazdy kdyz se vidim v zrcadle tak je vetsi a sem z toho vzdycky v soku :D jinak uzasnej pocit kdyz vas miminko kope 🙂

seklava
18. sep 2013

Ahojte, mate niektorá skúsenosti s krcami v tehotenstve? Som v 12tt a mam kŕče (občasné) v podbrušku a vo vagine.vopred Ďakujem

di_
19. sep 2013

@seklava Jsou-li to křeče, pociťované jako občasné stažení, mírný záškub či pulzování, je to v pořádku. Pokud je to něco pravidelného, dlouhodobého či velmi bolestivého - v pořádku to není.

Normální roztahování vazů pobolívá- nebolí to tak, že to člověka vyřadí z provozu.
Dobrý ukazatel je i měření teploty. Pokud má člověk horečku a k tomu nějaké křeče - jde v 99 % o průser.

kaczenka01
19. sep 2013

ahojky já jsem v 19 tt a nějak mi nepřijde že mi roste briško ☹ jsem z toho uplně mimo ☹ trochu větší je ale když si lehnu tak splaskne ☹

seklava
20. sep 2013

@di_
Ahoj. Nie su to nejake krce ktoré sa nedajú vydržať. Ale kupila som si vodu Magnezia ktora obsahuje vela horčíka a je to ovela lepšie. Aj tak Ďakujem za odpoveď 🙂 pekný deň.

milota164
4. aug 2015

brusko rastie podla mna individualne a ak je na kontrolach vsetko ok tak to netreba prilis riesit, hlavne netreba cakat kym zacne rast a kremovat kremovat , aby potom nebolo treba riesit strie ak rychlo vykukne 🙂 ja som pouzivala Bepanthen krem proti striam a musim povedat, ze skvele pomohol a nemala som po nom suchu pokozku ani taky pocit napateho bruska.

sonika696
5. aug 2015

ahoj ja som to mala akurát cez svadbu...v pondelok po svadbe mi mama povedala že mi už vykuklo bruško... cítila som tiež tlak a pobolievalo ma, najprv som to pripisovala tešeniu na svadbu ale nervózna som nebola...v stredu po svadbe som išla na poradňu a pýtal sa ma na to či náhodou necítim dáku bolesť alebo tlak... povedal mi že to sa len rozťahuje placenta a vytíska mi orgány takže je to v pohode... teraz som už v 24.tt a drobčeka si užívam krásne si veselo kope a aj ocka kope

arat321
4. sep 2015

ahoj som prvorodicka brusko mi vykuklo az zrazu v priebehu 17tyz. dovtedy nikde nic 😉 predtym som citila napätie a tlak, aj som povedala manzelovi, ze uvidis ze o tyzden nezapnem uz gombik na starych rifliach, aj tak bolo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre