Cisársky vezus prirodzený pôrod

doliva
17. jún 2013

Ahojte chcela by som vedieť či je lepší cisársky pôrod alebo ´prirodzený? prosím o váš názor

doliva
autor
17. jún 2013

@digysa dakujem som to nenasla 😉 no rozhodnutie je na mne je to pravda

digysa
17. jún 2013

@doliva Prirodzeny porod sa vola prirodzeny.....
Cisarsky porod nie je prirodzeny..... hmmmmmmm a je to Tvoje prve dieta....

Cisarsky porod bol vzdy alternativa prirodzeneho (ak nastanu komplikacie)
Ale vela zien si zmylilo pojem..........a alternativu zacinaju pouzivat ako prirodzeny ukon..... 😒

emily76
17. jún 2013

@doliva takto.. rozhodnutie by nemalo byt na tebe, ale na lekarovi... pokial viem, tak na cisarsky by si mala mat nejaku indikaciu a nie ze chcem tak rodit... ak nemas nejaky zdravotny problem, tak potom asi nie je co riesit... a pojde sa rodit normalne.. ak mas cosi, na zaklade coho zvazujete s porodnikom cisarsky, tak to mi tu netusime... ja som rodila aj tak, aj tak a za mna prirodzeny vyhrava na plnej ciare... a to som rodila bez epiduralu a co ja viem co vsetko sa mamickam ponuka... a zvladla som to v pohode.

martinkatinka
17. jún 2013

Rozhodnúť má v prvom rade lekár!

vepaga
17. jún 2013

Môj názor, rodila som dvakrát, a obidva razy normálne a bez epidurálu. Všetko prebehlo v pohode, stačí keď budeš robiť, čo ti povedia. Mala som strach, ale zvládli sme to, a po bolesti bolo hneď, ako som drobcov videla. Inak by som rodiť nechcela. Druhýkrát dokonca bez nastrihu a šitia. Pokiaľ to nie je z tvojej strany nejaká zdravotná komplikácia, tak radšej prirodzene.

liz_lemon
17. jún 2013

@doliva rozhodnutie nie je vobec na tebe, ale len na lekarovi

zuzulab
17. jún 2013

Presne tak pokial nenajdu dovod na cisarsky rez este pred porodom , nechaju ta rodit normal. Ak sa porod taha velmi dlho mozu ta dat na cisarsky ael inak rataj s prirodzenym porodom. Lekara podla mna ani neprehovoris ze chces cisarsky.
Moja sestra rodila aj normalne aj cisarskym a obe maju plusy aj minusy.....

mihouk
17. jún 2013

@digysa Som nevedela ze tam davaju koralky 😀 😀

Nerodila som na SK, ale svagrina bola tehu v rovnakom case a jej doktor normalne povedal ci chce cisarsky, lebo ze potom ide na dovolenku a este to naplanovali aby bola ako tak zotavena ked jej starsi syn pojde 1x do skoly a to si myslim ze je chore a postavene na hlavu a ten clovek by sa nemal nazyvat lekarom, robit operaciu (lebo to cisarsky je) na poziadnaie..... chore. A podotykam jej prvy porod bol ako hotel, prisla, vypukla a hotovka, takze ziadne zdravotne dovody na cisarsky.

gretocka
17. jún 2013

pozri poviem ti to tak: asi neexistuje jednoznacna odpoved co je lepsie. Mas baby, ktore rodili prirodzene a su spokojne (ako napr. ja - dva prirodzene porody) a su aj baby co maju na prirodzeny porod zle spomienky. A tak isto mas aj baby, ktore sli sekciou a su spokojne a tiez aj baby, ktore mali po sekcii problemy.
Tak ako ti tu baby pisali, neries co je lepsie a horsie. Ak bude pred terminom s tebou aj babatkom vsetko v poriadku, pravdepodobne ta pustia k prirodzenemu porodu. Ak budu nejake problemy, lekari to urcite dopredu zvazia a odporucia ti sekciu.
Porod ci uz taky alebo taky je vyustenim tehotenstva a po nom budes v naruci drzat svoje babatko. A aj ked pri porode zazijes nejaku bolest, ver, ze babatko vsetko vynahradi. Mysli pozitivne a dopredu sa priprav teoreticky, pomoze ti to potom v praxi 🙂

doliva
autor
17. jún 2013

už aby bolo po pravde v dnešnej dobe na výber áte ale si za to aj same zaplatíte

kika112
17. jún 2013

@doliva lepsi pre matku, alebo pre dieta??? Keby sme mali rodit cez brucho, mali by sme tam zips = to som citala nazor nejakeho odbornika a hovoril mi dost z duse. Pokial je to mozne a nie je ohrozeny zivot, jednoznacne treba dieta pustit cez porodne cesty. A to hvorim, aj ked mam za sebou 2 tazke porody tymto sposobom.

martinkatinka
17. jún 2013

Ak si môžeš vybrať ako budeš rodiť, aj keď nemáš vážne komplikácie a dôvody na CR, potom je to úplatkárstvo.

martinkatinka
17. jún 2013

@doliva nie je pravda, že máš na výber a ak hej, potom je to už o úplatkárstve, môj názor.... riaď sa tým, čo ti hovorí lekár.

cerez
17. jún 2013

@doliva Mám za sebou aj cisársky aj prirodzený pôrod. Cisársky bol pre polohu KP a pri druhom tehu bol syn v dobrej polohe a bola som rada, že môžem rodiť prirodzene. Neľutujem, aj zotavovanie bolo rýchlejšie a lepšie. Dnes sa dá rodiť prirodzene s epidurálkou. Takže je možnosť ako si uľaviť od bolesti.

doliva
autor
17. jún 2013

@cerez s ktorého sa skôr zotáví žena?

doliva
autor
17. jún 2013

@martinkatinka na Slovensku a úplatkárstvo? tak to snáť neyslíš vážne 😉

cerez
17. jún 2013

@doliva S prirodzeného. Ja som už na druhý deň sedela v tureckom sede.

sense
17. jún 2013

neviem posudit kt. je lepsi, rodila som "prirodzene" ale pocas tehu ani neviem preco som sice nemala strach z porodu a kontrakcii ale bala som sa cisarskeho ako cert kriza a neviem ani preco....sice som rodila kvazo 45hod ale cca 4 hod po porode som bola fit az sa vsetci cudovali....

doliva
autor
17. jún 2013

@sense ja sa bojím len toho že ma zle zašiju už som o tom počula také bájky...

andrea561
17. jún 2013

no tak ja som isla cisarskym, a teda neodporucam nikomu, velke bolesti som mala pred porodom aj po porode. ked ides prirodzene po porode si chvilku ubolena a potom je vsetko ok, ale zo sekcie sa zotavujes dlho. nemala som ani taky pocit z toho porodu, ake maju maminy pri prirodzenom, takze urcite prirodzeny, je to urcite krasne...

doliva
autor
17. jún 2013

@andrea561 a babo ti dali kedy prvy krat? Jazva vraj dlho sa hoji ze?

andrea561
17. jún 2013

babo mi nosili len ukazat prve dni, lebo som mala velke bolesti, az na 3 den mi ho prilozili a nechali ju so mnou.som 9 mesiacov po porode a jazvu nemam uplne zahojenu..

sense
17. jún 2013

@doliva nepocuvaj negativne zazitky o porode, to ta len bude zbytocne deptat...kazda zena je ina a kazdy porod je iny....ja napriek dlhemu porodu, bolestivemu porodu a dokonca porodu skonceny s vakuom nemam zly zazitok...
....ja som mala sice jeden vnutorny a jeden vonkajsi steh, ale som bola uplne bez problemov.....ale to aj tym ze moje dievcatko bolo male ked sa narodilo.....a myslim si ze pri cisarskom reze nikdy nezazijes tu euforiu ked to budes mat za sebou a budes citit a vidiet ako to malinke stvorenie prislo na svet.....ja ked som si myslela ze ju snad nevytlacim, tak mi vraveli ze uz len chvilu a ked som povedala ze nevladzem tak mi chytili ruku a polozili malinkej na hlavicku aby som citila ze ozaj je to uz len kusocek a taky uzasny pocit pri cisarskom nikdy nezazijes.....

doliva
autor
17. jún 2013

@andrea561 ouuu ☹ a s domacnostou ti niekto pomaha?

ela2710
17. jún 2013

@doliva kazda zena ma priebeh porodu individualny, to, ze X ženám dopadol cisarsky porod super, neznamena, ze tak dopadne aj tebe a to iste plati o prirodzenom porode...teda co je lepsie pre teba ti tu nikto neporadi....ja mam za sebou 2 prirodzene porody bez epiduralky, pri druhom som tiez vahala nad cisarskym, pretoze prvy porod nebol celkom podla mojich predstav(kliestovy), ale nastastie sa mala rozhodla prist rychlo a cisarsky by sa aj tak nestihol 🙂 a teda som tomu velmi rada, pretoze bol uplny opak prveho a prebiehal vyborne, nemala som problemy s kojenim, ktore maminky po cisarskom maju, kedze sa im neda sa vselijako polohovat, lebo im to sitie nedovoli, nemusela som lezat, a zotavovat sa ako oni, a hned par hodin po porode som si mohla babo vyziadat na izbu, a pekne sa on starat sama...takze ja som rada, ze som nemusela ist cisarskym, ale keby som bola v ohrozeni ja alebo dietatko, tak by som ho urcite podstupila, ale v inom pripade nie. Okrem toho o tom aky bude porod rozhoduje lekar a u nas nie je moznost vyberu, samozrejme pri niektorych ,,podplatitelnych" ta moznost je...
Nastastie obe moje su zdrave, a ja som rada, ze som sa rychlo zotavila (zenam po cisarskom to moze trvat dlhsie, znamej sa aj jazva zapalila, ma to svoje rizika...)

cerez
17. jún 2013

@doliva A to je ten problém, že si zisťuješ ktorý pôrod je aký a či to bolí. Dopredu sa pripravuješ na strach. A to nie je dobré. Každá žena je iná, inak vnímavá na bolesť. Nezisťovať a hlavne sa treba pripraviť na pôrod po psychickej stránke. Spoj si to s momentom, že za chvíľku ju budeš mať pri sebe, privinieš si ju a držať v náručí. Ja som ani pri jednom tehu nezisťovala kto mal aký pôrod, či to bolí, či to zvládnem.

sense
17. jún 2013

@doliva inak mne nedali babo hned aj to len z toho dovodu ze som mala zelenu plodovu vodu a ako som uz pisala vakuovy porod kedze stracali odozvy srdiecka tak musela byt najprv osetrena neonatologom (ci ako sa to presne vola ten lekar) a prvy ho dostal do ruk muz a ten mi ju priniesol.....takze mi ju prilozil muz asi po nejakej stvrthodinke, potom mi ju nechali asi hodinku a potom ju zobrali obliect ....a potom ju zas dali pri mna auz bola len so mnou....

andrea561
17. jún 2013

jasne musela mi pomahat mamina, aj priatel, sama by som to nezvladla, lebo aj ked som prisla domov z porodnice som nebola schopna dlho chodit alebo aj malu dlho pestovat, nemohla som sa ani poriadne vystriet, pretoze som mala pocit ako by sa mi ta rana mala roztrhnut :( a ako povedala sense pri cisarskom reze nikdy nezazijes tu euforiu ked to budes mat za sebou a budes citit a vidiet ako to malinke stvorenie prislo na svet....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre