Dojčenie a bolesti žalúdka

jugolinka
14. nov 2020

Milé žienky,
prosím Vás o radu, skúsenosti. Mám 8mesačného plne kojeného synčeka, je to náročné bábätko, od narodenia veľmi slabo spí, pretože má reflux. Ja som v celodennom strese, keďže mám okrem neho aj 5ročného syna, ktorý momentálne nechodí do škôlky. Začala som mať veľké problémy so žalúdkom, bolesti a pálenie záhy. Beriem od včera nolpazu. Cítim obrovské pálenie v žalúdku a pažeráku, čaká ma gastro vyšetrenie . Dosť som aj schudla, mám 47kíl. Zvažujem, či neskončím s dojčením.,ak máte niektorá takú skúsenosť, prosím napíšte mi. Ďakujem

cariad
14. nov 2020

@jugolinka
Hovoríš 8 mesačné plne kojené,čiže ešte nie tuhú stravu?
Ak chceš prestaň kojiť,prestaň, nie je to dôvod koli bolesti žalúdka.
Hlavne stres zhoršuje gastro choroby. A fajčenie (ale keďže kojíš domnievam sa, že nefajčíš), káva na lačno je ako kyselina na žalúdok takisto citrón, štipľavé,ťažké jedlá ako smotana,moc sladké,čokoláda, čerstvé ovocie, čerstvá zelenina).
Ja mám už 15 rokov vredy (diagnostikovaná,vyšetrená, liečebná, mám aj aktívne aj neaktipvne vredy), pripznaky aktívného sú podobné tvojím príznakom. Beriem na striedačku také lieky ako ty a striedam s ranitidínom. Mám tri deti, 14m, 5r, 8r. Vredy mi zistili už pred deťmi. Kojila som starších do 18m a najmladšie ešte kojím.
Takže s tým korením to moc nemá. Skôr životospráva. (Spánok,kľud-pri troch deťoch strašne ťažké 💕😂). Upraviť sebe jedálniček.
A hlavne opakujem sa, viem, kľud žiadne stresy.
Malý z reflexu vyrastie už by to malo byť o dosť lepšie, ako prvé mesiace, veď má 8m. Bude lepšie, naozaj.
A na vyšetrení ti povedia prečo mapám zvýšenú kyselinu.
Veľa šťastia. 🎈🌈

jugolinka
autor
14. nov 2020

@cariad och a to sa dá s tým fungovať? Mňa teraz celé dni bolí žalúdok a horí v ňom. Nepijem, nefajčím, ani kávu nepijem. A drobca prikrmujem, ja som v tej rýchlosti chcela napísať kojený. Už nech je to preč, lebo sa cítim pod psa, celú noc som pre sedela, lebo ľahnúť sa kvôli pálení a nevoľnosti nedalo a do toho malý vstaval každú polhodinu, idú mu zúbky... Takže ťažko s oddychom 🥴

cariad
14. nov 2020

@jugolinka no musí sa dať. Čo ti poviem.
Ak to tak intenzívne bolí tak šup naspäť doktorovi a nech ti dá aj antacidá. Lebo tak intenzívne by to nemalo bolieť. Pravidelné jedenie v menších množstvách. Aby sa ti kyselina nezhromažďuje a netvorila vo veľkých množstvách.
O tých zuboch mi nemusíš nič hovoriť poznáme to a hore je iba koli tomu že je naučený sa na tebe ukludnovať.
Takže naozaj iba smer lekár a dožadovať sa liekov na zníženie tej kyseliny lebo sama od seba sa ona nezníži.
Taká domáca rada (ale mne bolo vždy zle) sóda bikarbóna do pohára s vodou a vypiť, ak je to naozaj kyselina ona tú kyselinú zneutralizuje). Ja by som išla hneď na pohotovosť čo ak máš vred a praskne ti,keď hovoríš, že nemôžeš ani ležat’. Veľa šťastia. 🎈🌈

zuzikazuzika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz