Silná bolesť brucha v 6. týždni

21. sep 2023

Ahojte, zasa ja 🙈😅 pre tých čo ma nepoznajú, som tehu v 6tt, dostala som včera lieky kvoli špineniu- ascorutin a duphaston…vždy som mala aj pred tehu problemy so žaludkom, často mi bývalo zle, palenie zahy, priznaky ako pri refluxe, bravala som nolpazu. Odkedy som tehu neberiem nič, včera som si dala vypražany syr a ešte k tomu som začala brať tie lieky. Dnes mi je celý deň zle, ale že strašne, neviem či z toho syru, či kombinacia lieky, nevhodna strava, stres no a samozrejme aj tehotenska nevoľnosť 🙈 fakt ma napína, nevraciam ale je mi zle, nič mi nejde na chuť, boli ma veľmi brucho taká tupá bolesť, som mega unavena no a brucho ma boli strašne aj na dotyk, aj keď ho “stiahnem” tak ma veelmi boli. Vychadza mi to možno aj na zapal zaludka z tej zlej stravy, nestretli ste sa s tym v tehu? Čo vam pomohlo? Ďakujeem.

dzulli1980
21. sep 2023

Kvôli čomu zakladáš ďalšiu diskusiu? ... choď k lekárovi.

autor
21. sep 2023

@dzulli1980 lebo som chcela zmeniť názov, no nepodarilo sa🙈

alexandraas
21. sep 2023

Nesledujes sa az moc a vyvolas si tieto neprijemne pocity sama? Nie v zlom..

autor
21. sep 2023

@alexandraas vieš čo, popravde od pondelka som bola u lekárov viac ako za celý svoj život, bol to pekelne stresujúci týždenm pre mňa, takže určite áno…len táto dnešná bolesť ma dosť vyľakala🙄🙈 je pravda, že ťažké jedla moc nedávam a včera som sa ulakomila na syr🙈🤮 takže kľudne to môže byť ono, len si teraz veľmi neviem s bolesťou pomôcť..

alexandraas
21. sep 2023

Viem o com pises,presla som si spinenim prasknutou cievou a mala som aj hematom. Hod sa do kludu, lez,oddychuj..a vyhybaj sa tucnemu,mastnemu jedlu😁

autor
21. sep 2023

@alexandraas fakt? No tak sme na tom narovnakoo 🙈 ďakujem krásne🙏 ja hneď stresy, aby to nebol nejaký žlčníkový záchvat alebo zápal žaludka🙈 bolesť fakt neprijemna…asi ale len stači nežrať sprostosti😅😅🙏
Ďakujem 🙏☺️

diewcatqoo
22. sep 2023

Ja nechcem byt hnusna a chapem, ze je to pre teba vsetko nove, ak si prvykrat tehotna a mas obavy.. ale kazdy den zalozis niekolko tem. Pride ti to ok?
Pre vlastne dobro, nepozoruj sa tolko, lebo sa do konca tehotenstva zblaznis.

autor
22. sep 2023

@diewcatqoo príde mi to úplne ok, som prvýkrát tehotná, je to najviac vytúžené dieťatko, ktoré sa konečne podarilo a začali mi problémy, keďže to ešte nikto v okolí ani rodine nevie, tak sa nemám s kym poradiť a od toho tu existuje tento portál…ak má niekto problém s tým, že tu niekto založil za týždeň 5 tém, tak nech tu nechodí 🙂

ness222
22. sep 2023

Ja suhlasim s diewcatqoo, aj ked ta chapem lebo pri prvom tehotenstve ( ktore mimochodom nedopadlo dobre ) som tiez takto strasne stresovala a stale len sedela na modrom konikovi a vsetko mozne googlila, zakladala anonymne diskusie a aj ked mi tu vzdy zeny ochotne poradili, velakrat ma az moc vystresovali a na zaklade toho som potom letela na pohotovost a tam na mna doktor pozeral ako blazon, ze naco som prisla, ze ta “diagnoza” kvoli ktorej som prisla je na dany tyzden tehotenstva uplne nerealna a podobne. Takze ja len, aby si to brala s rozvahou a najma kludom, a filtrovala informacie, lebo stresom nicomu nepomozes, ver mi viem o com hovorim🙂 a hlavne mysli na to, ze prvy trimester je bud alebo, ked sa babatko nema udrzat tak sa proste neudrzi aj keby si chcela pohnut zemou ( opat hovorim z vlastnej skusenosti), cize najlepsie co mozes prenho urobit je byt v klude lebo inak to aj tak nevies ovplyvnit, najhorsi zo vsetkeho je stres .

1fifinka1
22. sep 2023

Jeden vyprážaný syr ti zápal žalúdka neurobil. V tehu ti bude zle fuj. Niekomu je, niekomu nie, ale pripraviť sa na to treba. Určite to prejde neboj sa a zas príde niečo iné 😁😁 hovor si, že ak ti je zle, tehu prosperuje. Hcg ti bude stúpať, telo sa pripravuje byt tehotné. Ak by sa ti niečo nezdalo chod k lekarke, ale v tehu zázraky s tebou robiť nebudú. Jedz ľahšie jedla a menšie porcie. A vydržať. Nič iné ti neostáva. Nikto nikdy neslubil, že tehu je prechádzka ružovou záhradou.

autor
22. sep 2023

@ness222 ďakujeem veľmi pekne za vlastnú skúsenosť, snažím sa byť uplne v pohode, ale je to ťažké, keď sa stále objaví niečo nové 🙈 každopádne budem sa snažiť byť ok ešte viac🙏

autor
22. sep 2023

@1fifinka1 ďakujeem, si zlatá🙏😅 áno, tie šialene bolesti prsníkov a únavu si každý deň odôvodňujem tak, že aspoň vidím, že to ide dobrým smerom🙏🤣 ale ten žaludok🤮🙈 no katastrofaa, čo som včera zažívala😅🙏

1fifinka1
22. sep 2023

Ja som bola tehu 6x a mam 3 deti. Keď mi bolo zle bolo to najlepšie znamenie, že všetko je ôk.

autor
22. sep 2023

@1fifinka1 ďakujem za povzbudenie ❤️🙏

diewcatqoo
22. sep 2023

Vobec som ta mojim prispevkom nechcela urazit.. len pre vlastne dobro, nepozoruj sa tolko a nestresuj z kazdej prkotiny. Najdi si nejaku cinnost, ktora ti zamestna mysel. Ak sa ma stat nieco zle, stane sa, bohuzial, to neovplyvnis. To ti pisem ako clovek, co si presiel aj potratom, aj biochemickym.. a tiez to boli najviac vytuzene deti.

autor
22. sep 2023

@diewcatqoo ďakujem 🙏 neurazila som sa…ja by som si rada našla aktivity, patrím k veľmi aktívnym ľuďom- pravidelne športujem, chodím, cvičím, no teraz kvôli špineniu sa mám fyzicky šetriť a je pre mňa veľmi náročné byť zrazu len doma🙄🙈 pracujem na home office a mám pocit, že som uväznená…keby to aspoň pomáhalo, ale po liekoch mi príde, že sa to špinenie zintenzívnilo a zosilnelo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre