Duphaston a žalúdočné ťažkosti

ivkav5
21. sep 2023

Ahojte, mám prosím otázočku. Dr. mi včera predpísala ascorutin a duphaston kvoli špineniu v tehu, včera som brala 3x ascorutin, 2x duphaston, dnes od rána mi je strašne strašne zle od žalúdka. Neviem, či mám hľadať súvis s liekmi alebo to je skôr zo stravy alebo tehu. Nedokážem do seba dostať nič, od včera večera som nič nejedla, som slabá, napína ma na vracanie, bolí ma brucho ešte aj na dotyk a šialene ma páli v žalúdku. Nemali ste niektorá takú skúsenosť? Žaludočně ťažkosti zvyknem mať aj mimo tehu, ale toto som teda ešte nikdy nemala. Ďakujem.

matiska15
21. sep 2023

@ivkav5 duphaston oralne ci vaginalne??
Pri takychto problemoch sa dava vaginalne nakolko posobi priamo tam kde treba a taktiez preto, ze po oralnom pouziti byvaju velke zaludocne tazkosti.

ivkav5
autor
21. sep 2023

@matiska15 oralne…vaginalne mi lekárka nechcela dať zatiaľ práve preto, že je prítomné to špinenie…

matiska15
21. sep 2023

@ivkav5 len prave to sa dava na to spinenie a najlepsie to posobi ked to posobi priamo v mieste problemu.
Davaju to aj pri tehotenstve na udrzanie tehotenstva ked zacnr tehotna spinit. Priklad.

Ale teda urcite mate zaludocne problemy z tych liekov.

ivkav5
autor
21. sep 2023

@matiska15 ďakujem pekne za info, skúsim sa to opýtať lekárky..len termín mám až ďalšiu stredu :( keď mi bude dovtedy takto, tak neviem ako to prežijem…

matiska15
21. sep 2023

@ivkav5 a ak ste tehotna a spinite urcite by som davala vaginalne. Lebo prave na to to je urcene.
Mne to predpisala vaginalne. V lekarnj ked pisala na krabicku uzivanie taj povedala oralne. Cize som bezala k dr a ta mi potvrdila vaginalne. A este mi aj vyslovene povedala, ze oralne sposobuju velke tazkosti zaludocne.
V kazdom tehotenstve som brala vaginalne. A hlavne pri spineni

lenka098123
21. sep 2023

@ivkav5 skúste zavolat doktorke ešte dnes, že máte takéto problémy, ja som to mala takisto a hneď mi povedala, že môžem teda vaginálne a nevoľnosti prešli.

matiska15
21. sep 2023

@ivkav5 zavolajte si, ci mozte vaginalne, ze vam je z toho strasne zle.
Ale hlavne ak ste tehotna a spinite a dala vam duphaston tak sa naozaj cudujem, ze vam ho dala oralne
Nakolko ma zabranit predcasnemu potratu.

ivkav5
autor
21. sep 2023

@matiska15 ďakujem za info, a aj vám prosím pomohol na špinenie? Resp. po akej dobe ste prestali špiniť? Ďakujem. Dnes už neordinuje, ale ak mi bude rovnak zajtra tak jej zavolám.

ivkav5
autor
21. sep 2023

@matiska15 no 90% žien v okolí čo mali špinenie v tehotenstve, tak brali tiež duphaston a tiež oralne, s každym s kym sa bavim🙈

matiska15
21. sep 2023

@ivkav5 pri dvoch tehotenstvach spineniach mi nepomohol a potratila som. Pri tretom som ho brala preventivne hned od zaciatku.

matiska15
21. sep 2023

@ivkav5 u nas naopak

matiska15
21. sep 2023

@ivkav5 drzim palce

ivkav5
autor
21. sep 2023

@matiska15 ďakujem veľmi pekne, verím, že sa podarí to vyriešiť🙏 myslíte, že si mam dnes ešte dať druhú tabletu večer? Jednu už mam v sebe.. Nechcem nejako hazardovať s dávkovaním ale tak ešte som dnes do seba ani vodu nedostala🙈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre