Ležanie na brušku

masnasik
7. dec 2016

Ahojte chcela by som sa svami poradit moja dcerka ma 8 tyzdnov dost neskoro som ju zacala polohovat na brusko kvoli tomu ze prvy mesiac neustale plakala tak som nemala sancu kedy ju dat a teraz ked ju davam na brusku tak place a vobec nechce zdvihat hlavicku dviha ju iba ked si ju polozim na seba ale to aj tak stale place. Prosim o nejake rady alrbo skusenosti ako zlepsit dvihanie hlavicky. Dakujem

delmondo
7. dec 2016

Len skúšať. Aj keď len minútku, ale viac krát za deň. Ani mojej sa to nepáčilo, ale treba trénovať, aby si posilňovala svalstvo. Chvíľku som ju nechala pohnevať, ale keď už začínala plakať viac, tak som ju brala a skúšali sme neskor

delmondo
7. dec 2016

A ešte som si stopovala čas. Najprv to bolo napríklad 15 sekúnd, časom minúta, 5, 10 minút. Aspoň si budeš vedieť porovnať, či robí pokroky. A pozri na fb profil fyzio mama a tu na mk skupinu psychomotoricky vývin. Nájdeš tam kopu rád, čo a ako

maminkaat
8. dec 2016

U nas to tiez bol horor doteraz nespava na brusku len na chrbatiku uz mal 10 mes a na brusku spal asi 3 x no celi mm on tiez nevie na bruchu ja len na bruchu

bistleice
1. jan 2017

Nasa tiez nechcela byt na brusku strasne sa zlostila a plakala, ked mala 3-3,5mesiaca tak sa to zvrtlo a teraz sa tesi ked je na brusku.. do vtedy som ju tym netrapila, aspon raz za den som ju na chvilku otocila aby som videla ci dviha hlavicku ale nesilila som to castejsie lebo som ju tym len vynervacila..

slavka1811
1. jan 2017

mne tiez nechcela lezat na brusku, zacinala som aj neskoro polohovat bo mala len 45cm a 2450g, tak ako sa priznam, bala som sa ju chytit a nieto este pretocit na brusko,cca po mesiaci som to skusila,samozrejme vobec sa jej to nepacilo, hlavicka stale polozena na podlozke a vykrutena len do pravej strany,bo na lavej som jej asi v 3-tom tyzdni nahmatala hrcku pod uchom( chvalabohu len zevraj nejaka uzlinka podla lekarov,ktora pravidelnym masirovanim zmizla)a ta jej branila otocenim hlavky na lavu stranu. ale kazdy den aj niekolkokrat po minutke som to skusala,pokial sa nerozcertila uplne.zabavala som ju pritom hrackami abo nejakymi predmetmi,prihovaranim,chvalenim a casom to uz slo lepsie a lepsie

siska53
1. jan 2017

@masnasik Skusat. A masirkovat chrbatik -ja som.to vravela nasej pedine,ta mi poradila take specialne masirovanie chrbatika - od hora dole asi 50x po kupani najlepsie chrbticka medzi dvoma prstami.. A cvicenie na fitlopte. Das plienku,babatko na brusko a jemnucko pomalicky dolava,doprava,dopredu a dozadu... Nam v roku povedali,ze ma slabsi svalovy tonus..vraj pediatricka to vedela,len preco nam.o tom.nepovedala? Skoda,ona totiz vsetko robila neskor a az v roku sme zacali chodit plavat..mohli sme zacat v 4.m.,odkedy sa plavanie organizuje..

A presne,nasa mala koliky az do 3,5m. Cize bola aj vela na rukach..lebo veela preplakala..

jancika889
1. jan 2017

Ja som zo zaciatku davala na brusko ale zacala mi grckavat po jedle tak kym sme sa najedli odgrcli prebalili isla znovu spat a nejak sme brusko nestihali a vsade pisu ze aj 7x za den no to je nemozne...bola som rada ked som ju dala raz a tiez vzdy plakala a strasne sa certila..ryla do podlozky tak tiez hlavne na mna som ju davala...skusaj aspon na seba aj to je lepsie ako nic 🙂 my uz mame 13tyzdnov a tak drzi hlavicku krasne a plac tiez postupne prestane drzim palce

rostklec
1. jan 2017

@masnasik ahoj, radím ti, dávam na bruško pri každom prebalovani, pri hraní...vždy keď sa da, čo i len na chvilu, nechaj chvíľku sa i potrápiť. Moja mala tiež nechcela byť na brušku tak som ju dávala minimalne. Chyba!! Prevalovat sama z bruska na chrbatik začala neskoro, neskoro i pasla koníky, a keď mala 10 mesiacov a vôbec sa neplazila, nekolenkovala, u dr som si konečne vydupala neurologicku doktorku, ta nás poslala cvičiť. Cvicime kvôli tomu vojtovku. Má slabé bruško. Spôsobené tým ze na brusku nebyvala od malička. Dietatko si postupne na to bruško zvykne, neboj.

rostklec
1. jan 2017

@masnasik a ešte by som dodala ze moja staršia dcéra, za chvíľu 13rokov, ako miminko na brusku tiež minimalne, na kolenach nechodila vôbec ( spôsobené práve oným nedavanim na bruško ) teraz trpí na skoliozu, kolená jej idú k sebe, padnuta klenba. Veľmi uznávaný ortoped potvrdil, že je veľmi pravdepodobne, že to ma spôsobené nespravnym vývojom v utlom detstve.

masnasik
autor
2. jan 2017

Baby dakujem za rady🙂. Snazim sa ju pred kazdym papanim davat na brusko, davam si ju na seba tam krasne drzi hlavicku ale nevyrzi dlho a zacne sa jedovat alebo si ju davam na predlaktie na tigrika tam viem perfektne drzat hlavicku. Uz som nasla sposob aby vydrzala na brusku dala som ju na ine miesto doteraz som ju davala na postel a teraz som vyskusala v obyvacke na gauci a tam celkom aj dlho vydrzala drzat hlavicku ked som ju podopierala pod hrudnickom a manzel ju zabaval tal aj prestala plakat , skoda ze ma to skor nenapadlo ale snad to uz bude teraz lepsie

delmondo
2. jan 2017

@masnasik najlepšie na zem, nie gauc, posteľ a pod. Tam sa nemá kde zapriet, keď je to mäkké. A tým, že jej pomahas jej vlastne vôbec nepomozes. Dávať na podložku často, aj keď len na chvíľočku, kým veľmi neplace

alzbeta1708
12. jan 2017

skuste lietadielko na rukach a tak ho nosit po dome. pripadne sa da babatko dvihnut aj na nohach tak aby trenovalo chrbatik. nasmu sa to velmi paci